Evde el gençleştirme tarifleri

Her kadın, ellerin durumuna ve görünümüne göre yaşını tahmin edebileceğinizi bilir. Bu nedenle kendinizi formda tutmak için el gençleştirmenin gerekli bir işlem olduğunu unutmamalıyız. İnce bir deri altı yağ dokusu tabakası nedeniyle, ellerin derisi oldukça çabuk yaşlanır, kurur ve üzerinde kırışıklıklar oluşur.

el cilt gençleştirme

Ayrıca sürekli olarak ultraviyole radyasyona, soğuk, rüzgarlı havalara, agresif kimyasal ve mekanik strese maruz kalır.

Ne yazık ki, temizlik için lastik eldivenler kadınlarımız arasında popüler değildir, bu nedenle ev kimyasalları hassas cildi tahriş eder ve zarar verir.

Bir güzellik salonuna gitmek için zaman ve para bulmak her zaman mümkün değildir, ancak evde el cildi gençleştirme de mümkündür. El gençleştirmenin iki bakım prosedüründen oluştuğuna inanılmaktadır. İlk blok erken yaşlanmanın önlenmesi, ikincisi ise hasarlı ve yorgun cildin restorasyonu. Gençleştirme için kullanılan halk ilaçları koruma, nemlendirme ve beslenme sağlar.

Erken cilt yaşlanmasının önlenmesi

Elleri gençleştirmeyi amaçlayan önleyici prosedürler, onları çeşitli çevresel etkilerden korumaya yönelik önlemleri içerir. Bunu evde yapmak oldukça mümkündür.

Kötü havalarda evden çıkmadan önce koruyucu ekipman uygulamanız gerekir. Soğukta ve rüzgarda, cildinize ayçiçeği veya zeytinyağı sürebilirsiniz. Kızarıklık ve çatlamayı önleyecektir.

el gençleştirme kremi

Ev kimyasallarını kullanırken daima eldiven giyin.

Temizliği bitirdikten sonra, bir tuz banyosu ile el bakımı için çeyrek saat harcamanız önerilir. Deniz tuzu yoksa, portakal, greyfurt veya okaliptüs esansiyel yağları yeterli olacaktır.

El gençleştirme için tarifler

Ellerinizi tazelemek ve yumuşak, pürüzsüz ve bakımlı bırakmak için aşağıdaki tariflerden birini kullanın.

  • Bitkisel losyon.Calendula ve papatya (her biri 1 yemek kaşığı) sıcak su (0, 1 l) ile dökülmeli ve yarım saat ısrar edilmelidir. Süzün, bir kaşık gliserin ekleyin. İncelemelere göre, etkiyi elde etmek için losyonu günde 2-3 kez uygulamanız gerekir.
  • Bitkisel maske.Herhangi bir sebzeyi (havuç veya salatalık gibi) alın, doğrayın ve bu bileşimi ellerinize uygulayın. Yarım saat sonra durulayın, ellerinizi zeytinyağı ile fırçalayın. Bu maske iyi besler ve nemlendirir.
  • el gençleştirme için papatya ile banyo
  • Patates maskesi.Patates maskesi ile el gençleştirme yapılabilir. Haşlanmış iki patatesi ezin ve ılık sütle (birkaç kaşık) karıştırın, bir kaşık zeytinyağı ekleyin. Bu karışımı ellerinize yayın ve yarım saat polietilen eldiven giyin, ardından fırçalarınızı durulayın. Maskeyi 7 gün boyunca günde bir kez yapmanız gerekir.
  • Yumurta maskesi.Yumurta sarısını çırpın ve üzerine birkaç damla limon suyu ve bir kaşık yağ ekleyin. Elde edilen kütleyi 20 dakika fırçalarda bırakın.
  • Parafin banyosu.Kozmetik parafini eritin, kabul edilebilir bir sıcaklığa soğutun, ellerinizi yarım saat banyoya daldırın. Parafin tedavisi cildi besler ve tonlandırır.

Ellerin cildi, yüz ve vücut cildinden daha az bakıma ihtiyaç duymaz. Ellerinizi olabildiğince sık şımartın - maskeler, masajlar, banyolar yapın. Ve kesinlikle ideal halleriyle sizi memnun edecekler.