Halk yöntemleriyle yüz gençleştirme

yüz gençleştirme

Her kadın güzel olmayı hayal eder ve evde cilt bakımı çok kolaydır. Yüz gençleştirme için birkaç basit etkili tarif biliyorsanız, güzelliği ve sağlıklı genç görünümü korumak yeterince kolaydır. Hepsi cilt üzerinde faydalı bir etkiye sahip olmak ve cilt problemlerinden kurtulmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Halk yöntemlerini kullanarak yüzünüzü nasıl hızlı bir şekilde gençleştireceğinizi anlatacağız.

Bu sorunla başa çıkmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan biri radikaldir ve sonuçlarla başa çıkmak için tasarlanmıştır. Kural olarak, bu, cildin çok radikal bir şekilde etkilenmesi gereken cerrahi, yüz germe ve diğer prosedürleri içerir. Sonuç neredeyse anında elde edilir, ancak bu yöntemin dezavantajı, ucuz olmaması ve aynı zamanda büyük olumsuz sonuçlara yol açabilmesidir.

Yüzünüzü gençleştirmenin ikinci yolu kozmetik ürünleri kullanmaktır. Bunlar, kural olarak iyi salonlarda ve özel kliniklerde kullanılan gençleştirme, cilt temizliği için özel komplekslerdir. Yöntem, yüzü oldukça etkili bir şekilde gençleştirmeye yardımcı olur, ancak kural olarak çok zaman alır, çok paraya mal olur ve düzenli olarak uygulanmalıdır.

Yüzü gençleştirmenin üçüncü yolu evde halk tarifleri kullanmaktır. Bu, maksimum etkiyi elde etmenizi sağlayan entegre bir yaklaşımdır, ancak en önemlisi, finansal olarak maliyetli değildir. Evde kullanabilirsiniz, bu işlem sadece birkaç dakika sürer, en az bir saatten fazla sürmez. İlaçlar ucuzdur ve kendinize bakmak kolay ve keyiflidir. Ve en önemlisi, tüm tarifler çok miktarda eser element ve faydalı vitamin içerir ve sadece cildin durumu üzerinde değil, aynı zamanda sağlığı da iyileştiren karmaşık bir etkiye sahiptir.

evde yüz temizliği

Yüzünüzü evde düzgün bir şekilde temizlemenizi sağlayan birkaç tarif var. Yüzünüz akne veya sivilcelerle kaplı olmasa bile tedaviler düzenli olarak yapılmalıdır. Sadece temizlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli döküntülerin ve olumsuz belirtilerin daha da ortaya çıkmasına karşı koruma sağlarlar. Evde halk tarifleriyle yapılan etkili yüz temizliği her yaşta genç hissetmenizi sağlayacak, cildiniz hoş ve sağlıklı olacaktır. Yüzünüzü evde temizlemenize yardımcı olacak bazı temel tarifler:

 1. Bir yumurta sarısı alın, üzerine bir çay kaşığı limon suyu ve aynı miktarda greyfurt suyu ekleyin. Bileşenler iyice karıştırılmalı ve ardından maskeyi pamuklu bir ped ile yüze uygulayın. Bir pamuğun önceden ılık suyla ıslatılması tavsiye edilir. Sadece 2 dakika bekleyin, ardından maskeyi yıkayın ve tekrar uygulayın. Ayrıca birkaç dakika beklemeli, maskeyi ılık suyla yıkamalı ve besleyici bir krem kullanmalısınız. Yulaf yağı krema yerine kullanılabilir. Cilt üzerinde olumlu etkisi olan çok miktarda E vitamini, kollajen, antioksidanlar ve diğer faydalı eser elementler içerir. Bu işlem haftada 3 kez yapılmalıdır ve yüzünüz temiz ve bakımlı olacaktır.
 2. Düşük oranda yağ içeren kefir alın, içine bir pamuğu nemlendirin ve yüzünüzü iyice silin. Bu prosedür, pamuklu ped tamamen temizlenene kadar birkaç kez yapılmalıdır. Ardından haftada 3 kez florentine köknar suyuyla yıkamanızı ve çörek otu yağı kullanmanızı öneririz. Her yatmadan önce kefir ile yıkayabilirsiniz.
 3. Yüzünüzü temizlemenin bir başka etkili yolu da tuz ve kabartma tozu kullanmaktır. Bu malzemelerle harika bir ovma yapabilirsiniz. Keten tohumu yağına da ihtiyacınız olacak, alternatif olarak susam yağı da kullanabilirsiniz. Pamuklu bir ped bu yağda nemlendirilmeli, buna eşit oranlarda tuz ve soda eklenmeli ve dairesel hareketlerle cildin sorunlu bölgelerine sürülmelidir. Ancak bu dikkatlice yapılmalıdır, bileşenleri ovalamak 2-3 dakika sürer. Prosedürün etkinliği için bu yöntemi kullanmadan önce yüze buhar uygulanması önerilir. Bundan sonra yıkamaya değer, hafif bir karıncalanma hissi görünmelidir. Kızarıklığı gidermek için mavi ve beyaz kil kullanın.

Bunlar, yüzünüzü evde temizlemek için bazı basit ipuçları. Böylece onu gençleşmeye hazırlayabilir, kan akışını iyileştirebilir ve ciltte metabolik süreçler oluşturabilirsiniz. Bu işlemi her yaşta periyodik olarak yapmanızı öneririz, ardından cildiniz genç, güzel ve sağlıklı olacaktır.

Halk yöntemleriyle yüz gençleştirme

Yüzü temizledikten sonra gençleştirme yapmalısınız. Bu prosedür, kırışıklıkları yumuşatmanıza, cildi sıkılaştırmanıza, sıkı, elastik ve eşit tonlu hale getirmenize olanak tanır. Yüz gençleştirme için geleneksel ilaç tarifleri çok basit bir şekilde hazırlanır, istenen sonucu elde etmenize yardımcı olacak minimum bileşenlere ihtiyacınız vardır. Bu tarifleri tanıyalım:

 • Yaşlanma karşıtı maskeler. Basit yaşlanma karşıtı maskeler, evde bulunan veya satın alınması çok basit malzemelerden yapılabilir. Yaşlanma karşıtı maskeler yapmak için en iyi malzemeler bal, süt, elma, salatalık ve çeşitli otlardır. Bu bileşenlerin kombinasyonu cilt üzerinde mükemmel bir kompleks etki sağlayacaktır. Bir elma alın ve sütte kaynatın, ardından elmayı karıştırmanız ve homojen bir kıvam elde etmeniz gerekir. Oraya biraz bal eklemeye değer. Ayrıca adaçayı otunu almanız ve kaynatma demlemeniz gerekir. Elde edilen et suyunun yıkanması, ardından maskeyi yüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Bundan sonra, kalıntılar kuru bir peçete ile silinir, yüz bir papatya kaynatma veya bir nergis kaynatma ile yıkanmalıdır.
 • Yüz gençleştirme için amaranth yağı kullanın. Çok miktarda eser element ve vitaminleri besleyen, cildi eşitleyen, cildi sıkılaştıran, ince kırışıklıkları gideren, genç ve sağlıklı tutan doğal bir üründür. Amaranth yağının 3 hafta boyunca günlük olarak kullanılması tavsiye edilir. Böyle bir kurstan sonra yağı haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Bunu yapmak için, tercihen şifalı otlar ekleyerek kendinizi ılık suyla yıkamanız gerekir. Örneğin, yıkama için bir kaynatma hazırlamak için tıbbi çördük kullanabilirsiniz. Pamuklu bir ped kullanarak yüz derisine amaranth yağı sürün ve 30 dakika bekleyin. Bundan sonra artıklar kuru bir peçete ile alınır, tekrar yüzünüzü yıkamanıza gerek kalmaz. Bu prosedürü yatmadan önce yapmanız önerilir. Sonuçları birkaç gün içinde fark edeceksiniz.
 • Balsamı uygulayın. Metabolik süreçleri iyileştirir, kan durumunu iyileştirir ve gençleştirici bir etkiye sahiptir. Bileşiminde esansiyel yağlar bulunur. Ürün cilt hastalıklarını tedavi eder, antimikrobiyal etkiye sahiptir, akne ve döküntüleri giderir, mantarı yok eder, tüm vücudu gençleştirici etkisi vardır.
 • Cilt gençleştirme için mutlaka meyve ve sebze kullanın. Patates etkili bir şekilde kırışıklıklardan kurtulmaya yardımcı olur. Kabuğu ile birlikte kaynatmanız ve bir yulaf ezmesi haline getirmeniz gerekir. Bileşen biraz soğuduğunda, maske şeklinde ılık bir şekilde yüze uygulayın. Ürünü 20 dakika tutmanız, ardından suyla durulamanız gerekir. Bundan sonra cilde deniz topalak yağı uygulanması tavsiye edilir.
 • Düzenli olarak bir trepang özü kullanmaya değer, bu bileşen vücudu gençleştirmeye yardımcı olur, genel bir güçlendirici etkiye sahiptir. Ayrıca böğürtlen yaprakları almanızı, bu bileşenden bir kaynatma hazırlamanızı ve her sabah onunla yıkamanızı öneririz.
 • Yüz cildinizi evde ev yapımı bir balsam ile gençleştirebilirsiniz. Hazırlamak için sarımsak başını soymanız ve 200 ml alacak beyaz şarabı dökmeniz gerekir. Bu karışımı 30 dakika kısık ateşte kaynatın, sıvıyı soğutun ve sarımsakla birlikte başka bir kaba dökün. 3 gün boyunca böyle bir balsamı içmeniz gerekir, ardından bir hafta ara verilir. Tek bir doz 1 çay kaşığıdır, bileşeni yemeklerden önce günde 3 kez kullanmanız gerekir. Bu yönteme paralel olarak diğer seçeneklerin kullanılması önerilir.
 • Normal maden suyu alın ve ona limon suyu ekleyin. Ortaya çıkan çözelti dondurulmalıdır, buz kalıplarının kullanılması tavsiye edilir. Sabah yıkanıp hijyen işlemlerini yaptıktan sonra yüzünüzü donmuş bir buz küpü ile silmeniz gerekir.
 • Bir çorba kaşığı kuru maydanoz yaprağı ve köklerini alın ve karışımın üzerine 200 ml kaynar su dökün. Bir su banyosunda ilacı 30 dakika ısıtmanız, ardından soğumaya bırakmanız gerekir. Ardından suyu süzün ve üzerine 70 gram kuru beyaz şarap ekleyin. Elde edilen karışımla yüzünüzü silmeniz gerekir.

Bunlar evde yüz gençleştirme için temel tarifler. Cildinizin genç, güzel ve tonlu görünmesini sağlamak için bunları kullanabilirsiniz. Kendinize bakmak çok basit, bu tür işlemler fazla zaman almıyor, çoğu hazırlığı kendiniz hazırlamak çok kolay ya da hazır ürünler satın alabilirsiniz. Etkililikleri yüksektir, sonucun gelmesi uzun sürmeyecektir ve evde gençliği ve güzelliği uzatabilirsiniz. Bu ipuçlarını kullanın ve sağlıklı olun.