Evde yaşlanma karşıtı yüz maskeleri

cildi gençleştirmek için yüze maske uygulamak

Bir kadın doğal olarak çekici ve sağlıklı bir cilde sahip olsa bile, 30 yıl sonra sarkmaya, turgorunu kaybetmeye başlar, üzerinde ilk yaşlanma belirtileri görülür - küçük kıvrımlar.

Bu tür hoş olmayan ilk fenomen, göz çevresidir. Sözde kaz ayağı, genellikle gülmeye meyilli kadınların duygusallığının yanı sıra cilt tarafından kolajen kaybının bir sonucudur.

Aynı zamanda cilt kıvrımlar halinde toplanır, sabitlenir, derinleştirilir ve tüm yaşlanma belirtileri bulunur.

Peki, evde yaşlanma karşıtı maskelerin etkinliği, etkisi ve kullanımı hakkında bilmeniz gerekenler?

ne işe yarar

Ürünlerin, vitaminlerin, bitkilerin kendi kendine hazırlanan formülasyonları, tüm yüz bakımı için uygun ve uygun fiyatlı bir seçenektir. Bunları hazırlamak, uygulamak ve gençleştirmek çok az zaman alır. Ancak, cildine en uygun bileşimi seçerseniz, maske kullanmanın sonucu herhangi bir kadını memnun edecektir. Ev yapımı maskeler cildin yenilenmesini destekler, yumuşaklık ve elastikiyet, kadifemsi ve sağlıklı renk verir. Bu tür formülasyonlar nemlendiricidir, yani ince kırışıklıkları azaltır ve yenilerinin görünümünü yavaşlatır. Evde gençleştirme cildi sıkılaştırır, tonunu eşitler, besler ve beyazlatır. Bütün bunlar, adil cinsiyetin bir temsilcisi kendisiyle sistematik olarak ilgilenirse, yani haftada 2-3 kez yaşlanma karşıtı formülasyonlar kullanırsa mümkündür. 40 yaşından sonra birçok kadın, cildin durumu gerektirdiğinden, her gün bu tür gençleştirme ile uğraşmaktadır.

Genel olarak, kozmetik uzmanları 25 yaşından başlayarak kozmetik maskeler yapmaya başlamayı ve ilk kırışıklıkların ortaya çıkmasını beklememelerini tavsiye eder. Önleme akıllıca ve zamanında gençleşmedir.

Evde maske seçenekleri

Bu nedenle, onları deneme yoluyla seçmeniz gerekir. Sonuçta, bazı kadınların yüz gerdirmeye daha fazla ihtiyacı vardır, bazılarının hidrasyona ve yine de bazılarının beslenmeye ihtiyacı vardır. Ev formülasyonları ile diyet ve gençleştirmenin çok uyumlu şeyler olmadığını vurgulamakta fayda var. Kendimizi vitaminlerden, yağ asitlerinden mahrum bıraktıktan sonra, cildin iç beslenmesini kötüleştirir, vücutta besin eksikliği yaratırız. Bu nedenle, cilt yaşlanmasını yavaşlatmak için ev yapımı karışımlar için bu tarifleri deneyin, burada yemek kaşığı miktarın ölçüsüdür. İşte seçenekler:

  1. Bal + elma.1 yemek kaşığı ısıtılmış ve mutlaka kaliteli arıcılık ürününden, aynı miktarda elma püresi alın, kıvam vermesi için yulaf ezmesi ekleyin. Bu besleyici ve nemlendirici maske, normal ve kuru ciltler için iyidir. Kompozisyon üzerinde en az 15 dakika çalışmalıdır.
  2. Maya + bal.20 gram ekmek mayası hazırlayın ve ılık balla seyreltin. Birkaç damla narenciye esansiyel yağı ekleyin. Kuruyana kadar yüzünüzde bırakın. Bileşim normal ve yağlı ciltler için iyidir.
  3. Tereyağı + yulaf ezmesi.Ve bu aynı zamanda yağlı ciltler için bir gençleştirme seçeneğidir. Yulaf ezmesini bir kahve değirmeni veya blender ile öğütün, 3 kepçe ölçün, ısıtılmış buğday tohumu yağı veya badem yağı ile seyreltin. Onların yokluğunda zeytinyağı da uygundur. Yüzdeki böyle bir bileşimin etki süresi 20 dakikadır.
  4. Yoğurt + maya.50 gram ekmek mayası, katkı maddesi içermeyen fermente bir süt ürünü ile yoğurun, bir ampul B12 vitamini ekleyin. Böyle bir gençleştirici bileşim en az 15 dakika etki etmelidir, yağlı ve normal cilt tipleri için uygundur.
  5. Sarısı + vitaminler.Taze tavuk sarısını çırpın, 2 kapsül E vitamini, bir ampul B12 vitamini ve bir tutam tarçın ekleyin. Bileşimin kuru cilt tipi için 15 dakika dayanması önerilir.
  6. Deniz topalak + yulaf ezmesi.3 yemek kaşığı deniz topalak meyvesi püresi hazırlayın, bir kaşık yulaf ezmesi, 2 kapsül E vitamini ekleyin. Kompozisyon kuru, tahrişe eğilimli bir yüzü nemlendirir ve besler.
  7. Krem + maydanoz.Maskenin denizleri ve tatil köylerini ziyaret ettikten sonra, yüz kuruduğunda, çatladığında, üzerinde pigmentasyon göründüğünde uygulanması önerilir. Bu nedenle, bir demet maydanozu durulayın, bir karıştırıcıda doğrayın, yulaf ezmesine 2 yemek kaşığı krema ekleyin. Yüzde 20 dakika homojen bir kompozisyon ıslatın.
  8. Otlar + serum. . . Eşit oranlarda, bir kahve değirmeni üzerinde ezilmiş ıhlamur çiçeği, civanperçemi, frenk üzümü yaprağı, adaçayı karıştırın. Karışımdan iki yemek kaşığı ılık süt peynir altı suyu ile yoğurun ve 1 ampul B12 vitamini ekleyin. Gençleştirme süresi 20 dakikadır.

Öyleyse tembel olmayın ve iyi olun!