Yaşa bakılmaksızın yüzün gençliği ve güzelliği nasıl korunur?

Yaklaşık 27-30 yaşlarından itibaren yüz derisinde geri dönüşü olmayan yaşlanma süreçleri başlar. Bu bakımdan özellikle savunmasız olan, yaşa bağlı değişiklikleri ve yetersiz bakımın sonuçlarını utanmadan gösteren göz çevresindeki hassas ve ince cilttir. Modern kozmetoloji, kırışıklıklarla mücadele, yumuşak dokulardaki sarkma ve cilt elastikiyetinin azaltılması için birçok seçenek sunar. Bu yöntemlerden bazıları evde kullanıma uygunken, diğerlerinin deneyimli bir teknisyenin ellerinde kullanılması amaçlanmıştır.

Yüz cildi gençleştirme için kozmetik prosedürler

Cilt gençleştirme prosedürünün seçimi hastanın yaşına göre belirlenmelidir. Cerrahi yöntemlerin kullanımı genç kadınlar için pek de haklı değildir ve hafif masaj ve ev yapımı maskeler gibi yöntemlerin elli yıl sonra yaşa bağlı değişiklikler üzerinde belirgin bir etkisi olmayacaktır.

Ayrıca, yaklaşan yaş belirtileriyle başa çıkmaya karar verirken, sağlığınızın özelliklerini hesaba katmalısınız. Yaşlanma karşıtı maskeler, buz küpleriyle masaj ve yüz kasları için jimnastik gibi yöntemler evde kullanılabiliyorsa, o zaman enjeksiyon ve donanım yöntemleri söz konusu olduğunda, kozmetikçi işlemin ilerleyişini dikkatlice izlemelidir.

Gençliği uzatmanın tüm enjeksiyon yöntemleri, tıp eğitimi yüksek uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Donanım gençleştirme tekniklerini seçerken, çalışanın nitelikleri ve ekipmanın teknik durumu ile ilgilenmek zorunludur.

Bu bağlamda, kozmetik endüstrisinin yenilikleri özel bir ilgiyi hak ediyor. Bunlar arasında mercan pul pul dökülmesi, ısıl işlem ve modern iplik kaldırma teknolojileri bulunur. Gençleştirme seansından sonra hoş olmayan yan etkilerle karşılaşmamak için, yalnızca en az yüz prosedür gerçekleştirmiş ve hastaların çeşitli bireysel reaksiyonlarına aşina olan deneyimli bir estetik güzellik uzmanı seçmelisiniz.

Donanım gençleştirme seansları ne kadar güvenli olursa olsun, yapılmadan önce testleri geçmek ve bir doktor tarafından verilen temel vücut muayenelerinden geçmek gerekir.

Kontrendikasyonlar

30 yıl sonra kadınlar için etkili gençleştirme prosedürleri

Otuz yıl sonra, kötü yaşam tarzının ve yetersiz cilt bakımının tüm sonuçları başkaları tarafından görülebilir hale gelir. Bu yaşta cilt yaşlanmasının belirtileri arasında donuk bir cilt, ciltte sıkılık kaybı ve ince ifade çizgilerinin görünümü bulunur.

Besleyici ve nemlendirici maskelerle yoğun bakım

Yaşla ilgili belirtileri ortadan kaldırmak için yüz ve göz çevresi iyice beslenmeli ve nemlendirilmelidir. Yağlı ciltler bile otuz yıl sonra derin nemlendirmeye ihtiyaç duyar ve uygun bakım yapılmadan kuru ve problemli cilt hızla yaşlanmaya başlayabilir. Dehidrasyon, otuzlu yaşlarındaki kadınlar için önemli bir cilt problemidir.

Evde nemlendirici maskelerin kullanılmasının şüphesiz avantajları arasında bakım bileşenlerinin düşük maliyeti ve yaşlanmayı önleyici bileşimler yapmanın basitliği yer alır. Ek olarak, bu cilt gençleştirme yönteminin kullanımı tamamen güvenlidir ve yaralanma ve komplikasyon riskini ortadan kaldırır.

Tavuk veya bıldırcın yumurtasının sarısı, preslenmiş maya, jelatin ve aloe posası (agav) bazlı maskeler cildin gözle görülür nemlendirilmesi için faydalıdır. Maskeye doğal çiçek balı, besleyici soğuk sıkım yağlar ve taze krema eklenmesi işlemin etkinliğini artıracaktır.

Üzüm, muz, çilek, hurma veya şeftalinin özünden yapılan meyve ve meyve maskeleri yorgun, kurumuş ciltler için son derece faydalıdır.

Arkadaşımın uyguladıkları sonucu görene kadar ev yapımı maskelere gerçekten güvenmedim. Onları düzenli olarak kullanıyor ve bana bu tür maskelerden bir kurs yapmamı tavsiye etti. Onları uyguladıktan sonra kendimi tanımadım. Birkaç yaş genç oldum. Cilt taze ve dinlenmiş görünüyor. İyi haber şu ki maskeler çok ucuz ve etkisi inanılmaz. Onları yapmaya devam edeceğim.

Kendini gençleştiren masaj

Düzgün bir şekilde uygulanan kendi kendine masaj, yoğun maruz kalma türlerini ifade eder ve yüz cildinin belirgin yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabilir. Masaj, mikrodolaşımı artırır ve lenf çıkışını normalleştirir, otuz yıl sonra ortaya çıkan ince ifade çizgilerinin düzleşmesine yardımcı olur.

Yüzün kendi kendine masajı sırasında sessiz ve hoş bir müzik, rahatlamanıza ve işlemin etkinliğini artıracak pozitif bir ruh halini ayarlamanıza izin verecektir.

Klasik yaşlanma karşıtı yüz masajı, okşama, ovalama ve titreşim gibi teknikler kullanılarak yapılır. Yanlış etki cildinize ciddi şekilde zarar verebileceğinden, tüm bu teknikler yüzdeki masaj çizgilerinin konumuna sıkı sıkıya bağlı olarak uygulanmalıdır.

Yüz masajı hatları

Kendi kendine masaj prosedürünün kontrendikasyonları şunlardır:

epidermisin
 • mantar hastalıkları;
 • ateşin eşlik ettiği genel bulaşıcı hastalıklar;
 • cilt bütünlüğünün ihlali.

Her gün yüz masajına gitmiyorsunuz (ve yeterince zamanım yok ve sık sık gidiyorum ve bu pahalı), bu yüzden kendi başıma gençleştirici bir masaj yapmayı öğrenmeye başladım. Etki oldukça çabuk fark edilir - yüz hemen taze bir renk kazanır, cilt daha elastik hale gelir, nazolabial kıvrımlar daha az belirgindir.

Organik asitler kullanılarak enjeksiyon mezoterapisi

Mezoterapi bazen "güzellik enjeksiyonları" olarak adlandırılır, çünkü bu kozmetik prosedür yüzün cildini önemli ölçüde canlandırabilir ve ona taze ve elastik bir görünüm kazandırabilir.

Prosedür, mikro dozlarda yaşlanmayı geciktirici ilaçlardan oluşan mezoterapötik bir kokteylin sığ derinliğine subkütan enjeksiyondur. Otuz yıl sonra cilt için kozmetikçiler organik asitler - hyaluronik ve polilaktonik kullanılmasını önerir.

Enjeksiyon mezoterapisinin şüphesiz avantajları şunlardır:

 • uzun süreli rehabilitasyon eksikliği;
 • sorunlu alan üzerindeki terapötik etkiyi hedefledi;
 • yüksek verimlilik, cerrahi müdahalenin etkinliği ile karşılaştırılabilir;
 • İşlemden sonra
 • birkaç komplikasyon.

Enjeksiyon mezoterapisi için ana kontrendikasyonlar:

 • kan pıhtılaşma bozukluğu;
 • son uçuk;
 • düşük ağrı eşiği;
 • hamilelik ve emzirme.

Tam bir gençleştirme kursu için, ayda iki kez sıklıkta 6 ila 10 prosedür gerekir. Destekleyici terapi daha sonra mümkündür.

Düzenli mezoterapi kursları, cilt yaşlanmasının uzun süreli ertelenmesine ve yüz ve göz çevresinin genç kalmasına yardımcı olacaktır.

Mezo-kokteyl enjeksiyon kursu

Bir saat içinde tam anlamıyla kendimde gördüğüm ilacın eyleminin ilk sonucu. Cilt parladı, gerginleşti diyebilirim. Sabahları, kolayca kapatılan küçük çürükler dışında iğne izi kalmadı. Ve iki gün sonra nazolabial yerlerde cildim düzeldi. Parlaklık ve kadifemsi, sağlıklı bir cilt hissettim. İşlemden sonraki gün normal yaşam tarzıma devam ettim.

35 yaşından sonra kırışıklıklardan ve yaşlanma belirtilerinden kurtulun

35 yıldan sonra cilt bakımında asıl görev yüz kaslarının tonunu korumak ve epidermisin elastikiyetini artırmaktır. Cilt beslenmesini iyileştirmek için, besleyici ev yapımı maskeler ve yoğun hidrasyon için hyaluronik asitle mezoterapi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Evde kriyomasaj

Buz küpleri yüz masajı, cildi yaşa bağlı kuruluktan kurtarabilir, yorgun epidermisi önemli ölçüde sıkılaştırabilir ve yüze taze, dinlenmiş bir görünüm kazandırabilir. Bu masaj sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yapılır.

İşlemin kendisi son derece basittir - yüzün, boynun ve dekoltenin temizlenmiş cildi artezyen sudan yapılmış buz küpleriyle ovulur. Aynı şekilde, şifalı bitkilerin donmuş kaynatma ve infüzyonlarını da kullanabilirsiniz: nane, ıhlamur çiçeği, aloe posası.

Buz bloklarının parça veya hava kabarcığı içermediğinden emin olmak için özen gösterilmelidir. Aksi takdirde cildin mikrotravması mümkündür.

Kozmetologlar, ev tipi kriyomasaj için kontrendikasyonlara başvururlar:

 • rosacea;
 • fungal deri hastalıkları;
 • kan damarlarının cilt yüzeyine yakınlığı.

Bu, en eğlenceli sabah rutini! Cildin uyanmasına ve elastikiyetinin geri kazanılmasına yardımcı olur. Günlük kullanımla cildiniz değişiyor. Çok hassas ve ince bir cildiniz varsa, buz küpünü yumuşak bir beze sarın. Ve bu yüzden yüzünü sil.

Yaşlanma önleyici yüz jimnastiği

Genç bir yüzü korumanın ekonomik ve inanılmaz derecede etkili yöntemlerinden biri özel jimnastik veya yüz oluşturma. Eylemi, oksijen metabolizmasını ve lenf drenajını normalleştiren yüz kaslarında ve epidermiste kan dolaşımını iyileştirmeye dayanır. Yüz jimnastiği yapmak özel beceriler, pahalı kozmetikler ve karmaşık aletler gerektirmez. Günde sadece on veya on beş dakika bulmak yeterlidir.

Yüz için jimnastik

Yüz gençleştirmenin belirgin bir etkisini elde etmek için, her gün bir jimnastik kompleksi yapmak gerektiği unutulmamalıdır. Facebuilding kursu 20-30 prosedürdür, yılda üç ila dört kursa ihtiyaç duyulacaktır.

Bir dizi egzersizin kullanımına karşı kontrendikasyonlar şunlardır:

 • son botulinum toksin enjeksiyonları;
 • basınçta ani değişikliklere eğilim;
 • Yüz sinirlerinin
 • iltihabı;
 • şiddetli soğuk algınlığı.

Yüz de kaslardan oluşur ve bu kaslar efor ve eğitim gerektirir. Yüz kasları tam ve doğru şekilde yüklenmediğinde, yavaş yavaş elastikiyetini kaybeder ve zayıflar. Tabii ki etki anında olmadı. Ama ne kadar uzun süre jimnastik yaparsam, sonuçlar o kadar iyi oldu. Neredeyse 2 yıllık düzenli egzersizden sonra, alındaki kırışıklıklar kayboldu, nazolabial kıvrımlar belirgin şekilde düzeldi. Dudaklar daha dolgun ve dolgun hale geldi. Çenedeki dikey kıvrım düzeldi. Yüzün gergin ovali, cilt gergin görünür, çift çene yoktur.

Mikrodermabrazyon veya mekanik soyma

Mekanik soyma veya yüzeysel mikrodermabrazyon, azaltılmış yüz cilt tonu ve mimik kırışıklıkların görünümü ile mükemmel bir şekilde baş eder. Bu prosedür, cerrahi olmayan gençleştirme yöntemlerinde uzmanlaşmış bir güzellik salonunda veya klinikte gerçekleştirilir.

Yüzeysel mekanik soyma, aparatın derin deri altı tabakalar üzerindeki etkisini dışladığı için nazik gençleştirme prosedürlerini ifade eder. Ancak yine de, bu gençliği uzatma yönteminin bazı kontrendikasyonları var.

Bunların başlıcaları şunlardır:

 • yara izi ve keloid yara izi oluşturma eğilimi;
 • hiperpigmentasyon;
 • artan hassasiyet ve düşük ağrı eşiği.

Mikrodermabrazyon, hızla elastikiyetini kaybeden yüzün sarkık cildinde özellikle göze çarpan sonuçlar gösterir.mikrodermabrazyon kursuYağlı cilt tipinin sahipleri, yüzün yavaş yavaş mat ve kadifemsi hale geldiğini, zamanla yağ salgılarının üretiminin normalleştiğini not eder.

Gençleşmenin belirgin bir etkisi için, kozmetikçi iki ayda bir sıklıkta beş veya yedi prosedürden oluşan bir kurs önerir.

Güzel prosedür. Çoğu, uzmana, cihazın gücüne bağlıdır. Cilt tonu daha tekdüzedir. Ayrıca daha az iltihaplanma, daha fazla pürüzsüzlük, cildin dokunuşa hoş geldiğini, bazen duştan sonra hiç nemlenmek istemediğimi, nefes alıyor gibi göründüğünü, gözeneklerin daraldığını fark ettim.

40 yaşından sonra anti-aging cilt bakımı

Kırk yıl sonra cilt nem kaybetmeye ve eskisinden daha hızlı solmaya başlar. Vücuttaki hormonal değişiklikler kollajen miktarını azaltır, bu da epidermisin sıkılık ve elastikiyet kaybına neden olur. Sonuç olarak ifade ve yaş kırışıklıkları önemli ölçüde derinleşir. Kırk yıl sonra cildin ihtiyacı olan şey nemlendirme, sıkılaştırma ve derin beslenme.

Güzellik salonunda ve evde aljinat maskeleri

Yosun bazlı plastikleştirici (aljinat) maskeler sadece yüzün cildini etkili bir şekilde canlandırmakla kalmaz, aynı zamanda yumuşak dokularda ve epidermisin yüzey tabakasında rejeneratif süreçleri uyarır. Bu tedavi, tüm seviyelerde yoğun cilt nemlendirmesi sağlayarak nem ve besin eksikliklerini yeniler.

Aljinat maskeleri evde bağımsız olarak yapılabilir, bu da prosedürün maliyetini önemli ölçüde azaltır. Kurs, haftada iki veya üç kez düzenlenen 15–20 seanstan oluşur.

Plastikleştirici maskeyi uygulamadan önce cilt ayrıca doymuş bir serum veya hafif emülsiyon ile nemlendirilirse, prosedürün etkisi birkaç kez artacaktır.

Aljinat maskeleri

Aljinat maskelerin yardımıyla birkaç ay önce yüzü modellemeye başladım. Hala birçok kırışıklık kaldı, bunun yerine kontur gerildi, bu da önemli. Genel olarak, bu tür prosedürlerin genel bir yaşlanma karşıtı etkisi vardır, buna ikna oldum. Ana şey, onları doğru kullanmak ve diğer kozmetik prosedürlerle birlikte, etki yalnızca artacaktır.

Meyve asitleriyle kimyasal soyma

Orta dereceli kimyasal peeling, yüzün genç cildini uzatmak için son derece etkili bir prosedür olarak kabul edilir. Özünde, meyve asitleri ile soyma, epidermisin yüzey tabakasının küçük, kontrollü bir yanmasıdır, amacı rejeneratif süreçleri başlatmak ve kendi kollajeninin üretimini harekete geçirmektir.

Aşağıdaki asitler soyma için kullanılır:

 • süt;
 • limon;
 • şarap;
 • elma;
 • glikolik.

AHA asitlerine dayalı orta peeling, nazik cilt bakımı prosedürlerini ifade eder, ancak bazen seanstan sonra epidermiste hafif kızarıklık, hafif bir yanma hissi ve kaşıntı ve hafif şişlik olabilir.

Soyma prosedürünün kontrendikasyonları arasında ana olanlar ayırt edilir:

 • vücuttaki iltihaplanma süreci;
 • hamilelik ve emzirme;
 • ciltte pullanma eşliğinde yoğun bronzluk;
 • kronik hastalıkların alevlenmesi;
 • , diabetes mellitus teşhisi koydu.

Belirgin bir gençleştirme etkisi elde etmek için beş veya yedi seans yeterlidir. Güzellik uzmanı, frekansı ayrı ayrı belirler.

Kozmetologlar, sadece bir uzmanın gözetiminde meyve asitleri kullanarak kimyasal soyma yapılmasını tavsiye ediyor, çünkü evde çalışma bileşiminin yanlış konsantrasyon riski vardır.

Meyve asitleri ile orta soyma

Meyve asitleri, sağlıklı olanları etkilemeden sadece ölü deri hücrelerini etkiler. Sonuç olarak, cilt durumu önemli ölçüde iyileşir. Birkaç hafta içinde yüzümdeki pigmentasyon kayboldu, siyah nokta ve siyah nokta oluşumu azaldı, kırışıklıklar neredeyse görünmez hale geldi. Sonuçtan memnun kaldım. Prosedür - meyve asitleri ile peelingin uzun süreli gençleştirici etkisi vardır, cilt sıkılaştırılır, rengi iyileşir ve yağ bezlerinin çalışması normalleşir.

Ozon tedavisi

Ozon tedavisi, cilt gençleştirme için enjeksiyon tekniklerini ifade eder. Prosedürün özü, bir dermatoloğun, oksijen moleküllerine bağlı olan mikrodoz ozonun hastanın dermisine enjekte edilmesidir.

Cildin oksijenlenmesi, kolajen ve elastinin gelişmiş sentezine bağlı olarak doğal sıkılaşmasına yol açar. Lifting etkisi genellikle 6–8 ay yeterlidir ve bu süre zarfında cilt sahibini kusursuz bir görünümle memnun eder.

Deneyimli bir uzman, cilt gençleştirici bileşimi, özellikle düzeltici müdahale gerektiren alanlarda noktasal olarak enjekte eder. Böylelikle ameliyatsız yüz plastiği yapılır.

Tam kurs, dermatoloğun hasta için bireysel olarak reçete ettiği 10-12 prosedürden oluşur. Epidermisin reaksiyonuna bağlı olarak yıl boyunca iki veya üç kurs gerçekleştirilebilir.

Ozon son derece toksik bir gazdır, bu nedenle en yüksek kategorideki bir dermatolog ozon tedavisi seansları yürütmelidir. Ozon enjeksiyonlarının kendi kendine uygulanmasına izin verilmez.

Kursun yarısını tamamladıktan sonra, yüzün gözlerimizin önünde değiştiğini fark etmeye başladım: cilt pürüzsüzleşti, düzlendi, gençleşti, cilt düzeldi, gözenekler daraldı, yüzün ovali gerginleşti ve en önemlisi yara izleri, lekeler kaybolmaya başladı !!! Bu arada yüz değişikliklerim bana yakın olan herkes tarafından fark edildi. İşlemlerden sonra cildim "canlandı", belki öyle diyebilirim. Sonuç görünür yara izi olmayan temiz bir yüz, küçük ikinci çenem kayboldu, cildim taze, nefes alabilen, fondötensiz güzel.

45 yıl sonra etkili kozmetik prosedürler

45 yıl sonra epidermis incelir ve susuz kalır ve yüzdeki kıvrımlar derinleşir. Yumuşak dokular gittikçe sarkıyor, ifade çizgileri daha da artıyor.

45 yıl sonra yapılan kozmetik prosedürler cilt hidrasyonunu artırmayı amaçlamaktadır

İyileştirici yağlarla sıkıştırır ve salonda gençleştirme yöntemleri, yaşa bağlı değişikliklerin daha da gelişmesiyle başarılı bir şekilde mücadele etmeye yardımcı olur.

Yaşlanma önleyici, iyileştirici yağlarla kompresler

En zengin doymamış asit ve vitamin bileşimine sahip doğal yağlara dayalı sıkıştırmalar cildin yaşlanma sürecini yavaşlatabilir.

Bu tedavi evde uygulanabilir, ihtiyacınız olan tek şey yağları karıştırmak için bir kap ve temiz bir çarşaf maskesi. Yağ kompresleri için etkili yaşlanma önleyici formülasyonlar arasında şunlar yer almaktadır:

 • 2. sırada. l. dulavratotu yağı, 1 yemek kaşığı. l. hindistancevizi yağı, 4 damla Damask gül eteri;
 • 3 yemek kaşığı. l. tatlı badem yağı, 1 çay kaşığı. havuç tohumu yağları; 5 damla neroli eter;
 • 2 yemek kaşığı. l. üzüm çekirdeği yağı, 2 yemek kaşığı. l. jojoba yağı, 1 çay kaşığı. kuşburnu tohumu yağı, 2 damla rezene eteri;
 • 3 yemek kaşığı. l. zeytinyağı, 1 yemek kaşığı. l. hint yağı, 2 damla sandal ağacı eteri;
 • 3 yemek kaşığı. l. deniz topalak tohumu yağı, 1 çay kaşığı. avokado yağı, 2 damla yasemin ve buhur esteri.

Fotoğraf Gençleştirme

Fotorejuvenasyonun prensibi, stratum corneum'u epidermisin yüzeyinden çıkarmaktır. Bu etki, ultraviyole ışınlarının hariç tutulduğu geniş bant darbeli radyasyon kullanılarak elde edilir.

Fototerapi ne yazık ki nazolabial bölgedeki ve alındaki mimik kırışıklıkların derin çukurları ile baş edemez, ancak diğer bölgelerdeki cildi önemli ölçüde "sıkılaştırabilir". Foto gençleştirme süreci, yaş belirtilerinin yoğunluğunu azaltacak, yaşlanan cildin gevşekliğini ve gözenekliliğini azaltacaktır.

Foto gençleştirme için ana kontrendikasyonlar şunları içerir:

 • teşhis edilmiş sedef hastalığı, çeşitli etiyolojilerin dermatiti;
 • tan;
 • hormonal hastalıklar;
 • koyu ten (fototip V);
 • retina patolojisi;
 • hamilelik ve emzirme;
 • kanama bozuklukları;
 • cilt bütünlüğünün ihlali.

10 yıldır her yıl fotoğraf gençleştirme yapıyorum. Pigmentasyon da gitti. Ayrıca ciltte gerginlik gözlemlenir, ince kırışıklıklar düzelir, cilt ışıldar, gözenekler daralır. Bu prosedür cilt yaşlanmasını önlemek için oldukça iyidir.

Botulinum Toksin Enjeksiyonları

Derin mimik kırışıklıklardan kurtulmanın en etkili yolu, kozmetikçiler subkutan botulinum toksini enjeksiyonlarını düşünürler. Genel olarak botulizm nörotoksini, sinir uyarılarının iletimini engelleyen güçlü bir zehirdir. Sonuç olarak, kaslar gevşer ve bu da derin ifade çizgilerinin bile düzleşmesine yol açar.

Botulinum toksin enjeksiyonları yüzün herhangi bir bölgesinde kullanıma uygundur, ancak bazılarında etkisi daha güçlüdür.Botulinum toksin enjeksiyonları yüzün herhangi bir bölgesinde kullanıma uygundur. Örneğin paraorbital bölgede (göz çevresi) ve kaş kemerleri bölgesinde nörotoksinin etkisi en kalıcı yaşlanma karşıtı etkiyi sağlar.

Bu gençleştirme yönteminin kontrendikasyonları şunları içerir:

 • gebelik ve emzirme;
 • miyastenik reaksiyonlara eğilim;
 • göz kapaklarında
 • fıtık;
 • enflamatuar süreçler;
 • son ameliyat;
 • bulaşıcı hastalıklar;
 • antibiyotik alıyor;
 • yüksek derecede miyopi;
 • alerjik reaksiyonlara eğilim.

Botoks altı aya kadar sürer. Bu süre zarfında kaslar gevşemiş kalarak kusursuz ve tonlu bir görünüm sağlar.

Botoksun felç edici etkisi vardır, yüz kaslarını gevşetir ve pürüzsüzleştirir. Prosedür kesinlikle travmatik değildir, enjeksiyon izi neredeyse hiç fark edilmez. Botoksun düzenli kullanımı sonucu (6-7 ayda bir) 7 yıldır kaz ayaklarım olmadı. Yıllar geçer ve kırışıklıklar oluşmaz.

50 yıl sonra cildin gençliği ve güzelliği nasıl korunur?

Ellinci doğum günü, kural olarak, stabil menopoz dönemiyle kadınlarda çakışır. Bu, vücuttaki kadınlık hormonu östrojen seviyesinin önemli ölçüde düştüğü anlamına gelir. Sonuç olarak dermal çerçeveyi destekleyen fibroblastlar, cildin daha derin katmanlarında çok daha küçük bir hacimde üretilmeye başlanarak yaşlanma sürecinin aktivasyonu ve yaş kıvrımlarının derinleşmesine neden olur.

Bu yaşta yüz derisinin desteğe ihtiyacı vardır, aksi takdirde yerçekimsel ptoz yumuşak dokuların geri dönüşü olmayan sarkmasına neden olur. Bu tür bir destek, dolgu maddeleri ve iplik kaldırma kullanılarak kontur düzeltme ile başarılı bir şekilde sağlanabilir. Evde bakım da iptal edilmedi - evde gençleştirme yöntemleri, salon prosedürleri arasında yüz cildinizi korumanıza izin verir.

Dolgularla kontur düzeltme

Kontur plastik

Kontur düzeltmesi, sodyum hiyalüronat ve kollajene dayalı preparatların deri altı katmanlarına eklenmesini ifade eder. Bu, ifade çizgilerini ve yaş kırışıklıklarını doldurmanıza, yüzü pürüzsüz ve eşit bir rahatlamaya döndürmenize olanak tanır.

Enjeksiyonluk dolgular hem doğal hem de sentetik olarak kullanılır.

Seans sayısı, her durumda kozmetikçi tarafından ayrı ayrı belirlenir. Elde edilen gençleştirme etkisi de çok farklı sürüyor: Bazı hastalarda iki yıldan fazla sürerken bazılarında dolgu maddeleri altı ayda çözülüyor.

Kozmetologlar, derin nazolabial kıvrımları gidermenin tek yolunun şekillendirme olduğunu söylüyorlar. Başka hiçbir ilaç bu kadar belirgin bir etki yapmaz.

Yüz şekillendirme yaşam içindir, eğer bir kez yaptıysanız, eskisi gibi olmak istemezsiniz. Bu prosedürü 5 yıldır düzenli olarak yapıyorum. Ve ben durmayacağım. Sadece o beni bir plastik cerrahı ziyaret etmekten kurtarıyor. Korkma, yanlış bir şey yok. Kararını ver.

İplik kaldırma

Özel iplerle gençleştirme yöntemi hem son derece etkili hem de uzun ömürlüdür. Sık sık bir güzellik uzmanını ziyaret edemeyen hastalar için uygundur. İplik kaldırma etkisi üç ila beş yıl sürer.

Takviye için aşağıdaki gibi malzemelerden ipler kullanılır:

 • değerli metaller (altın ve platin);
 • teflon;
 • tıbbi polipropilen;
 • sodyum hiyalüronat ve çinko oksit sıvı jel.

Neredeyse tüm ipler iz bırakmadan çözülebilir ve kaybolabilir, kozmetikçiler bunları biyolojik olarak parçalanabilir olarak adlandırırlar. Bunun tek istisnası, çok uzun bir süre boyunca emen değerli metallerden ve Teflon'dan yapılmış ipliklerdir.

İplerle kaldırmanın sonucu

İplik takviyesiyle kaldırmanın kontrendikasyonları şunlardır:

Bozulmuş dolaşım ve kan pıhtılaşması ile bağlantılı
 • hastalıkları;
 • çeşitli oluşumların dermatitinin eşlik ettiği alerjik reaksiyonlara eğilim;
 • hamilelik ve emzirme.

Yüzün alt kısmında şiddetli yerçekimsel pitozisi olan ve nazolabial kıvrımlarda derin başarısızlıkları olan hastalarda dikişlerle kaldırılarak özellikle belirgin bir sonuç gösterilir.

On beş yıldır, iplikle yüz germenin güvenli ve son derece etkili olduğunu tartışmak için iyi bir pratik temel oluşturan, iplik kaldırma, olgun cildi gençleştirmek için bir teknik olarak başarıyla kullanılmaktadır.

Sonuç hemen görüldü. Cerrahi bir liften sonra sanki cilt gerildi. Yüzün konturu belirginleşti, kırışıklıklar düzeldi. Ve yüz gerçekten gençleşti. Dahası, yaşlanmayı geciktirici etkinin artması sözü verildi. Genel olarak, prosedürün sonucu tüm beklentilerimi aştı! Elbette eksi birkaç yıl!