Halk ilaçları ile yüz cilt gençleştirme: maskeler ve ovma

Günümüzde cildin görünümünü iyileştirmek için çok sayıda kozmetik icat edilmiştir, ancak buna rağmen birçok kadın halk ilaçları kullanarak yüz cilt gençleştirme prosedürlerini tercih etmektedir. Anneannelerimiz ve büyük anneannelerimiz tarafından kullanılan birçok etkili tarif var. Halk ilaçları ile cilt gençleştirme, cilt tipine bağlı olarak yüzlerce tarif kullanılarak yapılabilir, bunlardan bazıları aşağıdadır.

Ekşi krema ve maya ile maske

Kuru, yaşlanan yüz cildini canlandırmak için 1 yemek kaşığı maya ve yağlı ekşi krema karışımından bir maske kullanın (önceden ısıtılmış süt de uygundur). 1 çay kaşığı balık yağı (veya keten tohumu yağı) ve 1 çay kaşığı balın eklendiği kalın homojen bir kütle almalısınız. Elde edilen karışım sıcak su dolu bir kaba konulur ve mayalanmanın başlaması beklenir, ardından karıştırılır ve yüze maske uygulanır. Maskeyi önce ılık, sonra soğuk suyla 10 dakika sonra durulayın. Hemen hemen aynı malzemeler kullanılarak başka bir maske hazırlanabilir - mayayı ılık sütle karıştırın (1 yemek kaşığı maya ve 2 yemek kaşığı süt), 1 yemek kaşığı herhangi bir bitkisel yağ (tercihen zeytinyağı) ekleyin. Maske 15 dakika uygulanır ve ılık su ile yıkanır.

Yüzü yağla silmek

Yüz cildi gençleştirme için çok iyi bir halk ilacı sıradan yağdır. Prosedür basittir - cildi bir parça domuz yağı ile yağlayın ve 15 dakika sonra yüzünüzü önce ılık suyla ve sonra soğutun. Salo cildinizi esnek, yumuşak yapacak ve kırışıklıkları giderecektir.

Halk ilaçları ile yüz cilt gençleştirme: Salatalık, frenk üzümü meyveleri ve ekşi krema ile maske

Cildinizi vitaminlerle beslemek için geleneksel tıp, rendelenmiş salatalık maskesi kullanmanızı önerir. 1 yemek kaşığı salatalık yulaf ezmesi alın, aynı miktarda siyah kuş üzümü püresi ve 1 yemek kaşığı ekşi krema ekleyin. Malzemeleri pürüzsüz olana kadar karıştırın ve yüz ve boyuna uygulayın. 20 dakika sonra ılık suya batırılmış bir bezle çıkarın, ardından yüzünüzü soğuk suyla durulayın.

Tereyağı, yumurta sarısı, bal ve elma ile maske

Yüz cildi gençleştirme için iyi bir halk ilacı, bir çorba kaşığı eritilmiş tereyağı ve bir yumurta sarısı içeren bir maskedir. Malzemeleri 1 çay kaşığı bal ve tatlı rendelenmiş elma (1 yemek kaşığı) veya erik ile karıştırın. Elde edilen karışımı yüz ve boyun derisine uygulayın, 15 dakika sonra ılık suya batırılmış bir bezle çıkarın.

Kozmetik buzu karpuz suyuyla ovmak

Donmuş karpuz suyundan elde edilen buzla silerek, solmakta olan yüz derisini tazeleyebilir ve tonlandırabilirsiniz.

Halk ilaçları kullanan bu tür basit yüz cilt gençleştirme prosedürleri, güzelliğinizi ve gençliğinizi uzun süre korumanıza yardımcı olacaktır.

cilt gençleştirme için şifalı bitkiler