Yüz gençleştirmenin sırları

Yüzlerinde yaşa bağlı değişikliklerin ilk belirtilerini fark etmeye başlayan istisnasız tüm kadınlar, kelimenin tam anlamıyla, zamanı durdurabilecek ve geri alabilecek mucize bir tedavi arayışı içinde acele etmeye başlarlar. yüzlerine gençlik, güzellik ve parlaklık. Ne yazık ki, bilim adamları henüz uzun yıllar genç ve çekici kalabileceğiniz "sihirli" bir yöntem bulamadılar, ancak yine de, doğayı alt etmenize ve hatta 30'lu yaşlarınızı 50'de göstermenize izin veren bazı yüz gençleştirme sırları var. .

Yüz cildi gençleştirmenin profesyonel sırları

Günümüzde modern kozmetoloji, yüzdeki tüm yaş "izlerini" anında ortadan kaldırmanıza izin veren birçok güvenli ve benzersiz teknik sunmaktadır. Doğru, bu çeşitlilik arasında potansiyel bir müşteri bazen kaybolur ve ihtiyaç duyduğu prosedürün seçimine karar veremez. Dahası, kozmetolojinin hızlı gelişimi o kadar ilerliyor ki, her yıl kozmetik hizmetleri pazarında, verimlilik ve etkinlik açısından alternatif "muadillerini" geride bırakan yeni yüz gençleştirme yöntemleri ortaya çıkıyor.

gençleştirme sonrası güzel yüz cildi

Günümüzde en çok talep gören ve popüler olan yüz gençleştirme türleri nelerdir?

  • ELOS-gençleştirme - çeşitli kombinasyonlarda elektro-optik enerji yardımıyla cilt üzerinde etki. Kırışıklıkları düzeltin, yüzün ovalini sıkın, çeşitli pigmentasyon türlerini, çatlakları ortadan kaldırın, rosacea ve rosacea'dan kurtulun - tüm bu görevler, bu en yeni, ancak zaten kanıtlanmış yüz cildi gençleştirme yöntemi kullanılarak çözülebilir.
  • "En popüler ve yeni yüz gençleştirme yöntemleri" listesinde ikinci sırada lazer gençleştirme (fraksiyonel gençleştirme, lazer biyorevitalizasyon, nanoperforasyon) yer almaktadır. Tüm bu işlemler aynı zamanda yüzdeki "yaşa bağlı" kusurları lazer ışınları kullanarak ortadan kaldırabilir ve önleyebilir.
  • Foto gençleştirme, etkisi cildin hasarlı bölgelerini yüksek yoğunluklu ışık ışınlarına maruz bırakmak olan yüzü gençleştirmenin hızlı ve kolay bir yoludur.
  • Radyofrekans kaldırma (thermage), cildin dermisin en derin katmanlarında doğal gençleşme süreçlerini başlatmanıza ve uyarmanıza izin veren bir radyo dalgası yaşlanma karşıtı tekniktir.
  • Mezoterapi, cildin dermisindeki rejeneratif süreçleri eski haline getiren aktif maddelerin deri altına enjeksiyonudur. Adil cinsiyetin çoğu, bu prosedürün kanıtlanmış yüksek verimliliğine rağmen, enjeksiyon korkusu nedeniyle bunu reddetti. Kozmetologlar bu gerçeği dikkate aldılar ve mezoterapik yüz gençleştirme türleri o kadar geliştirildi ki, bu prosedür kesinlikle ağrısız hale geldi, çünkü mezo-kokteyller, invaziv olmayan, ancak donanıma dayalı yöntemler kullanılarak cilt dokularının derin katmanlarına enjekte edilmeye başlandı.

Geleneksel olmayan yüz gençleştirme türleri

Yüz derisinin etkin bir şekilde gençleştirilmesi için geleneksel kozmetolojik donanım yöntemlerinin yanı sıra biolifting adı verilen bioenerjetik yöntemler günümüzde oldukça popülerdir.

cilt gençleştirme için akupunktur

Biyoenerjik düzeyde yüz cildi gençleştirmenin sırları, bir kişinin tüm sorunları ve eksiklikleri ile görünümünü meditatif olarak algılamasına dayanır.

Biolifting, yoga - gençleştirme - bunlar, kesinlikle güvenli, basit ve ağrısız olan ve iki aşamayı içeren nispeten yeni yüz gençleştirme yöntemleridir: bir kişinin iç enerjisinin restorasyonu ve gençleştirici jimnastik.

Biyoenerjetik yüz gençleştirme türleri, diğer kozmetik tekniklere göre bir takım inkar edilemez avantajlara sahiptir. Her şeyden önce bu, seansın sadece yüz bölgesine değil, bir bütün olarak tüm vücuda faydalı etkisidir. İkincisi, bu yöntemler sürekli bir para yatırımı gerektirmez - biolifting konusunda bir profesyonel kursu tamamladıktan sonra, ikincisini kendiniz kolayca tamamlayabilirsiniz.

Evde yüz gençleştirmenin sırları

Profesyonellerin hizmetlerine başvurmadan cildinizin yaşlanmaya karşı asaletle direnmesine gerçekten yardımcı olabilirsiniz. Çünkü yüz gençleştirmenin tüm yeni yöntemleri ne kadar iyi olursa olsun, "mucizeler" yapmazlar ve hatta yeterli anti-aging evde yüz bakımı yapılmadan bile bir anlam ifade etmezler.

gençleşmiş cilde sahip kadın

Evde yaşlanma karşıtı yüz cilt bakımı için temel kurallar:

  1. Yıkama.Sabun ve musluk suyuna hayır deyin - bunlar yaşlanan cildin düşmanlarıdır. Hafif nemlendirici temizleyicileri tercih edin - süt, köpük, jel (yağlı cilde sahip olanlar için) ve bitki çayları.
  2. Nemlendirici ve besleyici.Bunun için özel yaşlanma karşıtı kozmetikler veya doğal ürünlerden yapılmış ev yapımı kremler kullanın. Esansiyel ve doğal yağlar, alfa hidroksi asitler (hyaluronik, malik, badem, sitrik), deniz yosunu özleri, yağ asitleri, vitaminler (A, C, E, PP) ve mineraller iyi bir yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir.
  3. Yüzün kendi kendine masajı.Gençleştirici masajın Japon tekniklerinde (Shiatsu, Assahi) ustalaşabilir veya düzenli olarak yüz için özel jimnastik yapabilirsiniz, düzenli kullanımı yüzünüzden en az 7-10 yıl boyunca zorluk çekmeden ve yatırım yapmadan kolayca silmenizi sağlar.
  4. Maskeler ve kabuklar.Yaşlanan cildin bakımı için bu ek kozmetikler, yüzünün güzelliğini ve gençliğini mümkün olduğunca uzun süre korumak isteyen her kadının kozmetik çantasında bulunmalıdır. Maskeler yardımıyla, doğal elastin ve kolajen üretimini harekete geçirerek, ciltteki besin kaybını telafi edebilir ve cildin sıkılığını ve elastikiyetini önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Böylece yüz cilt gençleştirmenin basit sırlarını bilerek ve düzenli olarak uygulayarak, profesyonellere başvurmadan uzun yıllar aynadaki ışıltılı yansımanızın keyfini çıkarabilirsiniz.