Kesirli gençleştirme - nedir bu?

fraksiyonel cilt gençleştirme nedir

Fraksiyonel gençleştirme dünyadaki en popüler kozmetik prosedürlerden biridir. Tabii ki, bu talebin yüksek verimlilik, kısa iyileşme süresi, kullanılabilirlik vb. Gibi kendi nedenleri var. Bu nedenle, bu materyalde size lazerle fraksiyonel cilt gençleştirme hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

Çoğu kozmetik prosedür gibi, fraksiyonel gençleştirme hastadan herhangi bir özel hazırlık eylemi gerektirmez. Önemli olan, planlanan prosedürden birkaç gün önce prosedürü uygulayacak bir doktoru ziyaret etmektir. Ayrıca, fraksiyonel lazer gençleştirme prosedürünün özellikle bu hasta için etkinliğini belirlemek için önceden bir muayene ve anket yapması gerektiğinden, büyük olasılıkla bekleyecektir. Ayrıca konsültasyonda, prosedürle ilgili her türlü soruyu doktora sorabilirsiniz. Bu arada, doktor herhangi bir kontrendikasyon bulamazsa, konsültasyondan hemen sonra fraksiyonel lazer gençleştirme yapılabilir.

Kesirli yüz ve boyun gençleştirme

İlk prosedürden sonra hasta sonuçları fark edecektir. Bu arada yüz ve boyun cildinin fraksiyonel gençleşmesinin birçok olumlu etkisi var. Bu nedenle, varsa gösterilebilir:

 • yara ve yara izleri;
 • kırışıklıkları;
 • sivilce izleri;
 • hiperpigmentasyon.

Fraksiyonel yüz ve boyun gençleştirmenin avantajlarından biri de kısa bir rehabilitasyon süresidir. Bu, ışının doğrudan cildin iç dokularına ablatif olmayan, yani stratum korneum'a zarar vermeden etki ettiği bir erbiyum kristali tarafından sağlanır. Ayrıca, lazerin özel bir lens yardımıyla birçok mikro ışının "ızgarasına" ayrıldığı için cilt üzerindeki nazik etkisini de unutmayınız. Bu sadece etkisini yumuşatmakla kalmaz, aynı zamanda bir seferde cildin nispeten geniş bir alanını tedavi etmenize de izin verir. Ortaya çıkan lazer ağı, ciltte birçok mikrotermal iyileşme bölgesi oluşturur. Bu alanların etrafındaki sağlam hücreler dokuları yeniler, böylece cildi yeniler. Ayrıca cilt sıkılaştırmasından sorumlu olan lazer ile fraksiyonel yüz gençleştirme sırasında kolajen üretilir. Böylece birkaç seansta kırışıklık ve kıvrımlardan kurtulabilirsiniz.

Bu arada: maksimum etkiyi elde etmek için sadece doktorun tavsiyelerine uymanız yeterli. Basittirler ve genellikle cildinize bakmanız ve kirli sudan, yüksek sıcaklıklardan, ultraviyole radyasyondan vb. Korumanız gerektiği gerçeğine dayanırlar. Genel olarak doktor seans sonunda size her şeyi detaylı olarak anlatacaktır.

Kesirli gençleştirme için kontrendikasyonlar

Fraksiyonel cilt gençleştirme nasıl yapılır

Çoğu kozmetik prosedür gibi, fraksiyonel lazer yüz gençleştirmenin de bir takım kontrendikasyonları vardır:

 • onkolojik hastalıklar;
 • hamilelik veya emzirme;
 • Tedavi sitesinde
 • dövme;
 • skarlaşmaya yatkınlık;
 • silikon implantlar;
 • aktif enfeksiyon (mikrobiyal, viral, mantar).

İki haftadan daha kısa bir süre önce peeling, botoks ve kontur plastiği yapıldıysa lazerle fraksiyonel gençleştirme yapılması da önerilmez. Biorevitalizasyon işleminin seanstan iki hafta önce ve lazer fraksiyonel yüz gençleştirmeden iki hafta sonra yapılması da önerilir.

Bu ilginç:

 1. Prosedürün etkinliği 20. 000'den fazla histolojik çalışma ile doğrulanmıştır.
 2. Prosedürün 45'in üzerinde patenti var.
 3. Her yıl yalnızca bir ülkede 40. 000'den fazla Fraxel prosedürü gerçekleştirilir. Toplamda, dünya çapında 80 ülkede bir milyondan fazla prosedür gerçekleştirilmiştir.