Yüz serumu nasıl kullanılır: kompozisyon, özellikler, faydalar

gençleştirici serum

Yüz serumları, doğrudan cildinize oldukça konsantre bir besin patlaması sağlar. Kullanmak için yüzünüzü yıkadıktan sonra ancak nemlendirici uygulamadan önce birkaç damla uygulayın. Serumlar cildin derinliklerine emilir ve kremler gibi yüzeyde kalmaz. Serumlar akne, kuru cilt, donuk cilt ve kırışıklıklar gibi belirli problemler için mükemmeldir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra bezelye büyüklüğünde serumu yanaklarınıza, alnınıza, burnunuza ve çenenize uygulayın. En iyi sonuçlar için hem gündüz hem de gece serumu kullanın.

Yüz serumu nedir ve cilt üzerinde nasıl çalışır?

Yüzünüze ince bir tabaka serumu nazikçe uyguladığınızda, cildinizin epidermal tabakasının çok küçük bir bölümünü kelimenin tam anlamıyla yok eder. Herhangi bir serumdaki moleküllerin boyutuna bağlı olarak, bu etki cildin yüzeyiyle sınırlı olabilir veya moleküller cildin bariyerine nüfuz edebiliyorsa daha derin katmanlara nüfuz edebilir.

Cilt serumunun etkisi, epidermisin eski hücrelerinin ölmesine ve pul pul dökülmesine neden olur. Yine, bu hücre ölümü süreci, yeni hücre büyümesinin hayati bir parçasıdır. Eski hücreler öldüğünde yeni hücreler oluşturulur.

Serumu düzenli olarak kullandıktan birkaç gün sonra, çoğu kullanıcı yeni, parlak cilt katmanlarının ortaya çıktığını görecektir. Cilt gençleşmiş, genç ve sağlıklı görünecektir. Cilt serumları kullanan kişiler, yüz serumlarının etkilerini tanımlamak için "parlak cilt" gibi kelimeler kullanır. Gerçek şu ki, "aydınlık" ve "ışıldayan" dediğimiz şey basitçe "daha yeni". Epidermisteki eski, cansız görünen cilt kaldırıldı ve şimdi daha yeni, alt cilt katmanları gösteriliyor.

Ancak birçok serumun gerçek büyüsü, daha sonra olan şeydir - yüzeyin altında.

Yüz serumlarının faydaları

Bu ifade doğru olamaz gibi geliyorsa, sizi böyle düşünmekle suçlamıyoruz. Az sayıda hücrenin tekrar tekrar yok edilmesi, kolajen üretimini uyarır ve gözle görülür yaşlanma belirtilerini tersine çevirir. Basitçe söylemek gerekirse, cildimiz hücre kaybına daha hızlı yeni hücreler oluşturarak tepki verir.

Bazı cilt serumları cilt tarafından diğerlerinden daha iyi emilir. Örneğin, C vitamini serumu (askorbik asit), diğer bazı yüz serumlarından daha kolay emilir. Mikroskobik miktarlarda C vitamini serumu gözeneklerinize girdiğinde, az sayıda yeraltı epitel hücresine "mikroskobik hasar" vermeye başlarlar.

Epitel hücreleriniz "acele etmek" ve yeni epitel hücreleri ve kolajen üretmek için uyarılacaktır. Genel olarak, yaşlandıkça cildimiz daha az kolajen üretir ve bu da cildimizin kırışmış ve yorgun görünmesine neden olur.

Yüz serumunu günlük olarak kullanarak, cildimiz doğal olarak günlük yok edilen hücrelerin kaybını değiştirmeye başlar. Daha hızlı hücre büyümesi, daha hızlı kollajen büyümesi anlamına gelir.

Yüz serumu nasıl seçilir?

Çok yönlü bir seçenek için glikolik asit ve aloe vera içeren bir serum deneyin.

"Normal" bir cilt tipiniz varsa veya cildinizi kusursuz tutmak için sadece bir serum istiyorsanız, bu bileşenlerle bir serum deneyin. Aloe Vera kızarıklığı azaltır ve cilt nemini artırır. Glikolik asit ölü deri hücrelerini temizler, böylece gözeneklerinizi tıkamazlar. Harika bir cilt nemlendirme ile başlar!

 • Herhangi bir "sorunlu bölgeniz" yoksa ama yine de cildinizi iyileştirmek istiyorsanız, bu harika bir seçenektir. Ayrıca güneş hasarı ve sivilce izlerinin solmasına yardımcı olmak için iyi bir seçenektir.
 • Ayrıca kuşburnu yağı serumlarına bakın. Ayrıca kızarıklığı azaltır ve cildi nemlendirmeye yardımcı olur.

Akne tedavisi için C vitamini, retinol, salisilik asit veya benzoil peroksit serumu kullanın.

C vitamini cildinizi canlandırmaya yardımcı olurken, retinol ve benzoil peroksit güçlü akne önleyici maddelerdir. Salisilik asit, mevcut sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur. Bu kombinasyon, iltihabı veya kızarıklığı azaltmak ve akneyi tedavi etmek veya önlemek için harika çalışıyor.

 • Ayrıca, bu bileşenlere sahip serumlar gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olur.
 • Salisilik asit güneş yanığına neden olabilir, bu nedenle bu serumu gece kullanmak en iyisidir.

Kuru cildiniz varsa glikolik ve hyaluronik asit serumu uygulayın.

Hem glikolik asit hem de hyaluronik asit cildin nemi korumasına yardımcı olur. Bu bileşenler, kuru ciltler için harika olan güçlü, nemlendirici bir serum sağlamak üzere bir araya getirilmiştir. Serum ağır bir nemlendirici gibi hissettirmeyecek ve saniyeler içinde cildinizi derinlemesine nemlendirecektir.

Gözeneklerinizi tıkamadan cildinizi nemlendirmek için E Vitamini, Kuşburnu Yağı, Chia Tohumu, Deniz İğdesi ve Kamelya'yı da kullanabilirsiniz.

Kırışıklıkları azaltmak için retinol ve peptit içeren bir serum seçin

Retinol, ince çizgilere ve kırışıklıklara derinlemesine nüfuz eder ve peptitler sağlıklı bir cilt oluşturmaya yardımcı olur. Bu bileşenleri birleştirin ve harika bir kırışıklık önleyici serumunuz var. En iyi sonuç için bu serumları akşamları uygulayın. Cildiniz siz uyurken serumu emebilir.

Ayrıca C vitamini ve yeşil çay özü içeren bir antioksidan serum da kullanabilirsiniz. Bu bileşenler cildinizin korunmasına ve ayrıca kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Cildinizi Aydınlatmak için C Vitamini ve Ferulik Asit Serumlarını Deneyin

Güneşe maruz kalma, sigara içme, genetik ve yetersiz uyku nedeniyle cilt tonunuz düzensiz veya donuk görünebilir. C vitamini ve ferulik asit, cildinizi hayata döndürebilecek güçlü antioksidanlardır. Cildinizdeki serbest radikalleri nötralize ederek cilt tonunuzu daha eşit ve canlı hale getirirler.

 • Ek olarak, birçok parlatıcı serum, başka bir faydalı antioksidan olan yeşil çay özü kullanır.
 • Bazı parlatıcı serumlar, yara izlerini onarma ve renksiz veya düzensiz noktaları iyileştirme özelliği ile popüler olan salyangoz müsin içerir.

Serum sonrası gençleştirme etkisi

Meyan kökü ekstresi ve kojik asit ile eşit olmayan cilt tonlarını tedavi edin

Meyan kökü özü, renk değişikliği lekelerinin görünümünü ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Kojik asit yaraları, güneş hasarını ve düzensiz cilt tonlarını iyileştirir. Bu bileşenlerden zengin bir serum kullanırsanız, birkaç hafta boyunca cildiniz eşit ve parlak görünebilir.

 • Ayrıca cildi aydınlattığı bilinen C vitamini serumlarına da bakın.
 • Ayrıca bir arbutin serumu da tercih edebilirsiniz. Arbutin, koyu lekelerin görünümünü durdurmak için yaygın olarak kullanılır. Aynı zamanda genel teninizi de aydınlatır.
 • C vitamini serumu seçerken, vitaminin en güçlü kısmı olan L-askorbik asit içeren seçenekleri araştırın. Düzensiz cilt tonunu canlandırmak için faydalıdır.

Koyu halkaların görünümünü azaltmak için göz altı serumu kullanın

Göz altı morlukları için özel formüle edilmiş serumlar vardır. Göz altındaki halkaların görünümünü azaltmak istiyorsanız bunlardan birini seçin. Genellikle meyan kökü ekstresi veya arbutin gibi maddeler bakımından zengindirler. Bunları doğrudan göz altı bölgenize uygulayın.

 • Gündüz ve gece serumları ile aynı şekilde kullanabilirsiniz.
 • Göz altı serumunu yüzünüzün diğer bölgelerine uygulamaktan kaçının. Bazen bileşenler gözünüzün altında emilmek için daha güçlüdür ve bu tahrişe neden olabilir.

En iyi sonuçlar için hem gündüz serumu hem de gece serumu seçin

Gündüz serumları genellikle daha az konsantredir, bu nedenle güneşe maruz kalma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Gece serumları oldukça konsantredir ve içeriği siz uyurken etkisini gösterir. Cildinizi olabildiğince sağlıklı ve kusursuz tutmak için her ikisini de kullanın.

 • Cildinize yeni ürünlere alışması için zaman tanımak için serumunuzla yavaşça başlayın. Gece serumunuzu gün aşırı bir kez uygulayarak başlayın ve birkaç hafta içinde kademeli olarak gece kullanımına kadar artırın. Ardından günlük serumunuzu ekleyin.
 • Cildinizi korumak için sabahları bir antioksidan serum kullanın. Genç bir görünüm elde etmek için retinol gece serumu uygulayın.

Yüz serumunu ne sıklıkla kullanabilirsiniz?

Cildinizin sık dozları tolere edip edemeyeceği, cildinizin o özel serum tipine (C vitamini, hyaluronik asit, vb. ) ne kadar alışkın olduğuna ve serum tipinize, markanıza ve tipinize bağlıdır. Cilt serumlarında yeniyseniz, düşük konsantrasyonda C vitamini serumu ile başlayabilir ve ilerleyebilirsiniz.

Cildinize nefes alması için biraz zaman tanımak için cilt serumunu sabah ve akşam erken saatlerde bir kez uygulamak en iyisidir. Yüzünüzde kalması gereken minimum süre 40 dakikadır, ancak ne kadar uzun olursa o kadar iyidir.

Ancak cildinizin nasıl göründüğünü sürekli olarak izlemelisiniz. Çok fazla serum cildinizin "fazla yağlı" görünmesine ve soğuk aylarda kurumasına neden olabilir. Cilt serumu kullanıcıları özellikle kış aylarında serumu daha sık kullanmaya özen göstermelidir.

yüz serumu nasıl kullanılır

Yüz serumunu ne kadar süre kullanabilirsiniz?

Serumu günlük olarak kullanırsanız, sonuçları 7-14 gün içinde görmelisiniz.

Gündüzleri gece serumları kullanmaktan kaçının. Bu kuru cilt, tahriş ve güneş yanığına neden olabilir.

Çok fazla serum kullanmaktan kaçının. Çoğu durumda, tüm yüzünüz için bezelye büyüklüğünden fazlasına ihtiyacınız yoktur. Fazla serum cildiniz tarafından emilmez ve bu sivilce ve tahrişe neden olabilir.

Yüz serumu nasıl doğru kullanılır?

Adım 1. Serumu uygulamadan önce cildi durulayın ve pul pul dökün

Serumu uygulamadan önce yüzünüzü bir temizleyici veya ovma ile yıkayın. Yüzünüzü nemlendirin, ardından masaj yapın, alnınızı, yanaklarınızı, burnunuzu ve çenenizi yıkayın. Parmaklarınızı küçük dairesel hareketlerle hareket ettirin, ardından yüzünüzü suyla yıkayın. Yüzünüzü yıkamak yüzeydeki kiri ve yağı temizlerken, peeling peelingi gözeneklerinize nüfuz ederek derinlemesine bir temizlik sağlar.
En iyi sonuç için yüzünüzü her gün yıkayın ve haftada 3-4 kez cildinizi pul pul dökün. Aynı gün el peelingi ve glikolik asit gibi kimyasal peeling kullanmayın.

Adım 2.Sıvı serum kullanıyorsanız yüzünüzün her bir bölgesine 1 damla uygulayın.

Kullandığınız peynir altı suyu miktarı, malzemelerin kıvamına bağlı olarak değişecektir. Daha ince serumlar kullanırken, sadece küçük bir miktara ihtiyacınız vardır. Parmağınıza 1 damla uygulayın, ardından yanağınıza sürün. Bu egzersizi alın ve burun/çene bölgesinin yanı sıra diğer yanak için de tekrarlayın. Serumu yukarı doğru bir hareketle nazikçe ovalayın.

Aşama 3.Kalın serumu yüzünüze uygulamadan önce elinize 3-5 damla ısıtın.

Daha yoğun serumların kullanılmadan önce ısıtılması gerekir. Bunu yapmak için avucunuzun içine birkaç damla koyun ve ardından ellerinizi birbirine sürtün. Bu, ürünü her iki elinize eşit olarak dağıtır. Ardından serumu yüzünüze uygulamak için hafif basınç hareketleri kullanın. Her iki yanağı, alnı, burnu ve çeneyi kapatın.

Serumu uygularken ürünü hafif süpürme hareketleriyle cildinize uygulamalısınız.

Adım 4.Serum emilene kadar cilde 30-60 saniye hafifçe dokunun.

Serumu cildinize sürdükten sonra parmaklarınızı yanağınıza koyun ve küçük dairesel hareketlerle cilde bastırın. Bunu yüzünüzün her yerinde yaklaşık bir dakika tekrarlayın.

Böylece serum cildinize derinlemesine emilir.

Adım 5.Yüzünüzün tamamına nemlendirici uygulamak için bir dakika bekleyin.

Serumunuz çoğunlukla cildinizde yaklaşık bir dakika içinde çözülür. Ardından avucunuza az miktarda nemlendirici sıkın ve alnınıza, yanaklarınıza, burnunuza ve çenenize sürün.

 • Bir nemlendirici, serumun tüm besleyici özelliklerini korur, böylece cildiniz anında ışıl ışıl görünür.
 • Bunu sabah yaparsanız nemlendiricinizi sürdükten sonra makyajınızı yapabilirsiniz. Makyajınıza başlamadan önce nemlendiricinin bir dakika daha kurumasını bekleyin.

nemlendirici nasıl sürülür

Kore yüz serumu nasıl kullanılır

Kore serumları, koyu lekelerden kuruluk ve kırışıklıklara kadar çeşitli cilt problemlerini gidermek için tasarlanmıştır. Bazı serumlar kendi başlarına yeterli hidrasyon sağlayabilir. Nemlendirici kullanmanız gerekiyorsa, serumdan sonra uygulayın. Bu, serumun cilde daha derine nüfuz etmesini sağlayacaktır.

Kore C Vitamini Serumu çoğu cilt tipi için en iyi sonucu verir. Antiinflamatuardır ve cildi zararlı UV ışınlarından korumaya yardımcı olur. Bununla birlikte, cilt tipiniz, yaşınız ve sağlığınız için kişiselleştirilmiş tavsiyeler almak en iyisi olduğundan, bir güzellik salonundaki bir satış asistanından, güzellik uzmanınızdan veya dermatoloğunuzdan tavsiye almaya çalışın.

hyaluronik asit yüz serumu nasıl kullanılır

Bu serumlar genellikle küçük miktarlarda kullanılır. Ilık suyla yıkadıktan sonra, hala hafif nemliyken avucunuza birkaç damla ekleyin, ellerinizi birbirine sürtün ve cildinize hafifçe vurun veya bastırın. Serumu nemlendirici/gündüz/gece kremlerinden önce kullanmalısınız.

Ampul yüz serumları nasıl kullanılır

Tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi cilt tipinize ve endişelerinize uygun bir serum seçmek önemlidir. Doğru serumu seçerseniz, cildinize fayda sağlamalıdır. Makyaj uygulamak için cildinizin ampul serumunu emmesi için en az bir dakika beklediğinizden emin olun.

En iyi yüz serumlarının gözden geçirilmesi

Vitaminli Kore yüz serumu

Bileşime dahil edilen C vitamini, cilt dokusunun yenilenmesine, gözle görülür yaşlanma belirtilerinin azaltılmasına ve ince kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur. Sonuç yumuşak, pürüzsüz ve nemli bir cilttir.

Hyaluronik asit ve kolajen içeren ampul yüz serumu

Hyaluronik asit ve kolajen içeren güçlü, çok işlevli bir serum. Serum cildin derinlemesine nemlendirilmesini ve pürüzsüzleştirilmesini amaçlar. Bileşimi nedeniyle ürün cildi mükemmel bir şekilde nemlendirir, eser elementler ve vitaminlerle besler ve ayrıca elastikiyetini ve sıkılığını arttırır, kırışıklıkları yumuşatır.

hyaluronik asit serumu

Yüz cildi için günlük hyaluronik jel serum

Bu serum jeli, gündüz kremine mükemmel bir alternatiftir. Ancak artısı, kremin aksine daha hızlı emilmesi ve cildi iyi nemlendirmesidir. Bu serumu seviyorum ve tüm yüz bakımlarını kullanıyorum.

Bitki özleri ve adenosin içeren ampul yaşlanma karşıtı yüz serumu

Ampul yaşlanma karşıtı serumyoğun bir şekilde nemlendirir, tazeler ve kırışıklıklarla savaşır. Serum, özel mikrokapsüller içinde bulunan olağanüstü yüksek konsantrasyonda aktif bileşenlere sahiptir.

Baklagillerin ve diğer bitkilerin özleri ve ayrıca yosunlar güçlü bir nemlendirici etkiye sahiptir, cildin nemi korumasına ve beslenmiş ve elastik kalmasına yardımcı olur. Adenozin belirgin bir yaşlanma karşıtı ve gençleştirici etkiye sahiptir.

Peptitler içeren yaşlanma karşıtı yüz germe serumu

Peptitler içeren yaşlanma karşıtı yüz germe serumu, yüz cildini etkili bir şekilde gençleştirmek için tasarlanmıştır. Serum cildi nemlendirmeye yardımcı olur, yüzün ovalini sıkılaştırır, yaş kırışıklıklarının sayısını ve derinliğini azaltır, cildi yumuşak, elastik ve elastik yapar. Ürün, güçlü bir yaşlanma karşıtı etkiye sahip olan kitosan, adenosin, asetil heksapeptid-8 içerir.

Peptidli Yaşlanma Karşıtı Yüz Germe Serumu şunları sağlar:

 • mükemmel cilt nemi;
 • yüzün ovalini sıkmak;
 • yaşa bağlı kırışıklıkların ve cilt kırışıklıklarının sayısını ve derinliğini azaltmak;
 • cildin elastikiyetini ve sıkılığını arttırmak;
 • cilt hizalaması.
peptitlerle yaşlanma karşıtı serum uygulandıktan sonra etki

Havyar özü içeren ampul yüz serumu

Ampoule Serum - parlak bir cilt için havyar özü içeren yaşlanma karşıtı bir serum.

Köpekbalığının dayanıklılığı ve canlılığı her zaman insanları bilmecelerini çözmeye zorladı, eski zamanlarda köpekbalığından sihirli iksirler hazırlamaya çalıştılar. Günümüzde "köpekbalığı kozmetiği" oldukça popüler bir fenomendir. Aynı zamanda, kozmetiklerin iyileştirici özellikleri tahminler ve varsayımlar değil, kesin bilimsel araştırmalar ve kanıtlanmış gerçeklerdir. Köpekbalığı kıkırdağından elde edilen kolajen, bir avcının karaciğerinden çıkarılan yağ ve diğer bileşenler cilt üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

Ampul serumunun bir parçası olarak, gizemli ve korkunç bir avcının havyarı cildimize güzellik ve gençlik verir. Mikro elementler, doymamış yağ asitleri, amino asitler, vitaminler ve iyot bakımından zengin havyar, güçlü bir yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir.

Serum cildi nemlendirir ve besler, enerji ile doldurur, hücresel metabolizmayı geliştirir, kolajen ve elastin sentezini uyarır ve cildin koruyucu fonksiyonlarını geliştirir.