Yüz cildini sıkılaştıran doğal yağlar

Yüz derisinin sıkılığını ve sarkıklığını kaybetmesi, 30-40 yaşından sonra veya keskin bir kilo kaybı ile kendini göstermeye başlayabilen bir problemdir. Pahalı kozmetik prosedürler uygulanarak veya doğal ürünler kullanılarak çözülebilir. Böyle bir ürün, cildi sıkılaştıran ve gençleştiren yüz yağlarıdır.

Yüzünüzü evde nasıl sıkılaştırırsınız

Çoğu zaman, kadınlar yaşamın belirli dönemlerinde yüz ve vücut derisinin elastikiyetini kaybeder: doğumdan sonra, şiddetli kilo kaybı. Ek olarak, yüzün dermisinin esnekliği aşağıdakilerden etkilenir:

 • güneş kremi olmadan uzun süre güneşe maruz kalma;
 • kötü alışkanlıklar (sigara, alkol kötüye kullanımı);
 • düşük kaliteli kozmetiklerin kullanımı;
 • stres.

Elastikiyet kaybını önlemek için bu faktörlerin etkisini azaltmaya veya ortadan kaldırmaya çalışmanız gerekir.

Cildin elastikiyetini geri kazandırmak ve sıkılaştırmak için iyi alışkanlıklar ve doğal bakım ürünleri kullanın:

 • yüz geliştirme - yüz kasları için egzersizler;
 • kremler ve yağlarla kendi kendine masaj;
 • cildi sıkılaştıran bakımlarda yağ kullanımı;
 • kaldırma etkisi maskeleri;
 • buz küpleriyle ovalama veya dönüşümlü olarak sıcak ve soğuk suyla yıkama;
 • fırçala, sür.

Yukarıdaki prosedürlerin düzenli olarak gerçekleştirilmesiyle, etki bir ay içinde farkedilir olacaktır.

Ayrıca, sağlıklı bir diyet, aktif bir yaşam tarzı ve yeterli miktarda temiz su alımını da unutmayın.

Ne tür bir yağ yüz derisini sıkılaştırır?

Doğal yağlar kırışıklıklar, çatlaklar, gevşeklik ve diğer cilt sorunları için etkili çözümlerdir. Ayrıca gençlik iksiri olarak da adlandırılırlar. Birçoğunun iltihap önleyici, antibakteriyel, yaşlanma önleyici etkileri vardır ve toksinleri giderir. Bitkisel yağlar cilde iyi nüfuz eder ve diğer maddeleri yanlarında taşır. Uçucu yağlar daha da derine nüfuz eder - kan ve lenf içine. Bu nedenle, yağ ile birlikte kirlerin cildin derin katmanlarına girmemesi için iyi temizlenmiş cilde uygulanmalıdır.

Tonlanmış ciltler için baz yağlar

Bitkisel baz yağlar tek başına kullanılabilir, ancak en iyi etki bunları esterlerle birleştirerek elde edilebilir. Aşağıda dermisin esnekliği ve sıkılığı için en etkili temeller listelenmiştir.

Üzüm çekirdeği yağı

cilt gençleştirme için üzüm çekirdeği yağı

Üzüm çekirdeklerinin soğuk preslenmesi ile elde edilen tüm cilt tiplerine uygun evrensel bir üründür. Ürünün özelliği, nemi korumaya ve cildi yenilemeye yardımcı olan rekor miktarda E vitamini ve linoleik asit içeriğidir. Ayrıca tanenler, antioksidanlar, klorofil, faydalı makro ve mikro elementler içerir. Yağın kıvamı hafiftir, gözenekleri tıkamaz, sıkılaştırır ve sebum salgısını düzenler.

Üzüm çekirdeği yağı cilt elastikiyetini, selüliti, varisli damarları geri kazandırmak için kullanılır.

Jojoba

cilt gençleştirme için jojoba yağı

Yağ, simmondsia çalısının fındıklarından yapılır. Yüksek miktarda E vitamini içerir ve sıvı bir mumdur. Günlük kullanım için jojoba'nın diğer bitkisel yağlarla (şeftali, badem, avokado, üzüm çekirdeği) 1: 1 oranında seyreltilmesi önerilir. Saf haliyle, cildin küçük bölgelerine uygulamak daha iyidir.

Alet, çatlakları önlemek, dermisin pürüzlü alanlarını yumuşatmak, sıkmak için kullanılır. Jojoba hamilelik sırasında ve doğum sonrası dönemde kullanılabilir, pratikte herhangi bir kontrendikasyonu olmadığı ve alerjiye neden olmadığı için her cilt için uygundur. Yağın yüze düzenli olarak uygulanması, ifade çizgilerini ve yaşlanma belirtilerini azaltır.

Avokado

cilt gençleştirme için avokado yağı

Ürünü avokado meyvesinin özünden alın. Yeşilimsi bir renk tonuna sahiptir ve cevizli bir tada ve aromaya sahiptir. Yağın benzersizliği, bileşimindeki yağların yapı olarak insan derisinin yağlarına benzer olmasıdır, bu da besinlerin dermise maksimum nüfuz etmesini sağlar. Uygulama sonrasında ürün yağlı iz bırakmaz.

Ürün, aynı zamanda bir kaldırma etkisine sahip olan en iyi nemlendirici, gençleştirici, besleyici, anti-inflamatuar ajanlardan biri olarak kabul edilir. Hamile ve emzikli kadınlar, çocuklar tarafından kullanılabilir.

Ayrıca kaldırma etkisi olan baz yağlar şunları içerir:

 • zeytin;
 • Hindistan cevizi;
 • badem;
 • kakao.

Hangi uçucu yağ cildi sıkılaştırır

Uçucu yağlar konsantredir, bu nedenle cilde zarar vermemek ve yanmamak için baz yağlarla karıştırılır. Bir yüz bakım ürünü hazırlamak için bir yemek kaşığı baz yağa birkaç damla eter ekleyin veya onunla krem ve maskeleri zenginleştirin.

Aşağıdaki esterler dermisin elastikiyetini geri kazandırmak için uygundur:

gül yağı

cilt gençleştirme için gül yağı

Bu öz, Doğu'da 10. yüzyılın başlarında kozmetik ve parfümeri olarak aktif olarak kullanıldı. Parlak, şehvetli bir kokuya sahiptir ve yoğun, akıcı bir dokuya sahip güçlü bir afrodizyaktır. Gül yağı, yaklaşık 300 mikro ve makro element içeren karmaşık bir bileşime sahiptir. Bu, en pahalı ve aynı zamanda en popüler yağlardan biridir.

Gül yağı kuru, pul pul dökülen, yaşlanan ciltler için idealdir. Tonik, büzücü bir etkiye sahiptir, cildin elastikiyetini pürüzsüzleştirir ve geri kazandırır, daha elastik hale getirir. Ayrıca göz kapaklarının konturunu geri yükler, dermatit ve yara izlerinden kurtulmaya yardımcı olur.

portakal çiçeği yağı

Bu ürün narenciye ağaçlarının çiçeklerinden elde edilmiştir. Acı bir belirti ile güçlü bir çiçek kokusuna sahiptir ve ünlü parfümlerin ana bileşenidir. Ürün tüm cilt tipleri için uygundur, olgun ve yaşlanan cilt üzerinde iyi bir etkiye sahiptir.

Neroli yağı dermisi nemlendirir, daha elastik, elastik yapar, yenilenmesini uyarır, kırışıklıkları yumuşatır, akne ve uçuklarla savaşmaya yardımcı olur.

Çuha çiçeği

cilt gençleştirme için çuha çiçeği yağı

Çare, şifalı bir bitkinin çiçeklerinden elde edilir - çuha çiçeği. Ürünün bir özelliği, bileşimde yağların parçalanmasını ve çok miktarda doymuş ve doymamış yağ asitlerini etkileyen trigliseritlerin varlığıdır.

Çuha çiçeği yağı cildin elastikiyetini arttırır, vücudun doğal kendini yenileme sürecini uyarır, lipid metabolizmasını etkiler, kilo kaybını uyarır, hücre zarlarını ve damar duvarlarını güçlendirir, kolesterol ve kan şekerini düşürür. Alet sadece yüz ve vücudun cildini sıkılaştırmak için değil, aynı zamanda kilo vermede, kardiyovasküler hastalıkların tedavisinde, varisli damarların tedavisinde ek bir unsur olarak da kullanılabilir.

Esterler ayrıca cilt elastikiyetini arttırır:

 • yasemin;
 • güve otu;
 • Karanfil;
 • sardunya;
 • ylang-ylang;
 • sedir;
 • tütsü;
 • Limon;
 • çay ağacı.

Yağlar zengin bileşimleri ve doğal bazları sayesinde cildin sıkılaşmasına ve gençleşmesine yardımcı olur. Bunları düzenli olarak kullanın ve yaşınızdan daha genç görünün.