Boyun çizgisinin gençleşmesi: kısaca ana hakkında

Boyun çizgisinin bir kadının pasaportu olduğunu söylüyorlar. Bu ifade kesinlikle doğru olarak kabul edilebilir. Kadınlar yüze ve ellere dikkatle bakıyorsa, dekolte bölgesi nadiren dikkat çeker. Ek olarak, bu bölgedeki cilt oldukça incedir, bu nedenle olumsuz faktörlerin etkisine hızla yenik düşer.

Dekolte bölgesinde yaşlanmaya ne sebep olur?

dekolte bölgesi ve gençleştirme yöntemleri fotoğraf 1

Göğüs bölgesindeki kırışıklıkların görünümü 30 yıl sonra gözlenebilmektedir.

Bazı faktörlerin etkisi önceden önlenirse göğüs bölgesindeki kırışıklıklar çok daha sonra ortaya çıkacaktır.

Dekolte bölgesindeki cildi etkileyen olumsuz faktörler şunlardır:

 • yetkili düzenli cilt bakımı eksikliği;
 • güneş ışığına sık maruz kalma: güneş yanıkları, güneşlenme, solaryum;
 • ağırlıkta keskin bir azalma;
 • rahatsız edici sıkı sutyen;
 • vitamin ve mineral eksikliği.

Dekolte bölgesinde yaşlanma belirtileri

Dekolte bölgesinde çeşitli yaşlanma belirtileri gözlemlenebilir:

 1. Cildin gevşekliği. Bu problem cildin sıkılığını ve elastikiyetini kaybetmesiyle ilişkilidir.
 2. Döküntü. Bu bölgedeki cilt genellikle kalitesi her zaman iyi olmayan giysilerin altında bulunur. Bu nedenle cilt oksijene ulaşamaz, sentetik maddelerin etkisi altındadır. Göğüs bölgesindeki döküntüler genellikle gastrointestinal problemlerle ilişkilendirilebilir.
 3. Dekolte bölgesinin pigmentasyonu. Bu fenomen çok yaygındır, çünkü bu alan güçlü bir ultraviyole radyasyon dozunu emen ilk bölgedir. Yaşlılık lekeleri, hormonal bozukluklar veya herhangi bir hastalık nedeniyle de ortaya çıkabilir. Doğal olarak pigmentasyon tedavisi sağlık sorunlarının çözülmesiyle başlamalıdır. Bununla birlikte, lekelerin kendilerinin kozmetik olarak çıkarılması gerekir.
 4. Vasküler yıldızlar. Çoğu zaman, rosaceanın görünümü, iç organların çalışması, genetik yatkınlık veya hormonal bozukluklarla ilişkilidir.
 5. Kırışıklıklar. Yaşlanmanın doğal bir mekanizması olduğu için kırışık oluşum sürecini durdurmak neredeyse imkansızdır. Bununla birlikte, cildi yenilenme yoluna girmeye zorlamayı deneyebilirsiniz.

Bazı yaşlanma belirtilerinin derin, içsel nedenleri vardır ve sağlık koşullarıyla ilişkilidir. Dekolte bölgesinin gençleşmesine vücudun genel olarak güçlendirilmesi ve sağlık sorunlarından kurtulma ile başlanmalıdır. Ancak iyileşmeden sonra bile görünür işaretler kalır. Bu nedenle, bu sorunları kapsamlı bir şekilde çözmek önemlidir: hem dahili hem de harici olarak. Bu durumda, bir güzellik uzmanına itiraz zorunludur.

Dekolte bölgesini gençleştirme aracı olarak hyaluronik asit

Dekolte bölgesinde cilt gençleştirmenin en etkili yolu biorevitalizasyondur. Bu, cilt kusurlarının önlenmesi ve tedavisi için en etkili yöntemdir. Bu, hyaluronik asidin derin katmanlara girmesini gerektirir. "Biyorevitalizasyon" terimi, yeniden canlandırma anlamına gelir.

dekolte bölgesi ve gençleştirme yöntemleri fotoğraf 2

Hyaluronik asit, belirgin bir nemlendirici etkiye sahiptir. Ayrıca hücre bölünmesini, kollajen sentezini, artan anjiyogenezi, gelişmiş kan dolaşımını ve cilt beslenmesini uyarır. Dokular yenilenir.

Hyaluronik asidin tanıtımı iki şekilde olabilir:

 1. Enjeksiyon yöntemi. Teknoloji şu şekildedir: En ince iğne ile 4 mm derinliğe kadar kazılmış delikler yapılır ve enjeksiyon bölgelerinde birkaç gün içinde çözülen mikro yükselmeler bırakılır. Yöntem nispeten ağrılıdır ve antiseptik bir kremle anestezi gerektirir.
 2. Lazer yöntemi. Temizlenmiş cilde hyaluronik asitli bir jel uygulanır. Lazer forezi etkisiyle cilde hyaluronik asit enjekte edilir. Lazer yardımı ile istenilen derinlikte mikro enjeksiyonlar yapılır. Bu prosedür kesinlikle güvenli ve ağrısızdır. Bu durumda ciltte iz kalmaz.

Hyaluronik asidin eklenmesinden sonra gençleşmenin etkisi hemen fark edilir. Biyorevitalizasyon kursu, 2-3 hafta aralıklarla 5 ila 10 arasında birkaç prosedürden oluşur.

Hyaluronik asit ile gençleştirmenin önemli bir dezavantajı vardır - kararsız bir etki. 9-12 ay sonra kurs tekrarlanmalıdır.

Asitle peeling - dekolte bölgesini gençleştirmenin benzersiz bir yöntemi

Peeling, cildin yenilenme kabiliyetine dayalı bir işlemdir. Yenilenmenin ilkesi, yeni doku oluşturan cilt hücrelerinin yenilenmesidir.

Başlangıçta, cildi temizlemek için peeling yapıldı. Ancak derin kullanımları ile birlikte ciltte iyileşme sürecinin aktive olduğu bir durum gözlemlendi. Böylece yaşlı hücrelerin yok edilmesinden sonra genç hücreler ortaya çıkar ve cilt gençleşmesi gerçekleşir.

dekolte bölgesi ve gençleştirme yöntemleri fotoğraf 3

Dekolte bölgesini canlandırmak için alfa hidroksil (AHA) ve glikolik asit bazlı peelingler kullanılır. Bu kimyasal bileşikler, yenileme sürecini başlatarak stratum corneum'u kaldırabilir. Deride neokollajenez ve elastin üretimi süreci başlar. Sonuç olarak cilt elastik hale gelir, kırışıklıklar, çatlaklar kaybolur, yaşlılık lekeleri giderilir.

Doğru asit kabuğunu sadece bir doktor seçebilir. Profesyonel asit peelingini sadece profesyonel kozmetoloji kliniklerinde yapmanız gerekir.

Asitle soyma işlemi dört aşamada gerçekleştirilir:

 1. Cilt temizliği;
 2. Peeling uygulaması;
 3. Asit nötralizasyonu;
 4. Canlandırıcı maske.

Gençleştirme için bir prosedür yeterlidir. Soyma işleminden sonra, soyulma türüne bağlı olarak 10 ila 30 gün arasında olabilen bir iyileşme süresinin gerekli olduğunu bilmeniz gerekir. Orta ve derin peelingler 3-5 yılda bir defadan fazla tavsiye edilmez.

Boyun çizgisi bir kadının gururudur. Onu görmezden gelme. Ve erkeklerin bakışlarının nasıl sadece sana perçinlendiğini göreceksin.