Cildinizi nasıl gençleştirirsiniz. 14 ipucu

cilt gençleştirme

Yüz bizim arama kartımızdır. Her birimiz yaşından daha genç görünmek isteriz, özellikle de biraz kiloluysanız…. Bu nedenle yüz ve vücut derisinin nasıl gençleştirileceği sorusu herkesi veya hemen hemen herkesi ilgilendirir.

İşte cildinizi nasıl gençleştireceğiniz ve her yaşta güzel görüneceğiniz konusunda bazı yararlı ipuçları.

 1. Alnınızı kırıştırmayın. Alnı buruşturma alışkanlığı genç kızlarda bile kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olur. Sadece kendini izle. Veya kırıştığınız anda bir arkadaşınızdan alnınıza vurmasını isteyin.
 2. Aynı şey tüm yüz için de geçerlidir. Yüzünü zorlama. Şunu izle. Daha sık rahatlayın. Güneşte gözlerini kısma. Koyu gözlük takın.
 3. 10. 00'dan 20. 00'ye kadar kozmetik işlem yok! Bu süre zarfında cilt kapatılır. Şu anda güzellik uzmanına gitmeyin, sadece paranızı boşa harcamayın.
 4. Yüzde ve vücutta döküntüler görülürse. Birkaç diş sarımsak yakın. Bir yulaf ezmesi yapmak için külü balla karıştırın. Sivilceyi bu merhemle silin (ovamazsınız). Bir süre sonra sivilce yüzeyinde bir kabuk oluşur. Dikkatlice, ovalamadan, idrara batırılmış kozmetik bir diskle çıkarın. Ve temiz bir idrar diski ile tekrar lekeleyin.
 5. Yüzünüzü sabah ve akşam keten tohumu kaynatma ile yıkayın.
 6. Günlük yaşlanma karşıtı yüz egzersizleri yapın. Buradaki anahtar kelime her gün sabah ve akşam ayna karşısında 10-15 dk. Bu tür egzersizleri internette kolayca bulabilirsiniz.
 7. Düzenli yüz temizliği eski ölü deri hücrelerini yok ederek sizi gençleştirir. Hafif peeling yapılabilir. Bunun için uykuda kahve ve öğütülmüş yulaf ezmesi karışımı uygundur. Cilt çok hassassa, sadece yulaf ezmesi kullanmak daha iyidir.
 8. Sadece dışını değil, aynı zamanda içeriden de temizlemek gerekir. Çok basit bir yol, günde bir kez 15 dakika boyunca küçük yudumlarda bir bardak kaynar su içmektir.
 9. Bazı insanlar, yüzü yenilemek ve gençleştirmek için bitkisel buz küpleri kullanır. Ancak bu, rosaceaya eğilimli ciltlerde kontrendikedir.
 10. Yosun maskesi kırışıklıklar için harika bir çözümdür. kanıt olarak - deniz yosunu ile çalışan Çinli kadınların elleri yaşlılıkta bile genç görünüyor.
 11. Yasemin, mine çiçeği veya gül gibi gençleştirici esansiyel yağlar kullanarak yüzdeki aktif noktaların masajı.
 12. Neroli esansiyel yağı kırışıklıkları yumuşatır, yorgun, sarkık cildi canlandırır, akne, ergenlik, PMS, hamilelik ve menopozdaki sorunlu cilt koşullarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Neroli, krem, maske, toner, şampuan ve saç kremine eklenebilir.
 13. Yaşlanan ciltler için vitaminler ve bitki özleri ile zenginleştirilmiş kremler kullanın. Haftada 1-2 kez maske yapın.
 14. Önemli - doğru beslenme + aktif fiziksel aktivite + temiz hava. Bunu sen kendin biliyorsun.

Cildinizi maskelerle nasıl gençleştirirsiniz?

 • Protein - bal - yabanmersini maskesi. . . 1 yemek kaşığı balı sıvılaşana kadar ısıtın. Çırpılmış yumurta akı ve 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ekleyin. Maske buruşuk, gevşek, sarkık cilt üzerinde iyi bir etkiye sahiptir.
 • Maya maskesi. . . 15-20 g maya, ekşi krema kalınlaşana kadar suyla seyreltilir. Cilde uygulayın. Yağlı ciltler için mayayı su ile, kuru ciltler için - süt veya bitkisel yağ ile seyreltiyoruz.
 • Canlandırıcı mumya maskesi.1 gr mumyayı 100 gr kaynamış suda eritin. Cildi önceden temizleyin. Rahatlayın. İnce bir pamuk tabakasını mumya solüsyonunda nemlendirin ve yüzünüze uygulayın. Maskeyi 2 dakikadan fazla tutmayın. Bu maske cildi temizler, besler ve tazeler.