Gençleştirme: estetik tıbbın modern yöntemleri ve olanakları

Artık neredeyse ana gençleştirme prosedürü, standart bir yüz germe için mükemmel, daha az invaziv bir alternatif olan ipleri kaldırmaktır. Estetik tıp kliniği, kaldırma için iplerin kullanıldığı çeşitli prosedürler sunar. Makalede, ne olduklarını ve fenomenlerinin ne olduğunu ve farklı iplik türlerinin nasıl farklılık gösterdiğini ele alacağız.

iplik kaldırma nedir

Canlandırıcı ve lifting ipleri, ameliyatsız bir yüz germe veya vücudun tek tek bölümlerinin modellenmesine izin verir:

 • meme,
 • kalça,
 • silâh,
 • iç uyluk.

Deri altına doğru şekilde yerleştirilmeleri, dokunun yerinde kalmasına neden olur. Etki? Yaşın neden olduğu cilt sarkmalarının azaltılması. Prosedürün aynı zamanda cilt rejenerasyonunu da uyardığına dikkat etmek önemlidir. Artan kollajen, elastin ve doğal hyaluronik asit üretimi sayesinde cilt daha sıkı ve elastik hale gelir ve genç görünümünü geri kazanır.

Filamentlerin çoğu insan vücudunda çözünen malzemelerden yapılır, bu nedenle zamanla tamamen yok olurlar.

İplikler sürekli olarak popülerlik kazanıyor çünkü neşter kullanmadan anında görünür sonuçlar veriyorlar. Kesi olmaması işlemin güvenliğini arttırır ve iz bırakmaz. Prosedür tekrar edilebilir. Daha da önemlisi, her tür iş parçacığı görünmez ve algılanamaz.

İple Kaldırma İle Neler İyileştirilebilir?

estetik gençleştirme için mezothreads ile yüz germe

Pürüzsüz lifting ipleri yaşlanmanın ilk belirtilerini gösteren 30 yaş üstü kişiler için olduğu kadar yaşlı hastalar için de cildi canlandırmak için iyi bir çözümdür.

Yaşlı insanlarda, genellikle ek mekanik etki nedeniyle daha güçlü bir etki sağlayan hem kanca hem de koni iplikler kullanılır. En iyi kaldırma etkisi, kombine yöntemlerle elde edilir.

İplik kaldırma, diğer şeylerin yanı sıra şunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur:

 • sarkık yanaklar;
 • alçaltılmış kaşlar;
 • mimik kırışıklıklar;
 • göz kenarındaki kırışıklık;
 • yanakların, boynun ve vücudun gevşek derisi;
 • çifte gerdan;
 • asimetri ve yaşla birlikte yüzün ovalinde değişiklik.

Ayrıca büstü güçlendirebilir ve kaldırabilir, kalçaları kaldırabilir ve ellerin sarkan derisini kaldırabilirsiniz. Ayrıca iç uyluk veya karın görünümü iyileştirilebilir. İpler ayrıca boyun ve dekoltede de kullanılmaktadır.

prosedür nasıl yapılır

İp yerleştirme prosedüründen önce bir uzmana danışılır. Böyle bir görüşme sırasında doktor, hastayla beklentilerini tartışır ve prosedür için olası kontrendikasyonları belirler. Prosedürün kendisi oldukça basittir.

Lokal anesteziden sonra uzman, doğal olarak yüz germe hatlarını kullanarak ipleri doğru şekilde yerleştirir. Bu, özel çok ince bir iğne veya kanül kullanılarak yapılır. Tamamlanması 30 dakika ila bir saat sürer.