Evde yüz germe

Salon güzellik bakımları çok etkilidir, ancak oldukça pahalıdırlar ve düzenli olarak herkese açık değildirler. Ve sadece her zaman genç ve güzel kalmak için hala yeterli değiller. Her durumda, cilt evde sürekli ve kaliteli bakıma ihtiyaç duyar. Kaldırma maskeleri 30 yaşından sonra kadınlar için ayrılmaz bir parçası olmalıdır.

Cilt yaşlanmasının nedenleri

Yaşla birlikte insan vücudunda geri dönüşü olmayan değişiklikler meydana gelmeye başlar. Ve cilt en büyük organ olduğu için önce üzerinde görünürler. Daha kuru olur, sıkılığını ve elastikiyetini kaybeder, kırışıklarla kaplanır ve çirkin kıvrımlarla sarkar.

Bu tür dönüşümlerin ana nedenleri:

 • hormonal seviyelerdeki değişiklikler;
 • kollajen ve elastin üretiminin azalması;
 • cilt neminde azalma;
 • olumsuz çevresel etkiler;
 • Kötü alışkanlıklar;
 • uyku ve stres eksikliği;
 • çeşitli kronik hastalıklar.

Profesyonel ileri teknoloji yöntemlerle bile yaşlanma sürecini tamamen durdurmak mümkün değildir.

Ancak yüz gençleştirme için evde yapılan lifting maskelerinin düzenli ve doğru kullanımı ile radikal önlemlere başvurmadan bile cildinizi uzun süre iyi durumda tutabilirsiniz.

Kimin maskeye ihtiyacı var

Kozmetologlar, 25 yıl sonra haftada en az bir kez nemlendirici ve besleyici yüz maskeleri yapmanızı önerir. Sürekli stres ve olumsuz ekoloji nedeniyle, zaten bu yaşta cilt acı çekmeye başlar ve desteğe ihtiyaç duyar.

Ancak maskeleri kaldırmak için acele etmemelisiniz. Ek stimülasyon, ancak doğal hücre yenilenme hızı azaldığında ve ilk yaşlanma belirtileri ortaya çıktığında, 30-35'ten sonra haklı çıkar:

 • cildin doğal parlaklığının olmaması;
 • sarımsı veya grimsi ten rengi;
 • mimik kırışıklıkların derinleşmesi;
 • cildin gevşekliği ve cansızlığı;
 • dudakların ve gözlerin köşelerinin sarkması;
 • boyunda yatay halkaların görünümü;
 • belirgin çift çene;
 • cildin hiperpigmentasyonu;
 • kuruluk ve soyulma hissi;
 • yüzün ovalinin şişmesi;
 • görünen bulldog yanakları.

Ayrıca, tüm bu olumsuz işaretler kendilerini tam olarak gösterene kadar beklememek çok tavsiye edilir. Etkili maskeleri ne kadar erken kullanmaya başlarsanız, onlardan o kadar iyi sonuç alırsınız.

Uygulama kuralları

Sonuç büyük ölçüde kaldırma maskelerinin doğru uygulanmasına bağlıdır. Kullanımlarının temel ilkelerinin cehaleti, tüm çabaları geçersiz kılabilir ve en pahalı araçlar bile beklenen etkiyi vermeyecektir:

gençleştirme için bir kaldırma maskesi uygulamak
 • maskenin bileşimi, cildin bireysel özellikleri dikkate alınarak seçilmelidir;
 • ilk kez kullanmadan önce bir alerji testi yapılması tavsiye edilir;
 • halk tariflerine göre maskeler kullanımdan hemen önce hazırlanır;
 • işlemden önce cilt iyice temizlenmelidir, ayrıca peeling yapılması tavsiye edilir;
 • maskeler, masaj hatları boyunca bir fırça ile eşit olarak yayılan katmanlar halinde uygulanır;
 • o zaman gözleriniz kapalı sakince uzanmanız ve konuşmamanız gerekir;
 • film maskesi çeneden yukarıya doğru tek bir hareketle çıkarılır;
 • sertleşen maskeler önce yüzünüzü nemli bir bezle kaplayarak 3-5 dakika ıslatılmalıdır.

Ürün iyice yıkandıktan sonra cilde hafif bir nemlendirici veya jel uygulanmalıdır. Kaldırma maskeleri uygulama sıklığı haftada 2 defadan fazla değildir. Bir kez daha multivitamin veya besleyici olanları yapabilirsiniz. Diğer günlerde cilt dinlenmelidir - ayrıca aşırı yüklemeye değmez.

10-15 prosedürden oluşan bir gençleştirme kursundan sonra, en az bir buçuk ay ara vermek gerekir ve daha sonra tekrar edilebilir.

En iyi maskeler

İyi bir yüz maskesi, cildinize bakım yapmaya devam etmek için nemlendirici ve besleyici bileşenler içermelidir. Ama bu onun sıkılaşması için yeterli değil.

Üreticiler bugün satın alınan maskelere biyolojik olarak aktif yüksek teknoloji bileşenleri ekliyor: sıvı kolajen, elastin, plasentadan özü, kök hücreler, nanogümüş vb. Doğal olarak, onlar için fiyat yüksektir, ancak uygulamadan sonraki sonuçlar sadece harikadır.

Ancak doğal ilaçlar da işe yarar. Aynı etkiyi elde etmek sadece daha uzun sürer. Ve cilt için ideal olacak doğru bileşimi seçmek çok önemlidir. Bu nedenle, bir güzellik uzmanına danışmak ve tavsiyelerini dinlemek daha iyidir.

Profesyonel

Bugün İnternet üzerinden veya özel mağazalardan iyi bir profesyonel kaldırma maskesi satın alabilirsiniz. Başlıca avantajı, yüksek verimliliğidir - sadece birkaç uygulamadan sonra, daha iyiye yönelik net değişiklikler yüzde fark edilir.

Ana dezavantaj, yüksek teknoloji ürünü biyolojik olarak aktif bileşenlerin varlığından kaynaklanan oldukça yüksek fiyattır.

İkinci önemli sorun, bu tür yoğun maskelerin herkes için uygun olmamasıdır - genellikle alerjik reaksiyonları vardır. Bu nedenle, önce bir prob satın almak ve kullanmak iyi bir fikirdir.

Doğal

Sıradan kozmetik mağazalarında, doğal içeriklere dayanan kaldırma etkisi olan maskeler satın alabilirsiniz: bitki özleri, uçucu yağlar, deniz yosunu. Daha sık kullanılmalarına izin verilir - yoğun bir kursla, hatta her gün.

Halk

Tembel değilseniz, halk tariflerine göre evde kendi başınıza iyi yaşlanma karşıtı maskeler hazırlanabilir. Birçoğu var, ancak çoğu aynı bileşenlere dayanıyor: kozmetik kil, maya, doğal ve uçucu yağlar, bal, şifalı bitkilerin kaynatma veya tentürleri.

İşte en popüler, basit ve etkili ev yapımı yüz maskesi tariflerinden üçü:

gençleştirme için kil kaldırma maskesi
 1. Kil. İki yemek kaşığı kozmetik kilin (tercihen beyaz veya yeşil) üzerine bir yemek kaşığı taze üzüm suyu dökün ve bir çay kaşığı şeftali, zeytin veya buğday tohumu yağı ekleyin. Her şeyi iyice karıştırın, yüzünüze uygulayın ve tamamen kuruyana kadar saklayın. Hareket etmeyin veya konuşmayın! Maske mükemmel bir gençleştirici etki sağlar, gözenekleri mükemmel şekilde temizler ve sıkılaştırır, cildi iyileştirir.
 2. Retinol ile. Bu tür maskeler, artan yağlı cilt sorunları olanlar için uygundur - yağ bezlerinin aktivitesini düzenler ve kılcal damarları mükemmel bir şekilde güçlendirerek damar ağından kurtulmanızı sağlar. Bir çorba kaşığı ev yapımı krema veya ekşi kremaya iki ampul retinol (veya 10 damla) ve yulaf ezmesi için dövülmüş aloe küspesi ekleyin. En az yarım saat bekletin.
 3. Zencefil. Kan dolaşımını mükemmel bir şekilde iyileştirir, metabolik süreçleri hızlandırır, cildi sıkılaştırır ve gençleştirir. Bir yemek kaşığı keten tohumu yağına bir çay kaşığı bal, aynı miktarda taze sıkılmış zencefil suyu, yarım çay kaşığı tarçın ekleyin. Maske çok cıvıksa, bezelye veya pirinç unu ile koyulaştırabilirsiniz. Masaj çizgileri boyunca katmanlar halinde uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Şiddetli yanma durumunda, daha önce yıkayın. Çok ince ve hassas ciltler için önerilmez.

Bulabileceğiniz veya oluşturabileceğiniz başka birçok faydalı tarif var. Hatırlanması gereken en önemli şey, bir araçtan diğerine atlamamanız gerektiğidir. İyi bir sonuç almak için en az bir ay boyunca bir maske kullanmanız gerekir. Sonra bir ara verebilir ve yeni bir şeyler deneyebilirsiniz.

Kontrendikasyonlar

Garip gelebilir, ancak kaldırma maskeleri kullanmanın kontrendikasyonları vardır. Bunlardan çok azı vardır ve bunlar esas olarak bu kozmetiklerin bileşiminin özellikleriyle ilişkilidir. Bunları kullanamazsınız:

 • 30 yaşına gelmeden;
 • yüzdeki herhangi bir plastik cerrahiden altı ay sonra;
 • cildin bütünlüğünü ihlal ederek;
 • pürülan akne ve dermatolojik problemlerle;
 • şiddetli rosacea ile;
 • obezitenin geç evrelerinde.

Profesyonel ürünler ve aloe içeren maskelerin kanserli insanlar için kullanılması kesinlikle yasaktır - seyrini şiddetlendirebilir ve tümör büyümesini hızlandırabilirler.

sonucu düzeltme

Kaldırma yüz maskelerinin etkisini arttırmak için diyeti yeniden gözden geçirmek ve yaşam tarzını en azından biraz değiştirmek gerekir. Uzmanlar, aşağıdaki önerilere uyulmasını tavsiye eder:

 • kötü alışkanlıklardan vazgeç - nikotin ve alkol cildi kurutur ve yaşlanmasını hızlandırır;
 • menüye taze meyve ve sebzeler, yağlı balıklar, tohumlar ve kuruyemişler, tam tahıllı ekmek ve tahılları ekleyin;
 • günde en az 1, 5 litre temiz karbonatsız su için;
 • kahve tüketimini günde 1-2 fincanla sınırlayın;
 • solaryumu ziyaret etmeyi reddetmek, güneşlenmemek;
 • Güneşe çıkmadan önce yüzünüzü UV filtreli bir kremle koruyun.

Yüzünüze düzenli olarak masaj yapmak ve mümkünse altı ayda bir evde veya bir salonda bir dizi donanım kozmetik prosedürü almak çok faydalıdır.

Özetliyor

Kadınların çoğunluğuna göre, özellikle 35 yaşından sonra evde sadece maske kullanarak kaliteli bir yüz germe yapmak mümkün değil. Ancak, güzelliği ve gençliği koruma mücadelesinde büyük bir yardımcıdırlar. Diğer yaşlanma karşıtı tedavilerle birleştiğinde ve arada olağanüstü sonuçlar verirler.

Doğal olarak, yüksek kaliteli profesyonel ürünler, uygun şekilde seçildiğinde ve uygulandığında, yalnızca doğal olarak maskelerden daha iyi çalışır. Bu şaşırtıcı değil - önde gelen üreticiler için formüller, modern bilimsel laboratuvarlarda birinci sınıf uzmanlar tarafından geliştiriliyor. Bu nedenle yılda en az bir kez bu tür maskeleri satın alma fırsatı varsa, yapmaya değer.

Ancak ev ilaçları da ihmal edilmemelidir. Cilt, herhangi bir vitamin ve mineral beslenmesine, cildi iyileştirerek, turgoru artırarak ve kırışıklık sayısını azaltarak yanıt verecektir. Ana şey düzenli bakım ve yüksek kaliteli temizlik. Bu nedenle maske kullanırken haftada en az bir kez peeling yapılmalıdır. Gözenekleri açmaya ve ölü cilt hücrelerinin üst tabakasını çıkarmaya yardımcı olur. Bu, cildin nefes alabileceği ve kaldırma maskelerinden gelen besin bileşenlerinin daha derine nüfuz edeceği anlamına gelir.

gençleştirme fotoğrafını kaldırmadan önce ve sonra 1gençleştirme fotoğrafını kaldırmadan önce ve sonra 2gençleştirme fotoğrafını kaldırmadan önce ve sonra 3gençleştirme fotoğrafını kaldırmadan önce ve sonra 4gençleştirme fotoğrafını kaldırmadan önce ve sonra 5gençleştirme fotoğrafını kaldırmadan önce ve sonra 6gençleştirme fotoğrafını kaldırmadan önce ve sonra 7