Yüz Gençleştirme için Donanım Kozmetolojisi: İncelemeler, Prosedür Türleri, Öneriler

Sadece 20-30 yıl önce, yaşa bağlı değişikliklerle başa çıkmanın tek güvenilir yolu cerrahi yüz plastiğiydi. Ardından dolgu ve botoks zamanı geldi. Tüm bu tekniklerin bazı avantajlarına rağmen dezavantajları vardır. Neyse ki, gençliği uzatmanın yeni yolları sürekli olarak keşfediliyor. Cilt, enjeksiyon yapılmadan bile sıkı, taze ve sağlıklı olabilir. Bu, yüz gençleştirme için donanım kozmetolojisi tarafından başarıyla kanıtlanmıştır. Çok sayıda hastanın yorumları bu gerçeği doğrulamaktadır.

Donanım kozmetolojisi

Donanım kozmetolojisi

Donanım teknikleri, kozmetolojinin gelişiminde yeni bir adım haline geldi. Görünüşteki birçok kusuru hızlı ve acısız bir şekilde ortadan kaldırmanıza ve cildi önemli ölçüde gençleştirmenize izin verir. Tüm prosedürler özel cihazlar kullanılarak gerçekleştirilir. Ve ultrason, soğuk, titreşim, vakum veya elektrik dalgalarına maruz bırakılarak istenen sonuç elde edilir.

Donanım prosedürleri her yıl daha popüler hale geliyor. Bu benzersiz teknikleri deneyen hastalar izlenimlerini Web'de paylaşır ve olumlu eleştiriler bırakır. Yüz gençleştirme için donanım kozmetolojisi, pigmentasyon, kırışıklıklar, genişlemiş gözenekler ve sivilce izleriyle baş edebilir. Ayrıca cildi sıkılaştırabilir, ovali sıkılaştırabilir, kolajen üretimini artırabilir ve uçmaları düzeltebilir. Prosedürün endikasyonunun, hastanın gençliği sürdürme arzusunun yanı sıra cildin durumunu iyileştirme arzusu olduğunu söyleyebiliriz.

Donanım gençleştirme yöntemleri iki türe ayrılabilir:

 1. Ablatif. İşlem sırasında cildin bütünlüğü bozulur.
 2. Ablatif değil. Derinin bütünlüğünden taviz verilmez.

Bir dermatolog, donanım gençleştirme için en uygun yöntemi seçmelidir. Sonuç büyük ölçüde uzmanın niteliklerine ve ayrıca ekipmanın kalitesine bağlıdır.

Dikkatlice bir klinik veya salon seçin. Donanım kozmetolojisinin kullanımından olumlu bir sonuç gören arkadaşların incelemelerine ve tavsiyelerine odaklanması önerilir. Ekipman gerekli tüm lisanslara ve sertifikalara sahip olmalıdır.

Aşağıdaki cihazlar kliniklerdeki ve salonlardaki prosedürler için kullanılır:

 1. Fonoforez.
 2. Mikrodermabrazyon cihazı.
 3. RF kaldırma.
 4. Ultrasonik temizleyici.
 5. Derma-Pen.
 6. Galvanoterapi cihazı.
 7. Darsonval.
 8. Mikro akım terapi cihazı.
 9. Meso enjektörler.

Salonlarda genellikle özel kozmetik kombinasyonlar kullanılır. Böyle bir cihaz yaklaşık 20 farklı prosedürü gerçekleştirebilir.

Hastanın yaşı

"Donanım gençleştirme" terimi, prosedürlerin yalnızca olgunlaşmış cildin sorunlarını çözdüğü anlamına gelmez. Hepsi epidermisin durumuna bağlıdır. Ergenler bile kozmetik cihazlar yardımıyla pigmentasyonu giderebilir, gözenekleri temizleyebilir ve daraltabilir. Ve belirtilmişse ilk yaşlanma karşıtı prosedürler 25 yaşında yapılmalıdır. Esas olarak cildi nemlendirmeyi ve eski haline getirmeyi amaçlar.

35 yıl sonra solma süreçleri daha hızlı akmaya başlar. Bu yaşta cilt olgun olarak adlandırılır. Şimdi yüz gençleştirme için daha agresif donanım kozmetoloji yöntemlerine ihtiyaç var. Kozmetologların yorumları, RF kaldırma, fraksiyonel lazer ve mikro akım tedavisinin en iyi sonuçları gösterdiğini söylüyor.

Kesirli gençleştirme

Fraksiyonel lazer cilt yaşlanmasını yavaşlatabilir. İşlem sırasında cilde dozajlı bir şekilde etki eder. Özel bir ataşman sayesinde, bir lazer ışını birçok küçük parçaya bölünmüştür. Bu, epidermis üzerinde fraksiyonel (sanki bir elek üzerinden) etki sağlar.

Lazer ışınları ciltte mikro hasar bırakır. Bu, epidermisin hücrelerini kolajen ve elastin üretmesi için uyarır. Cilt turgorunu sağlayan bu iki malzemedir.

Fraksiyonel lazer mükemmel kaldırma sağlar. Bu sayısız inceleme ile onaylandı. Lazerle yüz gençleştirme işlemi, atonik gevşeklik, oval sarkma, kırışıklıklar, damar ağı, çatlaklar ve izleri ortadan kaldırır. Ayrıca gözenekleri sıkılaştırır ve pigmentasyonu giderir.

Radyo dalgası oval düzeltmesi

Son yıllarda, RF-yüz germe adı verilen bir prosedür popülerlik kazanıyor. Yaşlanmayla mücadele etmenin etkili yollarını arayan birçok kadın için ilginç olan şey. RF kaldırma, radyo frekansı cilt sıkılaştırma ve gençleştirme yöntemidir. Yöntem, yaklaşık 15 yıl önce kozmetolojide ortaya çıktı.

Radyo dalgası düzeltmesi

Radyo dalgalarına maruz kalmanın bir sonucu olarak, epidermisin derin katmanları 43 derecelik bir sıcaklığa kadar ısıtılır. Isının etkisiyle dokular küçülür ve lifler kasılır. Bu cilt tonunu iyileştirir ve bir kaldırma etkisi sağlar.

Artan sıcaklık ve elektrik alanı, hücreleri daha fazla elastin ve kolajen üretmeye teşvik eder. Yeni lifler sayesinde, genç bir dermisin özelliği olan bir çerçeve oluşur.

Radyo dalgası kaldırma, yüz ve boynun anında kaldırılmasını sağlar, kırışıklıkları ve sarkmaları giderir, elastikiyeti geri kazandırır. Elde edilen sonuç üç yıl boyunca korunur. Ayrıca yeni kırışıklıkların oluşumu önemli ölçüde yavaşlar.

Ultrasonik kaldırma

Ultrason, RF-yüz germe gibi bir prosedürde radyo dalgaları ile aynı prensipte çalışır. Yukarıda anlatılanlar. Temel fark, etki derinliğidir. Ultrason, radyo dalgalarının ulaşamadığı yerlere nüfuz edebilir. Cildin en derin katmanlarını etkiler.

Hangi yöntemin daha etkili olduğunu kesin olarak söylemek imkansızdır. Ultrasonik kaldırma bazı hastalar için uygundur. Başkalarının cildi radyo dalgalarına daha iyi tepki verir. Bu nedenle gençleştirme yöntemine ilişkin kararın doktor tarafından verilmesi gerekmektedir.

Ultrasonik stimülasyon cildin iç katmanlarını ısıtır. Bu sayede dokulardaki metabolizma hızlanır, toksinler atılır ve kolajen üretilir. Ve ayrıca kan mikrosirkülasyonu artar.

Mikro akım tedavisi

Zayıf bir dürtü akımının vücut üzerindeki faydaları uzun zamandır bilinmektedir. Bu yöntem, fizyoterapistler tarafından ürolitiyazis, kolesistit ve diğer patolojilerde ağrıyı hafifletmek için başarıyla kullanılmaktadır. Modern kozmetikçiler ayrıca cilt durumunu iyileştirmek için mikro akım etkileri kullanırlar. Bu yöntemin popülaritesi sürekli artıyor.

Mikro akım tedavisi

Ovalin hafifçe modellenmesi ve kas tonusunun korunması için mikro akım yüz terapisi önerilir. Tamamen ağrısızdır. Güzellik uzmanı yüzün masaj hatları boyunca özel bir ağızlık çalıştırırken hasta hafif bir karıncalanma hissi hissedebilir.

Elektriksel uyarılar hücre yenilenmesini, kolajen sentezini ve hyaluronik asit proteinlerini geliştirir. Metabolik ürünleri ve toksinleri uzaklaştırır, kan dolaşımını iyileştirir. Ayrıca cildi canlandırırlar.

İşlemden sonraki yüz gözle görülür şekilde daha genç. Sonuç altı ay sürer. Çoğu, hastanın cildinin başlangıç ​​durumuna ve özelliklerine bağlıdır.

Enjeksiyonsuz mezoterapi

Cildinizi enjeksiyon yapmadan gençleştirebilirsiniz. Doktorlar, besinleri ve nemlendiricileri, invaziv olmayan bir şekilde dermisin derin katmanlarına ulaştırma fırsatı buldular. Bu işleme enjeksiyonsuz mezoterapi adı verilir. Bu, yüz gençleştirme için başka bir etkili donanım tekniğidir.

Prosedür aşağıdaki sorunları ele alır:

 1. Gevşek ve kuru cilt.
 2. Hiperpigmentasyon.
 3. Kırışıklıklar.
 4. Dünyevi cilt.
 5. Esneklik kaybı.
 6. Couperose.
 7. Şişlik.
 8. Büyümüş gözenekler.

Gençleştirici kokteylin maddelerinin cildin derinliklerine taşınması için epidermal hücrelerin geçirgenliğini artırmak gerekir. Bu, zayıf elektrik darbeleri veya kızılötesi lazer kullanılarak yapılabilir. Sonuç, ilk prosedürden sonra farkedilir. Sekiz ila on ay sürer.

Cryolifting

Dozlu doku soğutma, cilt yaşlanma süreçleri nedeniyle ortaya çıkan birçok sorunu çözebilir. Bu etkili yöntem, estetik tıpta profesyoneller tarafından benimsenmiştir. Yüzün donanım kriyoterapisi ödemi, kırışıklıkları, yaşlılık lekelerini ve yara izlerini gidermenizi sağlar. Ek olarak, oval restore edilir ve ten rengi iyileşir.

Prosedür için sıvı nitrojen kullanılır. Sıcaklığı eksi 195 dereceye ulaşır. Yüz kriyomasaj maddesi, çeşitli ataşmanlara sahip özel bir tüp haznesi aracılığıyla sağlanır. İşlemin süresi 10 dakikayı geçmez.

Fotoğraf Gençleştirme

Yüz gençleştirme için yüksek yoğunluklu darbeli ışık nispeten yenidir. Başlangıçta fotoepilasyon için kullanıldı. Zamanla, kozmetikçiler darbeli ışığa maruz kalan yerlerde cildin durumunda bir iyileşme olduğunu fark ettiler: pigment lekeleri kaybolur, örümcek damarları daha az fark edilir hale gelir. Ayrıca kırışıklıklar düzelir. Hemen ardından yüz gençleştirme tekniği geliştirildi.

Foto gençleştirme

Fototerapi, dermisin dozajlı ısıtılmasını sağlar. Papiller tabakasına etki eder. Bu, neokollagenogenez gibi ciltteki bu tür biyokimyasal işlemlerin yoğunluğunu arttırır.

Fototerapi, yüz gençleştirme için en etkili donanım prosedürlerinden biridir. Sadece birkaç seanstan sonra, en derin kırışıklıklar düzelir, bir oval çerçeve çizilir, uçmalar sıkılaştırılır. Kurs dört ila sekiz prosedürden oluşur. Foto gençleştirmeden sonraki sonuç altı ay sürer.

Ultrasonik yüz liposuction

Fazla kilo nedeniyle, genç kızlarda bile uçmalar ve çift çeneler görülebilir. Ayrıca nazolabial kırışıklıklar daha belirgin hale gelir. Bütün bunlar yüzün alt kısmını deforme ediyor. Ayrıca görsel olarak fazladan birkaç yıl ekler.

Yağ birikintilerinin giderilmesi yüzün eski haline dönmesini sağlar. Bu, ultrasonik liposuction kullanılarak yapılabilir. Sadece yağ hücrelerini yok eder, diğer dokuları etkilemez.

İşlem sırasında doktor birkaç ince delik açar. Yara izi veya yara izi kalmaz. Beş gün içinde ödem tamamen azalır.

Ultrasonik liposuction, yüz gençleştirme için en iyi donanım prosedürlerinden biridir, çünkü sarkık yanaklar ve tüylü bir ovalin yanı sıra çift çene problemini çözmenize olanak tanır. Ek olarak, prosedür cilt elastikiyetinden sorumlu olan kolajen liflerinin oluşumunu uyarır.

Evde donanım kozmetolojisi

Modern bir kadın cildine kendi başına bakabilir ve cildinin solmasını önleyebilir. Yüz için ev donanımı kozmetolojisi ona bu konuda yardımcı olur. Dermatoloğun yardımı olmadan birçok işlem yapılabilir. Kaliteli bakım için gereken tek şey doğru kozmetik cihazı seçmektir.

Ev kullanımı için satın alabilirsiniz:

Evde donanım kozmetolojisi
 1. Mikro akım stimülasyon cihazları.
 2. Vakumlu gözenek temizleyici.
 3. Kırışıklıkların üstesinden gelebilen ultrasonik bir cihaz.
 4. Ovalin durumunu iyileştiren bir radyo frekansı dalgası cihazı.
 5. Lazer işlemine sahip bir cihaz.
 6. Işık, ozon ve iyon tedavisi için aparat.

Evde kozmetik cihazların kullanımı özel beceri gerektirmez. Bilmeniz gereken her şey talimatlarda ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Kontrendikasyonları unutmamalıyız.

Donanım kozmetolojisi için kontrendikasyonlar

Estetik tıbbın önem verdiği en önemli şey güvenliktir. Donanım kozmetolojisini seçen hastalar anestezi ve uzun süreli rehabilitasyondan korkmayabilir. Bu tür prosedürler, advers reaksiyonlar ve tıbbi hatalar geliştirme riskini en aza indirir. Bu, incelemelerle onaylandı.

Yüz gençleştirme için donanım kozmetolojisi sadece bazı durumlarda kullanılmamalıdır. Kontrendikasyonlar şunları içerir:

 1. Hamilelik ve emzirme.
 2. Kötü huylu neoplazmalar.
 3. Kalp pili varlığı.
 4. Kalp patolojileri.
 5. Otoimmün hastalıklar.
 6. Böbrek ve karaciğer patolojileri.

İncelemeler

Donanım yüz gençleştirme teknikleri giderek daha popüler hale geliyor. Bu, kozmetikçilerin ve hastalarının incelemeleri ile kanıtlanmaktadır. Tam bir donanım gençleştirme kursunu tamamlayan kadınlar, yüzlerinin görsel olarak beş ila on yıl gençleştiğini söylüyor. Hastalarda oval sıkılaştırılır, nazolabial kıvrımlar daha az fark edilir hale gelir, pigmentasyon kaybolur. Ayrıca cilt sıkılaşır ve nemlenir.

İncelemelerde, hastalar donanım kozmetolojisinin başka bir avantajına dikkat çekiyor - uzun bir rehabilitasyon döneminin olmaması. Hastalık izni almaya gerek yoktur. İşlemden hemen sonra olağan aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Yorumlar