Yaşlanma karşıtı maskeler için en iyi tarifler

Şifalı bitkilerin ve doğal ürünlerin faydalı özellikleri o kadar iyi biliniyor ki, tekrar konuşmaya gerek yok. Sadece dünyanın önde gelen kozmetik ve cilt bakım ürünleri üreticilerinin saç vb. Doğal ürünlerden üretildiğini ürünlerinin etiketlerinde her zaman gururla duyurur. Ama "doğa" ne anlama geliyor? Bu, bizi çevreleyen ve yüz gençleştirme de dahil olmak üzere tüm durumlar için fon bulabileceğiniz aynı doğadır.

güzel gençleşmiş yüz cildi

Yüz gençleştirme için maske hazırlamak hiç de zor değil, ancak bunun gerçekten saf doğal bir ürün olduğundan, herhangi bir kimyasal madde ve şüpheli katkı maddesi olmadığından emin olacaksınız. Etrafınıza bir bakın: Sağlık, gençlik ve güzellik için ihtiyacımız olan her şey kelimenin tam anlamıyla iki adım ötede, sadece uzanmanız yeterli ve doğanın kendisinden bir hediye alacaksınız! Doğa cildinize sağlık, gençlik ve tazelik kazandıracak ve siz ona sadece biraz yardım edeceksiniz.

en iyi tarifler

Canlandırıcı ayçiçeği tohumu maskesi

3 yemek kaşığı ay çekirdeğini soyup ezin, 2 çay kaşığı bal ve biraz su ekleyin, homojen bir yulaf ezmesi elde edene kadar iyice ezin. Maskeyi yüz ve boyun derisine uygulayın, ılık bir papatya çiçeği kaynatma kullanarak 25-30 dakika sonra durulayın. Bu maske, gevşek, yaşlanan cildi etkili bir şekilde besler ve gençleştirir.

Meyve ve dut gençleştirici yüz maskesi

Portakal, çilek, limon, şeftali ve karpuzu ince dilimler halinde kesip yüz ve boyun derisine uygulayın ve 20 dakika sonra önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın. Bu maske sadece yaşlanan cildi mükemmel şekilde beslemekle kalmaz, aynı zamanda vitaminlerle doyurur.

Yüz gençleştirme maskesi

1 yumurta beyazını çırpın ve 2 yemek kaşığı un ve 1 çay kaşığı bal ile iyice karıştırın. Elde edilen maskeyi önceden temizlenmiş yüz derisine ve 10-15 dakika sonra uygulayın. ılık suyla durulayın. Bu maskenin yüz cildi üzerinde gençleştirici bir etkisi vardır.

yaşlanma karşıtı yüz maskeleri için malzemeler

Gençleştirici yüz maskesi - gençleştirir, yağ metabolizmasını geri yükler

1 yumurta sarısını 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile çırpın, birkaç damla limon suyu veya 1 tatlı kaşığı bal ekleyin ve pürüzsüz olana kadar iyice karıştırın. Maske yüze masaj hareketleriyle uygulanır, 20 dakika sonra ılık su ile durulanır.

Badem yağı ile canlandırıcı cilt maskesi

Sıcak, rahatlatıcı bir banyo yapın ve ardından vücudunuza iyi dövülmüş badem yağı sürün. Badem yağı, çırpma işlemi sırasında oksijenle doyurulur ve maske mükemmel bir yaşlanma karşıtı ve antioksidan etkiye sahiptir.