Modern gençleştirme yöntemleri

gençleştirme öncesi yüz cilt temizliği

Herkes, bir kişinin görünümünün uzun zamandır dünyamızda başarı için belirleyici faktörlerden biri olduğunu bilir. Ve bu ifade sadece mutlu bir kişisel yaşam için değil, aynı zamanda kariyer başarısı için de geçerlidir.

Bazen gençliğin hiç bitmemesini istersin. Ne yazık ki zaman acımasız. Yıllar geçer ve aynı zamanda eski güzellik kaybolur.

Yaşlanma, insan vücudunun tüm organ ve dokularının hayati aktivitesinin ayrılmaz bir sürecidir.

Mevcut bilim, özellikle yüz derisini gençleştirmek için görünümünüzü iyileştirmek için geniş fırsatlar sunuyor. Tüm bu teknikler çoğu modern güzellik salonlarında uygulanmaktadır. Bazıları bugün tartışılacak.

Lazer gençleştirme

Güzellik salonlarının müşterileri arasında en popüler prosedürlerden biri lazerle gençleştirmedir. Bu teknoloji çok etkilidir ve sonucu sadece birkaç seanstan sonra görmenizi sağlar. Farklı frekans darbelerine sahip ışık akışları yüz derisini etkiler, bu tam olarak gençleştirme için lazerin prensibidir.

Bu prosedür, hastanın yüzündeki birkaç yılı tam anlamıyla silmenizi sağlar. Kırışıklıkları gidermek, büyük gözenekleri küçültmek, ciltteki yaşlılık lekelerinin rengini değiştirmek ve ayrıca vasküler neoplazmları ortadan kaldırmak için lazer kullanarak çok etkili gençleştirme.

Cilt gençleştirme için iyi bir etki, lazer ve jel maskelerinin birlikte kullanılmasıdır.

güzellik uzmanı ve yüz gençleştirme

Bu teknik için kullanılan jel, kas gerginliğini çok iyi giderir, cildi rahatlatır ve nemlendirir. Zaten ilk seanstan sonra, iyi bir sonuç görebilirsiniz - cilt daha elastik hale gelir, daha taze olur, cilt iyileşir.

Mezoterapi

Bu prosedür, cilt hücrelerinin yenilenme sürecini uyarmak için tasarlanmış cildin yüzey katmanlarına aktif maddelerin sokulmasıdır.

Genellikle kozmetikçiler, müşterinin derisinin altına çeşitli müstahzarlardan oluşan çeşitli kokteyller enjekte eder. Böyle bir kokteylin bileşimi, çözülecek soruna bağlıdır. Olabilir:

  • çeşitli vitaminler,
  • farklı başlıklar,
  • şifalı bitki özleri
  • besinler.
enjekte edilebilir yüz gençleştirme

İlacın uygulanması için ince bir iğneli küçük bir şırınga kullanılır. İlaç sadece yaklaşık altı milimetre derinliğe enjekte edilir. İlacın bir porsiyonunda çok küçük bir miktardır.

Sorunu ortadan kaldırmak için yapılması gereken işlem sayısı doktor tarafından belirlenir. Durumun karmaşıklığına bağlıdır. Cilt üzerindeki bu etki, iyi ve kalıcı bir sonuç elde etmenizi sağlar. Sonuç olarak, kırışıklıkları ortadan kaldırabilir, sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

biyoenerjetik masaj

Böyle bir masaj, mükemmel bir gençleştirici etki sağmanızı sağlar. Biyoenerjetik masaj sırasında güzellik uzmanı, aromatik yağlar ve balmumu içeren özel kremler kullanır.

Böyle bir masajın teknolojisi en çeşitli olabilir ve klasik masaj ve akupresür ve oryantal kullanılır. Bu gençleştirme yönteminde, aktif doğal ilaçlarla birlikte masaj, kırışıklıkların görünümünü önleyen ve cildi sıkılaştıran yüz kaslarının önemli ölçüde güçlenmesine katkıda bulunur.

Peelingler

Yüz derisinin görünümünü iyileştirmenin bir başka etkili yolu da peeling yapmaktır. Modern gençleştirme yöntemleri bu araç olmadan düşünülemez. Birkaç tür soyma vardır: mekanik, ultrasonik, kimyasal.

yüz cilt gençleştirme için peeling

Mekanik soyma genellikle çeşitli aşındırıcı maddelerin özel bir aparatla birlikte kullanılmasını içerir. Bu parçacıkların etkisi altında yüz derisi yenilenir, kırışıklıklar kaybolur, yara ve yara izleri daha az fark edilir hale gelir.

Kimyasal peeling, ciltte gerekli reaksiyona neden olan çeşitli ilaçların kullanımını içerir. Sonuç olarak, yüzün derisi daha parlak hale gelir, kırışıklıklar düzelir ve yara izleri kaybolur.

Ultrasonik soyma özellikle popülerdir. Sadece bir seans yeterlidir ve sonuç zaten farkedilir olacaktır. Aynı zamanda, cilt üzerinde mekanik veya kimyasal soyma gibi travmatik bir etki yoktur. Böyle bir soyma prosedürünü gerçekleştirmek için cilt hücrelerinde metabolizmayı iyileştiren özel bir cihaz kullanılır.

Gençleştirme için Hirudoterapi

İğneden korkan veya gereksiz yere cilde zarar vermek istemeyen hastalara alışılmadık gençleştirme yöntemleri önerilebilir. Örneğin hirudoterapi, sülüklerin iyileştirici özelliklerinin kullanılmasıdır.

Sülüklerin etkisi altında cilt hücrelerindeki metabolizma iyileşir. Sonuç olarak, cilt iyileşir, ince kırışıklıklar yumuşatılır. Sülük salgısı, kolajen sentezini hızlandıran ve yağları parçalayan enzimler içerdiğinden, sülükler sivilce tedavisinde de kullanılabilir.

salyangoz masajı

Bu egzotik masaj türü aynı zamanda yüz cildinin gençleşmesine de yardımcı olabilir. Tabii ki, yüzünüzde bir yumuşakça süründüğünde çok tatsız. Ama gençlik için ne yapabilirsiniz?

gençleştirme için salyangoz masajı

Gerçek şu ki, salyangoz mukusu cildin yenilenmesini ve dolayısıyla gençleşmeyi hızlandırmaya yardımcı olur. Böyle bir masaj sonucunda cilt nemlenir, küçük yaralar iyileşir, kolajen daha hızlı üretilir ve cilt gençleşir. Böyle bir masaj her geçen gün faydalı olacaktır.