Yüz için mikro akımlar - prosedürün benzersizliği nedir?

Mimik kırışıklıkların ortaya çıkması her zaman bir kadın için hoş olmayan bir sürprizdir. Elastikiyet kaybı nedeniyle yüz derisi gevşek hale geldiğinde ve sağlıklı tonunu kaybettiğinde durum daha da kötüleşir. Böyle durumlarda panik içindeki kadınlar eski çekiciliğini yeniden kazanmanın yollarını aramaya başlar.

Donanım kozmetolojisi

Ancak bu fenomen paniğe neden olmamalı, çünkü günümüzde kozmetoloji kırışıklıkları gidermek için birçok seçenek sunuyor. Mikro akımlarla (mikrolifting), özellikle düşük frekanslı olanlarla yüz gençleştirme, dünya çapında büyük bir popülerlik kazanmıştır. Yüksek verimliliği, ağrısız olması ve manipülasyon güvenliği nedeniyle popülaritesi artmaya devam ediyor.

Mikro akım yüz terapisi, hem kadınlar hem de erkekler arasında çok popüler olan yüz gençleştirme için rahat ve hassas bir donanım tekniğidir.

Mikro akım tedavisinin özü nedir?

Organizma, hayati aktivitesi sürekli meydana gelen elektrokimyasal reaksiyonlarla desteklenecek şekilde tasarlanmıştır. Hücrelerden oluşan insan vücudu polarize bir hücre zarı (sitoplazma) ile kaplıdır. Sağlıklı bir durumda, dış tarafı negatif, iç tarafı pozitiftir. Böylelikle canlı hücreler elektrik sinyalleri ile çevre ile temas eder.

Cilt yaşla birlikte hasar görür. Vücuttaki arızalar, metabolik süreçlerde yavaşlamaya ve kademeli hücre ölümüne yol açar. Mikro akımlara maruz kalma, cilt polarizasyonunu geri yükler ve aşağıdaki işlemleri tetikler:

 • En ince hücre zarlarında bir elektrik yükü sabitlenmeye başlar.
 • Dermal tabakada, ATP sentezi% 50 ve amino asitlerin hareketi% 40 oranında artar.
 • Hücrelerdeki artan kan akışı nedeniyle, besin ve oksijen tedariki iyileştirilir.
 • Kolajen ve elastin proteinlerinin sentezine başlanır, bunun sonucunda aktif cilt yenilenmesi gözlenir.
 • Yüz kası zarının tonu iyileşir ve aynı zamanda geçirgenliği azalır. Bu arka plana karşı lenfatik çıkış normalleşir, hücreler toksinleri reddeder. İşlemin önemli etkisinin tam olarak yaşlanan cilt üzerinde ortaya çıktığı fark edilmiştir.

Önemli!AC değerleri küçük olduğundan, prosedür bağımlılık yapamaz. Sonuç olarak, tekrarlanan her seans, insan vücudu tarafından her bakımdan faydalı bir etki olarak kabul edilmektedir.prosedürlerinden yeterli bir etki elde edildi!

Mikro akım tedavisi: mevcut manipülasyon türleri

Kozmetik klinikler ve salonlar, mikro akım tedavisine dayalı farklı prosedür türleri sunar. Tüm seçenekler hastalara sunulmaktadır. En popüler olanları ele alalım:

 1. Lenfatik drenaj. Bu durumda mikro akımların etkisi altında kas dokusu fazla sıvıdan salınmaya başlar. 24 yaşından itibaren ciltteki kan dolaşımı bozulur ve bu da interstisyel boşluktaki nemin durgunlaşmasında ana faktör haline gelir. Bu faktör, dokularda toksinlerin birikmesine ve ardından hücre ölümüne yol açar. Lenfatik drenaj, bu problemle iyi çalışır, göz çevresindeki şişkinliği ortadan kaldırır ve koyu halkaları giderir.
 2. Yüz kırışıklıklarını yeniden programlama. Bu prosedürün temel amacı kas tonusunun yükseltilmesi ve hücre beslenmesinin normalleştirilmesidir. Mikro akımların etkisi altında kaslar tamamen gevşediği için birçok hasta Botoks'a alternatif olarak mikro akım tedavisine başvurur.
 3. Yüz ve boyun germe. Bu işlem yüz dokularına ton verir, gevşekliği azaltır, ince kırışıklıkları düzeltir. Yüz germe işleminin ancak bu amaçla tasarlanmış özel ekipmanlarla yapılabileceği vurgulanmalıdır. Sıradan ekipman, yüksek aktivitesi nedeniyle, tersine, mimik kırışıklıklar ile ilgili sorunu ağırlaştırabilir ve hatta nevrit gelişimine yol açabilir.

  Dikkat!Mikro akım tedavisi yapılırken, kalp, gözbebekleri ve boyundaki damarlar bölgesine elektrotlar yerleştirilmemelidir.

 4. İyon mezoterapisi. Mikrolifting ile birlikte gerçekleştirilen en etkili prosedürlere aittir. Birkaç seanstan sonra gözenekler temizlenir, izler kaybolur, şişlik kaybolur.

Mikro akımları mezoterapi ile birleştirmek en iyi sonuçları verir. Bu durumda epidermise herhangi bir zarar gelmez.

Mikro akımlarla yüz gençleştirme gerçekleştiren güzellik uzmanlarının deneyimi, aşağıdakiler sayesinde iyi sonuçlar elde edildiğini doğrulamaktadır:

 • epidermis hidrasyonu ve metabolizmasının aktif uyarımı;
 • ter ve yağ bezlerinin çalışmasının normalleşmesi;
 • epidermisin gözeneklerinin daralması;
 • epidermisin bağışıklık sistemini güçlendirir ve iltihabı ortadan kaldırır.

Mikro akım tedavisi ağrısız olması, güvenliği ve rehabilitasyon döneminin olmaması nedeniyle günümüzde artan talep görmektedir. Seansın ardından hasta hemen evine gidebilir ve işine gidebilir.

Açıklanan teknik, şişkinliği gidermenize, yüz kaslarının elastikiyetini artırmanıza ve yüzünüze hoş ve sağlıklı bir gölge vermenize olanak tanır.

Önemli!Mikro akımlar - kurs prosedürü. Bu gençleştirme yönteminin etkisinin korunması 3 ay veya daha uzun süre gözlemlenebilir.

Mikro akımlar

Mikro akım tedavisi: özellikler

Bu kavram göz önüne alındığında, belirli bir güçte (600-1000 μA dahilinde) bir akıma sahip düşük frekanslı elektrik darbeleri kullanan birçok farklı prosedürü kapsadığı unutulmamalıdır.

Günümüzde kozmetoloji pazarı, mikro akım tedavisini gençleştirmek için farklı cihaz modelleri sunmaktadır. Elektrotların düzeninde ve özelliklerinde birbirlerinden farklıdırlar.

Cihazlar şu şekilde sınıflandırılır:

 • Elektrotlar. Bu sınıflandırma, cihazların konik ve küresel metal elektrotlara sahip cihazlara bölünmesini ifade eder.
 • Mevcut göstergelere göre. Cihazlar, monopolar ve bipolar akımlar üreten cihazlara ayrılmıştır. Bipolar akımların kullanımı ilaç kullanımını içermez. Bu durumda, bir lenfatik drenaj ve miyostimüle edici etki elde edilir. Özellikle kaslarda belirgindir.

Cildin tek kutuplu bir akımla tedavi edildiği durumlarda, ilaçlar küçük dozlarda kullanılır.

Mikro kaldırma için endikasyonlar

Yüz gençleştirme için bir teknik seçerken, hangi durumlarda reçete edildiğini bulmak gerekir. Mikro akım tedavisinin kendine özgü endikasyonları vardır. Aşağıdaki durumlarda reçete edilir:

 • cilt elastikiyetini kaybetti ve gevşek hale geldi;
 • rosacea ve çok sayıda akne gözlenir;
 • atopik dermatit veya dermatoz hastasıdır;
 • yüz tonu toprak gibi oldu, pigmentasyon belirdi;
 • şiddetli şişliğe sahiptir;
 • mimik kırışıklıklar oluştu;
 • cilt yaşlanması gözlenir;
 • çok kuru bir epidermis var;
 • artan kas tonusu;
 • , cilt damarlarında sık görülen bir lezyon var.

Ayrıca belirtmek gerekir ki, doktorların plastik düzeltme öncesi ve sonrasında rehabilitasyon döneminde kullandıkları donanım tekniklerinden mikro akım tedavisi.

Kozmetologlar, lazerle yüzey yenileme, mikrodermabrazyon ve çeşitli soyma işlemlerinden sonra cildi eski haline getirmek gerektiğinde sıklıkla mikro akımlara maruz kalırlar.

Prosedür genellikle nasıl gerçekleştirilir?

Yüz cildinin mikro akımlarla maruz kalmasını içeren prosedür yedi aşamada gerçekleştirilir:

 1. Hazırlık aşaması. Bu aşamada müşterinin yüz cildi dürtülere göre hazırlanır. Hazırlık, epidermisin yüzeysel soyulmasını içerir. Bu nedenle, yüzdeki mikro akımlara maruz kalma sırasında, işlemin etkisi iyi bir şekilde telaffuz edilecektir.
 2. Yüz cildini makyaj kalıntılarından temizleme. Bu, özel kozmetik ürünler yardımıyla gözeneklerin kirden temizlenmesi anlamına gelir.
 3. Yüzün tamamına özel bir temas jeli uygulanıyor. Bu ajanın özel bir iletken bileşimi vardır. Çok sayıda yararlı aktif bileşen içerir (hastada sivilce varsa, özel bir iletken sivilce önleyici jel kullanılacaktır, kırışıklıklar varsa uzman özel bir kırışıklık önleyici jel kullanacaktır).

  Bu durumda yağlı bileşimler, elektrik akımını zayıf bir şekilde ilettikleri için bir uzman tarafından alınmaz. Jel, seans sırasında kuruduğundan, hoş olmayan hisler olabilir. Bunlardan kaçınmak için uzman, prosedür sırasında elektrotları periyodik olarak nemlendirecektir.

 4. Elektrotlarla cilde maruz kalma. Elektrot olarak metal elektrotlar, sıvı bir bileşimle nemlendirilmiş pamuklu çubuklar veya hatta iletken eldivenler

  kullanılabilir.

  İşlem sırasında elektrotların deri üzerinde hareket ettirilmesini içeren"değişken" tekniksıklıkla kullanılır.

  Bazen elektrotlar epidermise sabitlendiğinde"kararlı" bir teknikkullanılabilir.

  “Kararsız” teknik kullanılarak mikro akım tedavisi durumunda, elektrotlar lenf çıkışı hatları boyunca geçirilir. Yüzden serbest lenf akışını kolaylaştırmak için elektrotları daima boyundan hareket ettirmeye başlayın.

 5. Mikro akım kaldırma. Bu durumda, elektrotlar yüz boyunca hareket eder, ardından onları birbirine yaklaştırır ve sonra uzaklaştırır.
 6. Yüz kasları üzerindeki etkiler. Daha sonra lenfatik çıkış hattı elektrotlarla yeniden uyarılır.
 7. Mikro akımlara maruz kalma alanından temas jeli. Tipik olarak, epidermis cildini mikro akımlarla açığa çıkarma prosedürü 40 dakika sürer. Zor durumlarda 1 saat sürebilir.

Kaç tane tedaviye ihtiyacınız olabilir?

İstenilen etkiyi elde etmek için kaç prosedür gerektiği sorusuna doğru cevap vermek zordur. Neden? Her şey adil cinsiyetin yaşına bağlı olduğundan:

 • 30 yaşından küçük bir kızın genç cildi 1-2 önleyici seansta gençleşebilir.
 • 30 yaş üstü ancak 40 yaş altı kadınlar için 5-6 hafta ara ile 8-10 seans yeterli olacaktır.
 • 50 yaşından büyük kadınların 10-15 prosedüre ihtiyacı olabilir. Bu durumda seanslar arasındaki ara 1-2 güne eşit olmalıdır.
Erkekler için kozmetoloji

Mikro akım tedavisi prosedürü erkekler arasında çok talep görmektedir çünküeylem sırasında, ağrısız ve iyileşme süresi gerektirmezken mükemmel bir sonuç verir!

Karşılaşabileceğiniz yan etkiler

Mikro akımlarla yüzün epidermisine maruz kalma için yukarıda açıklanan non-invaziv prosedür genellikle kolayca tolere edilir, ancak yan etkiler de meydana gelebilir. Listeleri küçük. Bu:

elektroforez için kullanılan ilaçlara
 • alerji;
 • manipülasyon sırasında hafif karıncalanma ve karıncalanma hissi;
 • Ağızda
 • metalik tat;
 • Göz kapaklarına mikro akımlar uygulandığında gözlerde parlak flaşların ortaya çıkması (bu tür flaşlar görme organlarına zarar vermediği için zararsızdır).

Kontrendikasyonlar

Mikro kaldırma, diğer birçok salon gençleştirme yöntemi gibi, bir dizi kontrendikasyona işaret edebilir. Bu yaşlanma karşıtı tedaviden geçmek isteyen herkes bilmelidir.

Yaygın kontrendikasyonların listesi şuna benzer:

manipülasyon sırasında kullanılan bileşenlere
 • hoşgörüsüzlük;
 • kötü huylu tümörlerin varlığı gerçeği;
 • implante edilmiş bir kalp pilinin varlığı;
 • vücuttaki iğnelerin, implantların, protezlerin varlığı;
 • kalp hastalığı, aritmiler dahil;
 • hamilelik ve emzirme dönemi;
 • küçük yaş;
 • deri altına yerleştirilen altın veya platin ipliklerin varlığı;
 • epileptik nöbetler;
 • zihinsel bozukluklar.

Genel olanların yanı sıra, yerel kontrendikasyonlar da vardır. Bu:

 • tromboflebit;
 • iyi huylu neoplazmalar;
 • etkilenen bölgedeki metal protezlerin bütünlüğünün
 • ihlali;
 • Yenilenecek bölgede
 • yaraları.

Evde mikro akımlar - ne kadar mümkündür?

Microlifting genellikle sadece bir güzellik uzmanı tarafından yapılır. Ancak nispeten yakın zamanda, bayanlar evde mikro kaldırma yapma fırsatına sahipler. Önceden bu tür bir manipülasyonun evde etkisinin çok daha düşük olacağı söylenmelidir. Ancak kadınlar, demokratik fiyat açısından giderek daha fazla bu prosedürü seçtiklerinden, bunu tartışmak mantıklı geliyor.

Elinizde özel bir cihaz varsa, evde mikrolifting yapma aşamaları, salon manipülasyonunun aşamalarına benzer olacaktır (önce kapsamlı bir makyaj temizliği yapılır, ardından bölgeye bir kontak jeli sürülür ve prosedür başlar).

Önemli!Bu tür bir etkinin etkisinin en azından biraz gözlenebilmesi için, prosedürler bir klinikte veya salonda yapılacağının iki katı sıklıkta yapılmalıdır.

Evdeki mikro akımların etkisinin çok zayıf olması nedeniyle, bu durumda çok nadiren yan etkiler meydana gelir.

Mikrolifting hakkında ilginç gerçekler

Salonda mikro kaldırma sırasında mevcut güç her zaman doktor tarafından kontrol edilir. Uzman önce minimum seviyeyi belirler, ardından akımın gücü artar.

Bazen herhangi bir kas (çoğunlukla bir kol veya bacağın kası) bir akıma maruz kalma sırasında gönüllü olarak kasılabilir. Böyle bir reaksiyondan korkmamalısınız çünkü bu, vücudun mevcut gücün etkisine verdiği tepkidir.

Microlifting birleştirilebilir ve bir dizi başka kozmetik prosedürden sonra izin verilebilir. Ancak bu durumda önemli olan, manipülasyonlar arasındaki aralık olacaktır:

 • dermisin invazif olmayan biorevitalizasyonundan sonra, 3-7 gün içinde mikrolifting yapılabilir;
 • Mikro akımlarla yüz masajından sonra
 • cildi 5-10 gün boyunca etkileyebilirsiniz;
 • Mezoterapi sonrası 2 gün mikrolifting yapılabilir.

Ciltte mikro akımlara maruz kalmadan önce hafif kimyasal bir peeling yapılması önerilir. Daha belirgin bir etki elde etmenizi sağlayacaktır.

Hangisi tercih edilir: mikro akım tedavisi mi yoksa RF kaldırma mı?

RF kaldırma, kollajen ve elastinden yüz iskeleti oluşturmanıza izin veren bir radyo dalgası yöntemi olarak anlaşılır. Mikro akımlar farklı çalışır. Enjeksiyon yapmadan cilt altı tabakasına özel maddeler enjekte ederek elastinin yanı sıra kolajen üretimini de uyarırlar.

RF kaldırma, işlemden sonra eski kolajen lifleri güçlendirildiği için hızlı bir etki elde etmenizi sağlar. RF kaldırmanın kaldırma etkisi her prosedürde artar. Toplamda, kurs başına 10 prosedür gerekebilir. Ancak, RF kaldırmanın özelliği, bu tür manipülasyonların 35-40 yaşından sonra kadınlar için önerilebilmesi, mikro akımların çok genç kızlar için bile önerilebilmesidir (belirtilmişse).