Kozmetolojide yaşlanan yüz derisi: en iyi gençleştirme yöntemleri

yaşlanma-cilt-nasıl-canlandırmak

Neyse ki, yüzündeki ilk kırışıklığı fark eden bir kadının, genellikle güzel olan her şeyin kırılganlığının neden olduğu korkunç, uzun süreli bir depresyona girdiği günler geride kaldı. Özellikle, aynaya hayran kalacak zamanı bile olmayan kişi. Artık geleceğe bakarak yaşlılığın kaçınılmazlığını tüm yıkıcılığıyla kabul etti. Ama yine de, cephaneliğimde "mucize" yaşlanma karşıtı ilaçlar için sadece bir veya iki tarif bulundurarak bir şekilde bununla başa çıkmaya çalıştım. Ancak ne yazık ki, sadece bu tariflerle cildini güzel ve sağlıklı tutmayı ve yaşlanmayı önlemeyi neredeyse hiç kimse başaramadı.

Bugün her birimiz ilk kırışıklıkların sadece başlangıç olduğunu anlıyoruz, üstelik gerçek motivasyon bu. Sonuçta, modern bir kadının emrinde her şey var: binlerce güzellik ve yaşlanma karşıtı tarif, bir zamanlar gizli gençleştirme yöntemleri, sadece sağlığı iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda cilde gençliği ve güzelliği geri kazandıran şifa teknikleri.

yüz cilt gençleştirme öncesi ve sonrası

Ve elbette modern kozmetolojimiz var. Son yıllarda öyle bir mükemmelliğe ulaştı ki, artık kırışıklıklar sadece geçici ve kolayca giderilebilir bir sıkıntı haline geldi. Ve kadınlar arasında hakim olan şüpheciliğe rağmen, bugün "bıçak altına girmeden" gençleşmek mümkün ve tamamen acısız. Aynı zamanda, sayısız araştırma ve milyonlarca kadının deneyimi, modern gençleştirme ve yüz bakımı yöntemlerinin sağlık için kesinlikle güvenli olduğunu kanıtlamıştır.

Aşağıda, kozmetolojide ve evde kadınlar arasında en popüler gençleştirme ve yüz bakımı yollarından bir seçki bulunmaktadır.

Ev kozmetolojisi: yüz cilt bakımı

Doğru yıkama

Yüzünüzü günde iki kez, ancak yalnızca bir kez temizleyici ile yıkayın - akşamları. Sabahları, gençleştirici papatya, nane, anne ve üvey anne vb. kaynatmalardan hazırlanan kozmetik buz ile kendinizi yıkamalı ve ciltte oluşan koruyucu yağ tabakasını yıkamamalısınız, çünkü cilt için bir bariyer görevi görür. dış faktörlerin olumsuz etkilerinden cilt;

Masaj

Masajı doğru bir şekilde uygularsanız, uygulama için tüm kuralları ve önerileri izleyerek, sadece orta kırışıklıkları bile yumuşatmakla kalmaz, aynı zamanda yüzün "akan" ovalini de sıkılaştırabilirsiniz.

Doğal kozmetik

Daha doğal olanlar lehine şüpheli bileşenler içeren ucuz kozmetik ve yüz bakım ürünlerinden kaçının.

Gençleştirme ve yüz bakımı kozmetolojisi

Mezoterapi

Bu prosedür kırışıklıkları iyileştirmez, ancak onları inanılmaz derecede pürüzsüzleştirir. Ayrıca gelecekteki eğitimlerini engellemenin en iyi yollarından biridir. Özü, belirli bir sorunu çözmek için ayrı ayrı seçilen cilt altına enjeksiyonların uygulanmasındadır. Bugün kırışıklıklardan kurtulmanın en güvenli ve en ucuz yolu. Ayrıca milyonlarca kadının tecrübesi, bu işlemin yaşlanmaya karşı mücadelede de son derece etkili olduğunu göstermektedir. İşlemin etkisi 6 aydan 1, 5 yıla kadar sürer.

Kozmetolojide lazer gençleştirme

profesyonel cilt gençleştirme

Sonuç olarak, bir lazer ışınının cildin orta katmanları üzerindeki etkisidir. Sonuç olarak, cilt dokuları tarafından hemen onarılmaya başlayan mikro hasar meydana gelir. Hasarlı bölgenin restorasyonu ile eş zamanlı olarak kan dolaşımı hızlanır, kan akışı artar, metabolik süreçler iyileştirilir ve kolajen ve elastin üretilir - cildin elastikiyetinden sorumlu olan ve onu kırışıklık oluşumundan koruyan proteinler.

kontur plastik

Bu yöntem hemen hemen her kadın için ve her yaşta uygundur. Derinin altına özel dolgu maddelerinin (çoğunlukla hyaluronik asit veya biyopolimer jeldir) sokulmasını içeren kontur plastiklerinin yardımıyla derin kırışıklıklar bile yumuşatılır. Şekillendirme sonrası etki, dolgunun bileşimine bağlı olarak 6 ay ile 2 yıl arasında sürer.

Botoks enjeksiyonları

Botulinum toksini olarak da bilinen Botox, sorunlu bölgeye enjekte edilir ve yüz kaslarının sağladığı sinir uyarısını bloke eder. Sonuç olarak, ilacın etki süresi boyunca kasların aktivitesi azalır, gevşerler ve bu nedenle bu yerlerde cilt kıvrımlarda toplanmayı durdurur. Botox, ergenlere bile yüzlerini buruşturma ve gözlerini kısmalarını engellemek için enjekte edilir, böylece bir tür kırışıklık önleme sağlanır. Botoks genellikle göz çevresine, alına, dudaklara, kaş aralarına ve nazolabial kıvrımlara enjekte edilir. Etkisi 6 ila 8 ay sürer, bundan sonra işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Peelingler

Peelingler, uzun süredir kozmetolojide etkili bir cilt bakımı yöntemi olarak kendilerini kanıtlamıştır. Tabii bu şekilde derin kırışıklıklardan kurtulmak pek mümkün değil ama küçük olanlardan kurtulmak oldukça mümkün. Ayrıca yaşlanmayı önlemenin, sivilcelerden, siyah noktalardan, pigmentasyondan vb. kurtulmanın harika bir yoludur.

Peeling, metabolik süreçleri hızlandıran, kan dolaşımını iyileştiren ve kolajen ve elastin liflerinin sentezini uyaran ölü hücrelerin katmanlarını çıkarmak için bir prosedürdür.