Dekolte bölgesi bakımı: etkili araçlar ve prosedürler

Dalgalı bir yaka giymekten utanıyor musunuz? Görünüşe göre ne olduğunu biliyoruz: Bu bölgenin de bakıma ihtiyacı olduğunu unuttunuz. Aşağıda, dekoltenizi canlandırmaya yardımcı olacak her şey için ayrıntılı bir kılavuz bulunmaktadır.

Boyun ve dekolte bölgesi bakımı - genç cilt nasıl korunur?

Dekolte bölgesi bakımı: etkili araçlar ve prosedürler

Dalgalı bir yaka giymekten utanıyor musunuz? Görünüşe göre ne olduğunu biliyoruz: Bu bölgenin de bakıma ihtiyacı olduğunu unuttunuz. Aşağıda, dekoltenizi canlandırmaya yardımcı olacak her şey için ayrıntılı bir kılavuz bulunmaktadır.

Herkes boyun çizgisinin nerede olduğunu kabaca bilir: burada bir yerde, diyorsunuz ki, kendinizi göğsünüze dürterek. Kısmen haklısın, bu göğüs, daha doğrusu sutyen ile boyun arasındaki bölge. Etrafında neden bu kadar çok hype olduğunu öğrenin.

Dekolte bölgesindeki cildin özellikleri

dekolte bölgesindeki cilt özellikleri

Kozmetik sektörü için boyun ve dekolte bir bütündür. Boyun ürünleri dekolte bakımı için uygundur ve bunun tersi de geçerlidir. Sadece her iki bölgenin derisinin benzer bir yapıya sahip olması, buradaki sorunların aynı olduğu anlamına gelir. Bu tandem tek bir kas üzerinde tutulur -platizm.Çok incedir ve hareketliliğini gösteren kemik dokusuna bağlı değildir. Yaşla birlikte, yerçekimi kuvveti zarar görür, büstü platismayı aşağı çeker (göğüs 300 g'dan 1 kg'a kadar çıkabilir) ve bununla birlikte boyun ve dekolte derisi "kayar". Dışa doğru, bu, birkaç yıl boyunca atılacak olan elastikiyet ve gevşeklik kaybı ile kendini gösterir.

Boyun ve dekoltenin bir diğer zayıf noktası da incedir.deri altı yağve mütevazı bir miktaryağ bezleri.Bu nedenle kuruluk eğilimi ve doğal beslenme eksikliği.

Küçük damarlar da yetersizdir, bu nedenle dokulara mikro sirkülasyon ve oksijen temini çok aktif değildir.

Tek kelimeyle, vücudun bu bölümünün yapısıyla ilgili tüm gerçekler, erken yaşlanma hakkında adil bir fikir önermektedir. Balıkçı yakalar ve eşarplar hakkında düşüncelerinizi yönlendirin - size dekolte bölgesinin gençliğini nasıl uzatacağınızı anlatıyoruz.

Boyun ve dekolte kırışıklıklarının nedenleri

Güneş

Doktorlar uzun zamandır söylüyorlar: ultraviyole radyasyon cilt hücrelerine zararlıdır. Boynunu korumak için ya bir eşarp ya da bir güneş kremine ihtiyacın var. Yakında çıkaracağınız ilk, ikincisi kalır. Boyun ve dekolte için kaç ünite SPF almalıyım? En az 30 ve yaz aylarında sayıyı 50'ye çıkarın. Özellikle işyeri pencerenin yanındaysa, yılın herhangi bir zamanında güneşten korunmayı ihmal etmenizi önermiyoruz. Hiperpigmentasyondan derin kırışıklıklara ve melanomaya kadar sorun yaşayabilirsiniz.

gadget'lar

Dizüstü bilgisayarlar, tabletler, telefonlar sadık yoldaşlarınızdır, ancak teknolojik ilerlemenin karanlık bir tarafı da vardır. Cihazların mavi ekranına baktığınızda başınızı 45-60 derecelik bir açıyla indiriyorsunuz bu da boyundaki kırışıklıkların görünümünün kaçınılmaz olduğu anlamına geliyor. Ayrıca boyun kaslarına binen yük birkaç kat artar. Belki sadece bir güzellik uzmanına değil, aynı zamanda bir omur uzmanına da (omurga konusunda uzmanlaşmış bir doktor) ihtiyacınız olacaktır. Bu tür sonuçlardan kaçınmak istiyorsanız monitörü göz hizasında tutun. Katılıyorum, garip görünüyor, ancak güzelliğe ve sağlığa zararı yok.

yanlış rüya

Daha doğrusu, uyku sırasında vücudun yanlış pozisyonu. Yan traverslerde genellikle dekolte boyunca kırışıklıklar "takılır". Daha doğrusu, ciltte kırışık gibi görünen derin kırışıklıklar. Çözüm sırt üstü yatmaktır. Yüzüstü yatmak için rahat bir ortopedik yastık seçin. Hala kendi tarafında mı uyanıyorsun? Kırışıklık önleyici özel göğüs pedlerine yakından bakın. Amaçları vücudun herhangi bir pozisyonunda göğüslerin birbirine değmesini engellemektir. Her ne kadar incelemelere bakılırsa, böyle bir yastık giymenin rahat olduğu söylenemez.

Dekolte cilt bakımı adımları

dekolte cilt bakım adımları

Kabul edin, yüzünüzü her gün layıkıyla şımartıyorsunuz ve aşağıdaki her şey biraz ve nadiren oluyor. Bu yaklaşımla ikinci bir çene büyütme ve yüzen oval bir yüze sahip olma riskini taşırsınız. Evde boyun çizgisi ve boyun bakımı nasıl yapılır? Güzellik rutininin aşamaları yüz bakımından çok farklı değildir: araçlar aynıdır, ancak kompozisyon daha hassas olmalıdır.

temizlik

boyun ve dekolte cildinin temizlenmesi

Duşta geçirmek daha uygundur. Size yardımcı olacak krem ve yağlı dokular. İlk olarak, zayıflamış hidrolipidik tabakayı incelten yüzey aktif maddeler (yüzey aktif maddeler) içermezler. İkincisi, bu ürünlerin bir parçası olarak, nemlendirici ve besleyici unsurları, kuru ciltlerini minnetle kabul edecektir.

pul pul dökülme

boyun ve dekolte derisinin soyulması

Birçok kaynak, dekolte bölgesindeki hassas ciltler için aşındırıcı ürünler veya ovma kullanılmasını önermez. Böyle bir önlemin çok uzak olduğuna inanıyoruz. Ovma, ölü hücreleri eksfoliye eder ve dekolte bakımında önemli olan kan dolaşımını aktive eder. İnce öğütülmüş parçacıklara sahip ürünleri seçin ve sürtünme kuvveti konusunda kıskanç olmayın.

Başka bir seçenek, düşük asit içeriğine sahip ev kullanımı için kabuklardır. Bileşimlerinde alfa ve beta hidroksi asitler, salisilik asit arayın.

Hassas dekolte cildi için doğal eksfolyantları seçin: papaya ve ananas enzimleri (bromelain). Maskelerde daha yaygındırlar ve asitlerden daha hafiftirler.

Cildinize haftada iki kez peeling yapın. Bu, hücrelerinin yenilenmesini iyileştirecek ve kremlerin ve serumların etkisini artıracaktır.

Nemlendirme ve gençleştirme

Boyun ve dekolte cildini nemlendirir ve canlandırır.

Yüzünüzle aynı tonikle boyun ve dekolte cildini sıkılaştırın. Temiz bir pamuklu ped alın, üzerine ürünü uygulayın ve verilen alana kademeli olarak yukarı doğru hareket ettirin. Nemlendirici, besleyici, yenileyici veya toparlayıcı bir kremle devam edin. Ve 40 yaşından sonra gençleşmeyi düşünmenin ve antiage serisine daha yakından bakmanın zamanı geldi. Boyun ve dekolte bakımı için yüz veya özel kozmetik ürünleri kullanın.

Yukarıdakilerin hepsini "uzun" hafif vuruşlarla göğüs ve boyuna uygulayın.yukarı.Bu, kremin kaldırma etkisini artıracak ve cilt elastikiyetini artıracaktır.

Boyun ve dekolte cildinizin evde ihtiyaç duyduğu kozmetik malzemeleri işaretleyin:

 • Vitamin C ve E.C vitamini (sabah uygulanır) kolajen üretimini uyarır, cilt tonunu eşitler ve iltihabı azaltır. E vitamini, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltir ve hücrelerde nemi tutar. Çiftler halinde çalışarak, bireyselden çok daha güçlü, güçlü bir antioksidan etki sağlarlar.
 • DMAE veya dimetilaminoetanol.Görevi cildi anında gençleştirmek ve sıkılaştırmaktır. Hücre zarlarını güçlendirir, kırışıkları bir silgi gibi siler ve ciddi bir lifting etkisine sahiptir. Böyle bir kompozisyona sahip bir araç için çatallanmanız gerekecek, ancak satın almaya değer.
 • ALA, alfa lipoik asit.Güçlü doğal antioksidan ve antiinflamatuar ajan. Yüz ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olacaktır. Bileşen, kozmetiklere alerjiye yatkın kişiler için idealdir.
 • İdebenon.Güzellik endüstrisinde bir sansasyon. Bilimin bildiği en etkili antioksidandır. Hücreleri güneşin ve zararlı çevresel faktörlerin zararlı etkilerinden korur, kuruluğu azaltır ve cildi pürüzsüzleştirir. Genç ciltler için etkilidir ve 50'den sonra. Tek kelimeyle geçmeyin!
 • Niasinamid, B3 vitamini.Ayrıca kozmetik endüstrisinde parlak bir yıldız. Kollajen liflerini güçlendirir, cilt dokusunu eşitler, yoğunluğunu arttırır, hiperpigmentasyonu azaltır ve kırışıklarla dürüstçe savaşır.

Ürünlerin bileşiminde peptitler, hyaluronik asit ve tokoferol göreceksiniz, daha yakından bakın - bu muhteşem nemlendiriciler ayrıca dekoltenin susuz kalmış cildine müdahale etmeyecektir.

Evde dekolte masajı

evde dekolte masajı

Kendi ellerinizle güzellik yaratabileceğiniz durum. Kendi kendine masaj, cildi oksijenle doyuracak, drenajı artıracak, toksinlerin salınımını uyaracak ve hücresel yenilenmeyi iyileştirecektir. Tekniğe hakim olun ve derin V yakalı bluzlar satın alın.

 1. Sağ avuç içine sıvı veya katı yağ kremini sürün ve göğsün ortasından sol omuza kadar yayın. Aynısını sol el ve sağ omuz ile tekrarlayın. Alet, germemek için cilt üzerinde iyi kaymalıdır.
 2. Başınızı hafifçe geriye doğru eğin ve köprücük kemiklerinden çeneye doğru yukarı doğru hareket ederek kremi boynunuza uygulayın. Cilt üzerindeki baskı minimum düzeyde olmalıdır. Boynun orta kısmına odaklanmayın - tiroid masajı işe yaramaz.
 3. Sağ elinizle boynun sağ tarafını alın, parmaklarınızı kulağınızın arkasında tutun, şimdi büstüne doğru birkaç baskı hareketi yapın. Boynun sol tarafında sol elinizle tekrarlayın.

Güzel bir boyun çizgisi için egzersizler

güzel bir boyun çizgisi için egzersizler

Ciddi ciddi yüzme, yoga, pilates, dans ve makul ağırlıkta "demiri göğsünüzden bastırın" yapıyorsanız bu noktayı atlayın. Spor sana göre değil mi? Zaman ve irade gerektirmeyen üç göğüs güçlendirme egzersizi öğrenin.

 1. Avuç içlerinizi burnunuzun hizasında bir araya getirin, dirseklerinizi açın ve yere paralel tutun. Parmaklarınızı açmadan ellerinizi çırpın. Normunuz günde iki kez 30 defadır.
 2. Yüzü duvara dönük durun, kollarınızı öne doğru uzatın ve avuçlarınızı duvara dayayın. Omuzlarını bırak ve kendini zorlama. Baskıyı zorlayarak duvardan 15 kez yukarı itin. Vücudunuzu baştan ayağa düz tutun. Duvardan ne kadar uzak olursa, o kadar zor olur.
 3. Düz bir sırt, güzel bir boyun çizgisinin müttefikidir. Bu egzersiz sırt kaslarınızı güçlendirecek ve otomatik olarak duruşunuzu korumaya başlayacaksınız. Kitapları koltuk altlarınızın altında tutun, dirseklerinizi vücudunuza bastırın, avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde ön kollarınızı öne doğru uzatın. Önkollar dışında şemada hiçbir şeyi değiştirmeyin: onları ayırın ve 10 saniye dondurun. Başlangıç pozisyonuna dönün, 10 kez tekrarlayın.

Boyun ve dekolte için salon bakımları

boyun ve dekolte için salon bakımları

Hizmetlerin listesi pratikte kişiden farklı değildir. Hangi estetik prosedürlere güvenebileceğiniz konusunda bir kopya kağıdı tutun.

Boyun ve dekolte cildinin gençleşmesinin gözle görülür bir etkisi enjeksiyonlar verecektir.mezokokteyller ve biorevitalizanlar.İlki cildin durumunu iyileştirmek için bitki özleri, eser elementler ve vitaminler içerir, ikincisi hyaluronik asit sayesinde cildi sıkılaştırır.

Donanım yöntemlerinden iyi incelemelererbiyum ve CO2-fraksiyonel lazerler.Kollajen üretimini arttırır, cildi sıkılaştırır ve hatta rahatlamasını sağlar.. ısıl kaldırma(fototerapi) dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltir ve yaşlılık lekelerini siler veiki kutupluRF-kaldırmagevşeklikten kurtulun.

Önemli: dekolte bölgesini (boyun altı) gençleştirmek için kullanmayınız.botulinum toksini. Boyun bölgesinde ise tiroid bezinin yakınlığı nedeniyle termal ısıtmalı prosedürler uygulanmaz.

Boyun çizgisi için makyaj

yaka makyajı

Makyaj sanatçılarının bir kuralı vardır: çekicilik yasaları, gölge ve ışığın oyununa dayanır. Güzel bir boyun çizgisi için, heykel bilgisi işe yarayacaktır: çıkıntıları vurgularız ve gölgedeki her şeyi koyulaştırırız. Köprücük kemiğinizin altına krem veya yoğun bronzlaştırıcı uygulayın ve sert cilt tonlarını önlemek için iyice karıştırın. Vurgulayıcı ile köprücük kemiği kemikleri boyunca ve büstün üst kısmı boyunca ince bir ışıltı ekleyerek bitirin. Yeterli parlaklık yok - parıldayan bir losyon kullanın. Bununla akıllı olmanıza gerek yok - boyun derisine ve dekolte bölgesine yayın.

Her gün için hayat tüyoları:

Rahatlamak

Omuzlarda gerginlik birikir, onları boşaltmayı öğrenin. Ne kadar gerginseniz, omuzlarınız o kadar yüksek ve duruşunuz o kadar kötü olur. Yatay çubuğa asın veya omuzlarınızdan dirseklerinize kadar soğuk su püskürtün. Bu yorgunluğu giderecek ve enerji rezervlerini yenileyecektir. Yine yüzeceksin.

doğru ye

Diyetinize yeterli dozda omega-3 yağ asitleri (yağlı balık, keten tohumu yağı, ceviz yağı) içeren yiyecekleri dahil edin. Onlar için sadece cilt değil, aynı zamanda kardiyovasküler sistem de size teşekkür edecek.

Kontrast duşu alın

Su prosedürlerinin sonunda, soğuk su jeti ile dekolte bölgesine masaj yapın. Bu, dokuları güçlendirecek ve mikro dolaşımı iyileştirecektir.

Ana kural: Boyun çizgisine yüzden daha az dikkat etmeyin. Derin yakalı güzel bir elbise giyince boşuna uğraşmadığınızı anlayacaksınız. Ve erkekler gözlerinin içine bakmayı bırakırsa şaşırma.