Yüz gençleştirme için donanım kozmetolojisi: incelemeler, prosedür türleri, öneriler

Sadece 20-30 yıl önce, yaşa bağlı değişikliklerle başa çıkmanın tek güvenilir yolu yüz ameliyatıydı. Sıra dolgu ve botoksa geldi. Tüm bu tekniklerin bazı avantajlarına rağmen dezavantajları vardır. Neyse ki, gençliği uzatmanın yeni yolları sürekli keşfediliyor. Enjeksiyon yapılmadan bile cilt sıkı, taze ve sağlıklı olabilir. Bu, yüz gençleştirme için donanım kozmetolojisi tarafından başarıyla kanıtlanmıştır. Çok sayıda hastanın incelemeleri bu gerçeği doğrulamaktadır.

donanım cilt gençleştirme

Donanım kozmetolojisi

Donanım teknikleri, kozmetolojinin geliştirilmesinde yeni bir adım haline geldi. Görünümdeki birçok kusuru hızlı ve acısız bir şekilde ortadan kaldırmanıza ve cildi önemli ölçüde gençleştirmenize izin verir. Tüm işlemler özel cihazlar kullanılarak gerçekleştirilir. Ve istenen sonuç ultrason, soğuk, titreşim, vakum veya elektrik dalgalarına maruz bırakılarak elde edilir.

Donanım prosedürleri her yıl daha popüler hale geliyor. Bu benzersiz teknikleri deneyen hastalar, izlenimlerini Web'de paylaşır ve olumlu yorumlar bırakır. Yüz gençleştirme için donanım kozmetolojisi, pigmentasyon, kırışıklıklar, genişlemiş gözenekler ve akne izleri ile başa çıkabilir. Ayrıca cildi sıkılaştırabilir, ovali sıkılaştırabilir, kolajen üretimini artırabilir ve uçuşları düzeltebilir. Prosedürün endikasyonunun hastanın gençliği koruma ve cildin durumunu iyileştirme arzusu olduğunu söyleyebiliriz.

Donanım gençleştirme yöntemleri iki türe ayrılabilir:

 1. Ablatif. İşlem sırasında cildin bütünlüğü tehlikeye girer.
 2. Ablatif olmayan. Cildin bütünlüğü bozulmaz.

Bir dermatolog, en uygun donanım gençleştirme yöntemini seçmelidir. Sonuç, büyük ölçüde uzmanın niteliklerine ve ekipmanın kalitesine bağlıdır.

Bir klinik veya salon seçimi dikkatli olmalıdır. Donanım kozmetolojisinin kullanımından olumlu bir sonuç gören arkadaşların incelemelerine ve tavsiyelerine odaklanmanız önerilir. Ekipman gerekli tüm lisanslara ve sertifikalara sahip olmalıdır.

gençleştirme için lazer biorevitalization

Klinikler ve salonlardaki prosedürler için aşağıdaki cihazlar kullanılır:

 1. Fonoforez.
 2. Mikrodermabrazyon cihazı.
 3. RF kaldırma.
 4. Ultrasonik yıkayıcı.
 5. Derma kalemi.
 6. Galvanoterapi aparatı.
 7. Darsonval.
 8. Mikro akım terapi cihazı.
 9. Mezo enjektörler.

Genellikle salonlarda özel kozmetik kombinasyonlar kullanılır. Sadece böyle bir cihaz yaklaşık 20 farklı prosedürü gerçekleştirebilir.

Hasta yaşı

"Donanım gençleştirme" terimi, prosedürlerin yalnızca olgun cilt problemlerini çözdüğü anlamına gelmez. Her şey epidermisin durumuna bağlıdır. Ergenler bile kozmetik cihazlar yardımıyla pigmentasyonu ortadan kaldırabilir, gözenekleri temizleyebilir ve sıkılaştırabilir. Ve ilk yaşlanma karşıtı prosedürler, eğer belirtiler varsa, 25 yaşında yapılmalıdır. Esas olarak cildi nemlendirmeyi ve onarmayı amaçlar.

35 yıl sonra solma süreçleri daha hızlı ilerlemeye başlar. Bu yaşta cilde olgun denir. Artık yüzü gençleştirmek için daha agresif donanım kozmetolojisi tekniklerine ihtiyaç var. Kozmetologların yorumları, en iyi sonuçların RF kaldırma, fraksiyonel lazer ve mikro akım tedavisi ile gösterildiğini göstermektedir.

Fraksiyonel gençleştirme

Fraksiyonel lazer cilt yaşlanmasını yavaşlatabilir. İşlem sırasında cilde dozlu bir şekilde etki eder. Özel bir bağlantı sayesinde, bir lazer ışını birçok küçük parçaya bölünür. Bu, epidermis üzerinde fraksiyonel (bir elek aracılığıyla) bir etki sağlar.

Lazer ışınları ciltte mikro hasar bırakır. Bu, epidermisin hücrelerini kollajen ve elastin üretmesi için uyarır. Cilt turgorunu sağlayan bu iki malzemedir.

Fraksiyonel lazer mükemmel kaldırma sağlar. Bu çok sayıda inceleme ile onaylanmıştır. Lazer yüz gençleştirme işlemi, atonik gevşekliği, oval sarkmaları, kırışıklıkları, damar ağlarını, çatlakları ve yara izlerini ortadan kaldırır. Ayrıca gözenekleri sıkılaştırır ve pigmentasyonu giderir.

Radyo dalgası oval düzeltmesi

Son yıllarda, RF yüz germe adı verilen bir prosedür giderek daha popüler hale geliyor. Yaşlanmayla mücadele etmenin etkili yollarını arayan birçok kadın için ilginç olan şey. RF lifting, radyo frekanslı cilt sıkılaştırma ve gençleştirme yöntemidir. Yöntem, yaklaşık 15 yıl önce kozmetolojide ortaya çıktı.

cilt gençleştirme için ultrasonik fonoforez

Radyo dalgalarına maruz kalmanın bir sonucu olarak, epidermisin derin katmanları 43 dereceye kadar ısıtılır. Isının etkisi altında dokular büzülür ve lifler büzülür. Bu, cilt tonunu iyileştirir ve bir lifting etkisi sağlar.

Artan sıcaklık ve elektrik alanı, hücreleri daha fazla elastin ve kolajen üretmeye teşvik eder. Yeni lifler sayesinde, genç bir dermisin özelliği olan bir çerçeve oluşur.

Radyo dalgası kaldırma, yüz ve boyunda anında kaldırma etkisi sağlar, kırışıklıkları ve sarkmaları giderir ve elastikiyeti geri kazandırır. Elde edilen sonuç üç yıl sürer. Ek olarak, yeni kırışıklıkların oluşumu önemli ölçüde yavaşlar.

Ultrasonik kaldırma

Ultrason, RF yüz germe gibi bir prosedürde radyo dalgalarıyla aynı prensipte çalışır. Ne olduğu yukarıda açıklanmıştır. Temel fark, etkinin derinliğidir. Ultrason, radyo dalgalarının çarpmadığı yerlere ulaşabilir. Cildin en derin katmanlarını etkiler.

Hangi yöntemin daha etkili olduğunu kesin olarak söylemek mümkün değil. Ultrasonik kaldırma bazı hastalar için uygundur. Diğerlerinin cildi radyo dalgalarına daha iyi tepki verir. Bu nedenle gençleştirme yöntemine ilişkin karar doktor tarafından verilmelidir.

Ultrasonik stimülasyon cildin iç katmanlarını ısıtır. Bu sayede dokulardaki metabolizma hızlanır, toksinler atılır ve kolajen üretilir. Ve ayrıca kan mikrosirkülasyonu artar.

Mikro akım tedavisi

Zayıf bir darbe akımının vücut üzerindeki faydaları uzun zamandır bilinmektedir. Bu yöntem fizyoterapistler tarafından ürolitiyazis, kolesistit ve diğer patolojilerde ağrıyı gidermek için başarıyla kullanılmaktadır. Modern kozmetikçiler ayrıca cildin durumunu iyileştirmek için mikro akım etkilerini kullanır. Bu yöntemin popülaritesi sürekli artıyor.

cilt gençleştirme için mikro akım tedavisi

Ovalin kolay modellenmesi ve kas tonusunun korunması için mikro akımlı yüz terapisi prosedürü önerilir. Tamamen ağrısızdır. Güzellik uzmanı, yüzün masaj hatları boyunca özel bir meme çalıştırırken hasta hafif bir karıncalanma hissi hissedebilir.

Elektriksel uyarılar hücre yenilenmesini, kolajen ve hyaluronik asit proteinlerinin sentezini artırır. Metabolik ürünleri ve toksinleri giderir, kan dolaşımını iyileştirir. Ayrıca cildi tonlandırırlar.

İşlemden sonra yüz belirgin şekilde gençleşir. Sonuç altı ay sürer. Çoğu, hastanın cildinin başlangıç durumuna ve özelliklerine bağlıdır.

Enjeksiyonsuz mezoterapi

Enjeksiyon yapmadan cildinizi gençleştirebilirsiniz. Doktorlar, besinleri ve nemlendiricileri dermisin derin katmanlarına invazif olmayan bir şekilde iletmeyi mümkün buldular. Bu işleme enjeksiyonsuz mezoterapi denir. Bu, yüz gençleştirme için başka bir etkili donanım tekniğidir.

Prosedür, aşağıdaki sorunlarla başa çıkmanıza izin verir:

 1. Gevşek ve kuru cilt.
 2. Hiperpigmentasyon.
 3. Kırışıklıklar.
 4. Dünyevi ten rengi.
 5. Elastikiyet kaybı.
 6. Kuperoz.
 7. şişkinlik
 8. Genişlemiş gözenekler.

Gençleştirici kokteylin maddelerini cildin derinliklerine iletmek için epidermal hücrelerin geçirgenliğini arttırmak gerekir. Bu, zayıf elektrik darbeleri veya bir kızılötesi lazer kullanılarak yapılabilir. Sonuç, ilk prosedürden sonra fark edilir. Sekiz ila on ay sürer.

kriyolifting

Dokuların dozlu soğutulması, cilt yaşlanma süreçlerinden kaynaklanan birçok sorunu çözmenize olanak tanır. Bu etkili yöntem, estetik tıp uzmanları tarafından benimsenmiştir. Yüzün donanımsal kriyoterapisi ödem, kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri ve yara izlerini gidermenizi sağlar. Ek olarak, oval restore edilir ve cilt rengi iyileşir.

İşlem için sıvı nitrojen kullanılır. Sıcaklığı eksi 195 dereceye ulaşır. Yüz kriyomasajı için madde, çeşitli ataşmanlara sahip özel bir tüp rezervuarından sağlanır. İşlemin süresi 10 dakikayı geçmez.

Fotogençleştirme

Yüz gençleştirme için yüksek yoğunluklu darbeli ışık nispeten yenidir. Başlangıçta fotoepilasyon için kullanıldı. Zamanla, kozmetikçiler darbeli ışığa maruz kalan yerlerde cildin durumunda bir iyileşme gözlemlendiğini fark ettiler: pigment lekeleri kaybolur, örümcek damarları daha az fark edilir hale gelir. Ek olarak, kırışıklıklar yumuşatılır. Hemen ardından yüz gençleştirme yöntemi geliştirildi.

yüz derisinin lazerle foto gençleştirmesi

Fototerapi, dermisin dozlu ısınmasını sağlar. Papiller tabakasına etki eder. Bu, deride neokollajenogenez gibi biyokimyasal süreçlerin yoğunluğunu arttırır.

Fototerapi, yüz gençleştirme için en etkili donanım prosedürlerinden biridir. Sadece birkaç seanstan sonra, en derin kırışıklıklar yumuşatılır, oval bir çerçeve çizilir, uçuklar sıkılaştırılır. Kurs dört ila sekiz prosedürden oluşur. Foto gençleştirmeden sonraki sonuç altı ay sürer.

Ultrasonik yüz liposuction

Aşırı kilo nedeniyle, genç kızlarda bile uçar ve gıdı görünebilir. Ek olarak, nazolabial kırışıklıklar daha belirgin hale gelir. Bütün bunlar yüzün alt kısmını deforme eder. Ayrıca görsel olarak birkaç ekstra yıl ekler.

Yağ birikintilerinin giderilmesi, yüzün orijinal özelliklerine dönmesini sağlar. Bu ultrasonik liposuction kullanılarak yapılabilir. Sadece yağ hücrelerini yok eder, diğer dokuları etkilemez.

İşlem sırasında doktor birkaç ince delik açar. Yara ve yara izi yoktur. Beş gün içinde şişlik tamamen iner.

Ultrasonik liposuction, yüz gençleştirme için en iyi donanım prosedürlerinden biridir, çünkü yanakların sarkması ve bulanık ovalin yanı sıra gıdı sorununu çözmenize olanak tanır. Ek olarak, prosedür cildin elastikiyetinden sorumlu olan kolajen liflerinin oluşumunu uyarır.

Evde donanım kozmetolojisi

Modern bir kadın cildine bağımsız olarak bakım yapabilir ve solmasını önleyebilir. Yüz için ev donanımı kozmetolojisi ona bu konuda yardımcı olur. Bir dermatolog yardımı olmadan birçok işlem yapılabilir. Kaliteli bakım için gereken tek şey doğru kozmetik cihazı seçmektir.

Ev kullanımı için şunları satın alabilirsiniz:

 1. Mikro akım stimülasyon cihazları.
 2. Vakum gözenek temizleyici.
 3. Kırışıklıklarla başa çıkabilen ultrasonik bir cihaz.
 4. Oval durumu iyileştiren RF dalga cihazı.
 5. Cilt gençleştirme için lazer cihazı.
 6. Işık, ozon ve iyon tedavisini gerçekleştirmek için aparat.
lazer cilt gençleştirme makinesi

Ev kozmetik cihazlarının kullanımı herhangi bir özel beceri gerektirmez. Bilmeniz gereken her şey talimatlarda ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. Kontrendikasyonları unutmamalıyız.

Donanım kozmetolojisi için kontrendikasyonlar

Estetik tıbbın önemsediği en önemli şey güvenliktir. Donanım kozmetolojisini seçen hastalar, anesteziden ve uzun bir rehabilitasyon döneminden korkmayabilir. Bu tür prosedürler, advers reaksiyon ve tıbbi hata riskini en aza indirir. Bu, incelemeler tarafından onaylanmıştır.

Yüz gençleştirme için donanım kozmetolojisi sadece bazı durumlarda kullanılmamalıdır. Kontrendikasyonlar şunları içerir:

 1. Hamilelik ve emzirme.
 2. Malign neoplazmalar.
 3. Bir kalp pilinin varlığı.
 4. Kalp patolojisi.
 5. Otoimmün hastalıklar.
 6. Böbrek ve karaciğer patolojileri.

İncelemeler

Yüz gençleştirme için donanım teknikleri giderek daha popüler hale geliyor. Bu, kozmetikçilerin ve hastalarının incelemeleriyle kanıtlanmıştır. Tam bir donanım gençleştirme kursunu tamamlayan kadınlar, yüzlerinin beş ila on yıl arasında görsel olarak gençleştiğini söylüyor. Hastalarda oval sıkılır, nazolabial kıvrımlar daha az fark edilir hale gelir, pigmentasyon kaybolur. Ayrıca cilt sıkılaşır ve nemlenir.

lazer yüz cilt gençleştirme öncesi ve sonrası fotoğraf

Hastanın yanıtlarında, donanım kozmetolojisinin bir başka avantajı da not edilir - uzun bir rehabilitasyon süresinin olmaması. Hastalık izni almaya gerek yoktur. İşlemden hemen sonra olağan aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Cilt bakımı için yıldız önerilerimiz ve temel yönergelerimiz

Vücudun ve ellerin cildinin sistematik bakımı, elastikiyetini, pürüzsüzlüğünü korumanıza ve çirkin çatlakların, kırışıklıkların veya yaşlılık lekelerinin ortaya çıkmasını önlemenize olanak tanır. Besleyici bir krem sürmek, özel ürünler kullanmak, masaj yapmak ve basit egzersizler yapmak gerekir.

Eller, boyun, göğüs, karın ve uyluklar için cilt bakımı sistematik olmalıdır, sadece günlük bakım uzun zamandır beklenen sonuçları verecektir, parlaklığının, pürüzsüzlüğünün ve ipekliğinin tadını çıkarmanızı sağlayacaktır.

Ev yapımı maskeler ile hafif peeling yapmak onu kuruluktan, soyulmaktan koruyacak ve ışıltılı bir görünüm kazandıracaktır. Tüm vücudun nazik, sıkı ve tonlanmış cildi, herhangi bir kadının gençliğini, sağlıklı görünümünü ve güzelliğini vurgular. Ona doğru bakmak, çeşitli araçlar kullanmak ve özel egzersizler yapmak çok önemlidir.

cilt bakım kremi

Vücut ve el cilt bakımı için genel kurallar

Her kadının kesinlikle uyması gereken birkaç önemli kural vardır. Cilt hijyeni, temiz tutma, çeşitli ürünler kullanma ve jimnastik yapma ile ilgilidir. Cilt elastikiyetini korumak ve pürüzsüz tutmak için vücut bakımı için bazı önemli öneriler ve kurallar:

 • her gün tipine uygun jeller, keseler, köpükler kullanarak duş alarak cildinizi temizlemeniz gerekir;
 • vücudun belirli kısımlarını bağımsız olarak masaj, okşayarak, yoğurarak veya kıstırarak yapmak gerekir;
 • kremi sabah ve akşam uygulamak, son kullanma tarihine, bileşimine dikkat etmek gerekir;
 • elastikiyeti korumak için, selülitten, sarkan ciltten kurtulmaya yardımcı olan özel egzersizler yapmanız gerekir;
 • günlük menü proteinli yiyecekler, sebze ve meyve yemekleri, et veya balık, tahıllar;
 • banyo prosedürleri, yüzme, spor, yürüyüşler iyi bir etkiye sahiptir.

Cilt bakımına sabah egzersizleri, kontrast duş, besleyici krem, süt kullanımı ile başlanmalıdır.

Kuru cilt sabunla yıkanamaz, yağlı ciltler için peeling kil peelingi satın almanız gerekir. Jeli bir masaj eldiveni ile uygulamak ve yıkamak, ardından tüm vücudu kalın bir havluyla ovalamak daha iyidir.

Sert ve kuru ellerin bakımı için öneriler

Bakımlı kadınlar için yılın herhangi bir zamanında en büyük sıkıntı, avuç içi arkasındaki kuru cilt, dondan kızarmış, bahçe işlerinden sertleşmiş parmaklar nasır ve çatlaklarla teslim edilir. Kuru el cildinin uygun bakımı, bu can sıkıcı belirtilerden kaçınmaya, yumuşatmaya, nemlendirmeye ve dokunuşa hassasiyet vermeye yardımcı olur. Ellerinizdeki kuru ciltten kurtulmak için temel kurallar:

 • avuçlarınızı sabun veya jel ile yıkarken, cildi yumuşak hareketlerle okşayarak hafif bir masaj yapmalısınız;
 • kremi ancak cilt tamamen kuruduktan sonra uygulayabilirsiniz, böylece daha iyi emilir;
 • donlarda eldiven giymeniz, avuçlarınızı koruyucu bir kremle yağlamanız gerekir;
 • ellerinizi uzun süre suda tutmanız önerilmez;
 • krem gece gündüz yağlı, besleyici veya nemlendirici olmalıdır.

Boyun derisinin bakımı için kurallar, göğüs

Boyun ve göğüs gibi hassas, hassas bölgelerde vücut derisinin bakımı belli kurallara uyulmasını gerektirir. İşte en temel olanlar:

 • sıcak avuç içi ile masaj yapmak gerekir, ancak cildi germek, sıkıştırmak ve kuvvetlice ezmek yasaktır;
 • duşta yıkarken sadece jel kullanmanız gerekir, meme için peeling peelingi ve peeling kullanılmaz;
 • boynunuzu ve göğsünüzü havlu havluyla nazikçe kuruladığınızdan emin olun, ardından yağlı bir nemlendirici veya besleyici krem, süt uygulayın;
 • masaj hareketleri okşayarak, duş - zıt olmalıdır;
 • haftada bir, ticari ürünler veya şifalı otlar, ürünler, yağlardan elde edilen doğal tarifler kullanarak nemlendirici maske yapabilirsiniz;
 • rahat bir sutyen giydiğinizden emin olun, sıkı, dar giysilerden, sert yakalardan kaçının.

Karın derisi bakımı için ipuçları

Karındaki cilt, yüz veya göğüsteki kadar hassas değildir. Daha elastiktir, hamilelik sırasında çok gerilebilir. Bu nedenle, birçok kadında çatlaklar, sarkmalar, yaralar gelişir. Karın derisinin bakımı aşağıdaki kurallara göre yapılmalıdır:

 • şiddetli kilo kaybı veya kilo alımı cildin gerilmesine, sarkmasına neden olur, vücut ağırlığını izlemek, yavaş yavaş kilo vermek gerekir;
 • hamile kadınların özel kremler kullanmaları, bandaj takmaları, kemer takmaları;
 • duşta, kese, bitkisel merhemler, kil maskeleri, deniz tuzu, bal kullanarak karın masajı yapmanız gerekir;
 • masaj hareketleri ağrısız, karıncalanma, sürtünme, saat yönünde okşayarak, cildi kıvrımlar halinde toplamalıdır;
 • selülit önleyici veya drenaj jelleri cildi ısıtmaya, hücrelerdeki fazla sıvıyı gidermeye yardımcı olur;
 • kontrast duş almak, çatlaklar için krem uygulamak, karnı sert bir havlu veya masaj eldiveni, fırça ile ovalamak gerekir.

Uyluk ve kalça derisinin bakımı için kurallar

Uyluklarda, kalçalarda ve alt sırtta vücut derisine bakma kuralları genel önerilerden farklı değildir. Özel hijyen ve bakım ürünleri, masaj kullanmak gereklidir. Pürüzsüz uyluklar ve sıkı, sıkı kalçalar arayanlar için bazı yararlı ipuçları:

 • ısınma veya soğutma etkisi olan selülit önleyici kremlerin kullanılması gerekir;
 • suyun sıcaklığını ve basıncını değiştirerek kontrastlı bir duş almalısınız;
 • masaj, sıkıştırma, ovma, alkışlar kullanılarak güçlü hareketlerle yapılmalıdır;
 • keskin bir şekilde kilo veremez veya kilo veremezsiniz, uzun süre hareketsiz oturun;
 • kalça ve kalçalarda egzersiz yapmadan yapamazsınız - günlük olarak yapılmalıdır;
 • bol temiz su içmeli, spor yapmalı, bisiklete binmeli, yüzmeli, dans etmelisin.
ayak cilt bakımı

Ayak ve topuk bakımı

Pürüzsüz topuklar ve ayaklar estetik olarak hoş görünür, açık ayakkabı giymenizi sağlar, çıplak ayakla yürümekten çekinmeyin. Topukların bakımı, pul pul dökmek, yumuşatmak ve temizliği korumaktır. Her akşam ayaklarınıza nemlendirici veya yumuşatıcı bir krem sürmeniz, şifalı otlar, deniz tuzu ile masaj banyoları yapmanız gerekir. Topukları her zaman pürüzsüz, çatlamamış veya incinmemiş tutmak için şunlara ihtiyacınız vardır:

 • onları bir ponza taşı ile çok dikkatli bir şekilde temizlemek için, bunu yapmanız genellikle tavsiye edilmez;
 • ayakların günlük ılık suyla yıkanmasını unutmayın;
 • her gün yağlı bir besleyici krem uygulayın, terlemeyi önleyici bir sprey kullanın;
 • sadece temiz, kuru ayakkabılar, çoraplar giyin, kontaminasyondan kaçının;
 • mısırlar veya nasırlar ortaya çıkarsa, kesilemezler, yaraya bir enfeksiyon girebilir.

Tüm bu oldukça basit vücut cilt bakım prosedürleri sistematik olarak gerçekleştirilmelidir. Kollarınız veya uyluklarınız pürüzsüz görünse ve mideniz formda olsa bile masaj, kontrast duş ve kese atmanıza gerek yoktur. Bakımın etkisi, elastik, ipeksi ve dokunuşa çok yumuşak kalması için sürekli korunmalıdır.