Evde yüz gerdirmenin artıları ve eksileri

Yaşla birlikte, yüzün derisi çekici olmaz, elastikiyetini ve tazeliğini kaybeder, bu aynı zamanda vücudun hormonal arka planının ihlali veya yüzeye dış hasar nedeniyle de olur. Durumdan çıkmanın bir yolu, yüz germe olabilir - edinilen kusurların operasyonel veya yüzeysel bir şekilde düzeltilmesini sağlayan bir prosedür.

cilt gençleştirme ve sıkılaştırma öncesi ve sonrası

Yüz germe, yaşa bağlı veya diğer cilt değişikliklerinden endişe duyan kadınların özgüvenlerini yeniden kazanmalarına yardımcı olur.

Yüz germe nedir?

Sıkılaştırma, cildin üst katmanlarının kapsamlı bir şekilde ayarlanmasını sağlar, bu sayede tedavi edilen alanlar gençleşir ve tazelenir. İşlemin yapılış şekline göre sıkma ameliyatlı veya ameliyatsız olarak yapılabilir.

Ciddi problemlerin varlığında cerrahi müdahale gerekir, karmaşıklık derecesine göre değişir.

 • Geleneksel bir servikofasiyal yüz germe, iç dokuları değiştirmeden veya etkilemeden üst cildi çekmekten oluşur. Bu seçenek, ince kırışıklıkları gidermek ve küçük cilt kusurlarını düzeltmek için uygundur;
 • Derin kaldırma (SMAS kaldırma) - birkaç insizyonun gerçekleştirildiği ve ardından fazla dokunun alındığı tam teşekküllü bir operasyondur;
 • Endoskopik cerrahi modern teknoloji kullanılarak gerçekleştirilir. Bu durumda, kafa derisinin yanından deri altına gömülü minyatür bir video kamera kullanılarak içeriden doku sıkıştırması gerçekleştirilir. Bu yöntem, işlem sonrası iyileşme süresini kısaltan büyük kesilerden kaçınır.

Cilt gençleştirme için ameliyatsız yüz germe teknikleri, pratik olarak ağrısız, nispeten uygun fiyatlı ve özel bir kontrendikasyonu olmadığı için son yıllarda daha yaygın hale geldi. Ameliyatsız cilt germe işleminde aşağıdakiler kullanılır:

 • serumlar - evde kullanım için uygundur, çünkü bir sabitleme dağıtıcısı ile donatılmıştır (paradan tasarruf etmek için), hareket hızında farklılık gösterir ve bileşenlere bireysel hoşgörüsüzlük durumları dışında pratikte hiçbir kontrendikasyonu yoktur;
 • derin nüfuz eden maskeler - doğal içeriklerden hazırlanabilir veya sentetik malzemeler içerebilir;
 • kaldırma kremleri - çoğu durumda, diğer kozmetiklerin eşzamanlı kullanımını hariç tuttukları için geceleri kullanılırlar.

Ameliyatsız cilt sıkılaştırma araçları ticari olarak mevcuttur, bu nedenle satın almalarında herhangi bir zorluk olmayacaktır. Herkes bu tür ilaçları evde kullanma fırsatına sahiptir.

sıkılaştırma ve gençleştirme için bir krem ​​uygulamak

Doğal içeriklerden elde edilen ev yapımı formülasyonlar, bir güzellik salonunu ziyaret etmeden cildi gözle görülür şekilde sıkılaştırmaya ve yenilemeye yardımcı olacaktır.

Evde yüz germe nasıl yapılır?

Salon teknikleri ile birlikte günümüzde yüz germe işlemi evde uygulanabilirken daha basit ve daha güvenli bir yol var. Modern kozmetikçiler, yenileyici etkisi olan, gerilmiş ve kırışmış cilt üzerinde sıkılaştırıcı etkiye sahip birçok cilt bakım ürünü geliştirdiler, ancak pahalı mağaza kozmetiklerinin kullanılması hiç gerekli değil. Kendi kendine yapılan doğal bitkisel maskeler, daha az etkili sonuçla övünemez.

Evde yüz germe, hassas cilt bakımı için kaldırma maskeleri uygulamak ve ev yapımı losyonlar ve balsamlar kullanmaktan oluşur. Evde yemek pişirmek için en basit ve en etkili formülleri sunuyoruz.

 • Bir salatalık maskesi, güçlü bir çırpılmış yumurta akı ve kabuksuz ve tohumsuz ½ olgun salatalık püresi kütlesine ihtiyaç duyacağınız kuru cildi sıkılaştırmaya yardımcı olacaktır. Elde edilen kütleye bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyin ve iyice karıştırın. Kırışıklıkları gidermeye ve yüzün ovalini düzeltmeye ek olarak, böyle bir çare yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltacaktır. Sonucun mümkün olduğunca etkili olması için maske yarım ay veya daha uzun süre haftada 1-2 kez yapılmalıdır.
 • Tüm cilt tipleri için evrensel bir çözüm, bir kaşık dövülmüş taze dereotu, bir kaşık yulaf ezmesi ve ½ kaşık zeytinyağı içeren bir dereotu bileşimi olacaktır. Kütle 20-30 dakika bir fırça ile uygulanır, daha sonra soğuk su ile yıkanır. Prosedürü her hafta tekrarlamanız önerilir.
 • Bal maskesi, kırışıklıkları gidermek ve tonu eşitlemek için kan damarlarını mükemmel şekilde uyarır. Bu bileşene alerjiniz yoksa yüzünüzü birkaç gün içinde evde sıkılaştırabilirsiniz. Bir kaşık yulaf unu ile dövülmüş yumurta beyazına ihtiyacınız olacak, karıştırılan bileşime bir çorba kaşığı eritilmiş bal eklenir. Kütle karıştırılır ve cilde yaklaşık bir çeyrek saat boyunca ılık olarak uygulanır. Sabunsuz su ile durulayın.

Bunlar en basit ve en etkili tarifler, ancak başka formülasyonlar da var, böylece herkes cildi için en iyi bakımı seçebilir.

cilt sıkılaştırma ve gençleştirme için yüz masajı

Cildinize masaj yapın - size harika bir görünüm kazandıracaktır.

evde masaj

Maske ve balsamların yanı sıra masaj gibi keyifli bir işlemle cildinizi şımartabilirsiniz. Kozmetiklerle birlikte, bağımsız olarak bir yüz germe gerçekleştirmeye yardımcı olur. Bu işte asıl olan doğru tekniği uygulamak ve prosedürleri belirli bir sırayla gerçekleştirmektir.

 • Her şeyden önce, hijyeni izlemek önemlidir - yüzünüzü akan suyla iyice yıkamanız, daha önce kozmetiklerden temizlemeniz ve ellerinizi sabun ve suyla yıkamanız gerekir.
 • Hazırlık aşaması cildin yumuşak bir kremle işlenmesidir (normal bir bebek kremi alabilir veya hassas ciltler için bir krem seçebilirsiniz). Bunu yapmamak, hassas cildi gererek morarma ve şişmeye neden olabilir.
 • Yüzün cildini burundan şakaklara doğru masaj hareketleriyle ısıtıyoruz, tüm hareketler sadece parmak uçlarıyla kuvvetli bir baskı olmadan yapılmalıdır.
 • Bir sonraki adım, alın bölgesine - kaşlardan yukarıya, sonra yanlara - masaj yapmak olacaktır.
 • Şimdi çeneye geçebilirsiniz. Orta kısımdan yanlara doğru düzleştirilmesi gerekir. Kulak memelerini unutmayın, masaj sürecine de dahil olabilirler.
 • İşlem, submandibular bölgenin elinin arkasını okşayarak tamamlanır.

Evde böyle bir masaj yapmak zor değil, tüm prosedür 15 dakikadan fazla sürmeyecek ve bir hafta sonra etkisini göreceksiniz.

Masajla birlikte, cildi germek için basit egzersizler müdahale etmez, gün boyunca yapılabilir. Bu sadece yüzü güçlendirmeye yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda "uyuşmuş" cilt hücrelerinin "gerilmesine" de izin verecektir.

 • Boyun ve çenedeki cildi güçlendirmek için, 1-2 dakika boyunca "I", "U" seslerini periyodik olarak, daima gergin ve gergin bir şekilde telaffuz etmelisiniz.
 • Hava ile egzersiz, görsel bir yüz germe yapmanıza yardımcı olacaktır. Burnunuzdan hava çekmeli ve dudaklarınızı sıkıca kapatarak yanaklarınızı sonuna kadar şişirmeli, bu durumda 5-7 saniye tutmalı ve aniden ağzınızdan havayı bırakmalısınız.
 • Ağzınız tamamen açıkken, dilinizin ucuyla çenenize ulaşmaya çalışın, bu egzersiz kas gücünü geliştirir ve bir oval oluşturur.

Gördüğünüz gibi bu önerilerde herhangi bir zorluk yok, bu yüzden evde çok zorlanmadan takip edebilirsiniz. Ve düzenli egzersiz yüzünüzü iyi durumda tutmanızı sağlar, bu da vücudunuzun doğal güzelliğini ve gençliğini daha uzun süre koruyacağınız anlamına gelir.