Göz kapağı cilt bakımı için 6 etkili salon bakımı

Pahalı kremler, serumlar ve göz maskeleri kullansanız bile, bu 40 yaşına kadar kırışıklıkların ve yaşlılık lekelerinin kapakta görünmeyeceğini garanti etmez. Kozmetikler etkisiz olduğunda, problem çözmeye yönelik daha profesyonel bir yaklaşım gereklidir - salon tedavileri. Göz kapaklarının derisinin çok hassas olması nedeniyle her şey karmaşıktır - tüm kozmetik manipülasyonlar kapak için güvenli olmayacaktır. Sadece bir uzman, hastanın yaşını ve mevcut cilt kusurlarını dikkate alarak gençleşmenin en iyi yolunu önerecektir. Göz kapağı cilt bakımına dahil edilebilecek birkaç etkili donanım ve enjeksiyon prosedürü vardır.

Mezoterapi işleminden sonra

Mezoterapi: cilt altına yaşlanmayı geciktiren "kokteyllerin" tanıtımı

Mezoterapi, göz kapaklarındaki deri altına gençleştirici "kokteyller" uygulanmasını içeren bir enjeksiyon işlemidir. Kompozisyonları, kapakla ilgili mevcut sorunlar dikkate alınarak ayrı ayrı seçilir. 30 yıl sonra mezoterapi seanslarına kayıt olabilirsiniz.

Olumlu etkiye sahip aktif bileşenler şunlardır:

  • Hyaluronik asit.
  • Eser elementler (magnezyum, çinko).
  • Vitaminler (H, B grubu).
  • Elastin ve kolajen.

Enjeksiyonlardan sonra göz kapağı bölgesindeki cilt pürüzsüzleşir ve daha elastik hale gelir, göz altındaki kırışıklıklar ve torbalar giderilir. İstenilen etki için kural olarak birkaç seans mezoterapi gereklidir.

Bu salon prosedürü oldukça acı verici. Enjeksiyonlardan sonra bir süre göz kapaklarında hematom ve şişlik görülebilir.

Biorevitalization: cilt altına hyaluronik asit enjeksiyonu

Biorevitalization, cilt altına hyaluronik asit enjeksiyonunu içeren bir enjeksiyon salonu prosedürüdür. Kozmetologlar, en az 35 yıl sonra bu tür "güzellik enjeksiyonlarının" yardımına başvurmayı tavsiye ediyorlar.

Hyaluronik asit, bütünlüğün hücrelerinde bulunan bir maddedir. Dokulardaki nemin tutulmasına ve sağlıklı görünen cildin korunmasına yardımcı olur. Hyaluronik asit miktarı sadece yaşla birlikte azalır - bu, cildin kurumasına ve kırışıklıkların ortaya çıkmasına, elastikiyetinin kaybolmasına neden olur. Biyorevitalizasyon prosedürü, tam olarak hyaluronik asit "rezervlerini" yenilemeyi amaçlamaktadır. Kırışıklıklardan ve kuru ciltten kurtulmaya yardımcı olur. Kozmetologlar bu prosedürün mezoterapiden daha etkili olduğuna inanırlar - enjekte edilen madde bileşimde daha yoğunlaşır, bu da seans sayısının azaltılabileceği anlamına gelir.

Zamanlanmış prosedür maksimum 50 dakika sürer. Daha az ağrılı olması için güzellik uzmanı, hastanın cildine anestezik krem ​​uygular. Kapak üzerindeki enjeksiyon izleri 2-4 gün sonra tamamen görünmez hale gelir. İstenilen etkiyi elde etmek için belirli bir zaman aralığında gerçekleştirilen 5-10 seans sürecektir.

Biorevitalizasyonun önemli bir dezavantajı vardır - seanstan sonra konsantre enjeksiyon bileşimi nedeniyle alerjik reaksiyonlar göz ardı edilmez.

Lenfatik drenaj - masajla göz kapağı cilt bakımı

Lenfatik drenaj: göz kapağı cildi için masaj

Enjeksiyon prosedürlerinden korkuyorsanız, göz kapağı bakımınıza dokulardaki kan dolaşımını iyileştiren lenfatik drenaj seanslarını dahil etmelisiniz. Göz çevresi için özel bir masajdır, göz kapaklarındaki şişlik ve "mavi" ten, deri altında lenf birikiminden kurtulmaya yardımcı olur.

Salon masaj uygulamaları manuel veya donanımsal olabilir. Manuel lenfatik drenaj, özel kozmetikler kullanılarak gerçekleştirilir, böylece ustanın hareketleri hoş olmayan hislere neden olmaz ve astarın hücreleri gerekli besinleri alır. Masaj tekniğine hakim olursanız, evde yapılabilir. Cihaz lenfatik drenaj ile göz çevresindeki alana vakum veya mikro akımlar uygulanır.

RF kaldırma: kırışıklıkları gideren donanım salonu prosedürü

RF kaldırma aynı zamanda cerrahi olmayan blefaroplasti olarak da adlandırılır. Prosedür mükemmel sonuçlar verir - kapak yumuşatılır, elastik ve gergin hale gelir. Güzellik seanslarını gençleştirmek için en etkili teknik RF lifting olduğuna inanılmaktadır. Ve prosedür genellikle göz kapağı bölgesindeki astarı gençleştirmek için kullanılır - hassas astara zarar vermez.

RF kaldırmanın özü, termal enerjiye dönüştürülen radyo frekanslarının cilt üzerindeki etkisidir. Dermisin derin katmanları, hücrelerde elastin ve kolajen sentezinin aktivasyonunu destekleyen "ısınır".

Etki neredeyse anında görünecektir:

  • gözlerin altındaki kırışıklık, şişlik ve halkalardan oluşan ağ kaybolur;
  • üst ve alt göz kapakları sıkılaştırılır.

RF kaldırma prosedürü pratik olarak ağrısızdır, özel bir hazırlık gerekmez, minimal bir kontrendikasyon listesi vardır - tüm salon prosedürlerinin pek çok avantajı yoktur.

Kural olarak, beklenen sonuç için 3-4 RF kaldırma seansı gereklidir. İşlemler arasındaki ara 2-3 haftadır. Olumlu etkiyi sürdürmek için, gelecekte yılda 1-2 seans RF kaldırma yapılması önerilir.

Soyma işleminden sonra

Soyma: aktif cilt temizliği

Birçok güzellik salonu, kadınlar için kimyasal peelingler sunar. Göz bölgesine de uygulanabilirler. Ancak, kapağın çok hassas olduğu göz önüne alındığında, uzman yumuşak bir bileşen karışımı seçer - kural olarak, bunlar meyve özlerine dayalı kozmetiklerdir. Kimyasal peeling, hassas cilt sahipleri için bile belirtilebilir - ancak yalnızca kontrendikasyon yoksa!

Prosedür, cildin aktif olarak temizlenmesini amaçlamaktadır - ölü hücreler çıkarılır, kapak yumuşatılır, rengi düzeltilir. Ayrıca peeling sıklıkla yaşlanmayı geciktiren maske ve serumların uygulanmasında bir hazırlık aşaması olarak kullanılır.

Cilt altı dolgu maddeleri: kırışıklıklardan hızlı kurtulma

Dolgu maddesi, hyaluronik asit içeren bir jeldir. Göz altındaki "mavi" kırışıklıkları, gözyaşı oluklarını gidermek için cilt altına enjekte edilir. Mezoterapi ayrıca bileşimde hyaluronik asit içeren bir "kokteyl" kullanır. Ancak seanslar arasındaki temel fark, dolgu maddelerinin sadece doğal kolajen ve elastin üretimini teşvik etmekle kalmayıp, aynı zamanda kırışıklıkları ve tüm düzensiz cildi tam anlamıyla dolduran daha yoğun preparatlar olmasıdır. Salon göz kapağı bakımı, yüzdeki cildi eşitlemek için gerekenden daha az yoğun jeller kullanır. Hangi bileşenin kullanılacağı, sadece bir uzman tavsiyede bulunacaktır.

Uzmanlar, 40 yıldan daha eski olmayan dolgu bazlı enjeksiyon prosedürlerini önermektedir. Ancak burada da çoğu hastanın vücudunun bireysel özelliklerine bağlıdır - bir uzmana danışılması gerekir! Seans sırasında özel bir teknoloji kullanılarak göz kapaklarına dolgu maddesi enjekte edilir. İlaç tüm periorbital bölgeye dağılmıştır. Olumlu bir sonucun 1, 5-2 yıla kadar sürmesi dikkat çekicidir.

Lütfen deri altına dolgu enjekte edildikten sonra göz kapaklarının çevresinde bir miktar şişlik olabileceğini unutmayın. Bununla birlikte, bu etki tüm enjeksiyon yaşlanmayı geciktirme prosedürlerinde mevcuttur - zaman geçecek ve kapak eşitlenecektir. Hyaluronik aside dayalı dolgu maddelerinin bir ayırt edici özelliği daha vardır - özellikle ince cilt altına aktif bir maddenin enjekte edilmesinden sonra, ışıkta mavimsi çizgiler fark edilebilir. Etki ancak jel tamamen çözüldükten sonra - yaklaşık altı ay sonra geçecektir.